Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem nőhet egy bizonyos...

Miért nem nőhet egy bizonyos hosszon túl a hajam?

Figyelt kérdés

3 éve döntöttem el,hogy hosszú hajat szeretnék.Nem is vágattam azóta más fazont,csak frissítő vágást szoktam alkalmazni.(maximum 4-5 cm minusz).Nem festem,nem is töredezett.A hátam közepéig ér,de már vagy 2 éve.Különben erre a hosszra nagyon gyorsan megnőtt.

Miért állhatott meg a növés?

Tipeket esetleg tudnátok írni?

Hajpakolás amitől nőhetne vagy esetleg valami más?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jan. 22. 22:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ezt kihagytam és fontos lehet:

A hajam minősége a vastagszálú és a vékony között van,teljesen normális.

A texturája hullámos.

2016. jan. 22. 22:42
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet hogy vitaminhiányod van? Mert szerintem ez az lesz. Szedj Hairburstot kicsit drága de megéri!:)
2016. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A hajszálnak van egy élettartama, utána kihullik. Tehát maximum addig képes nőni. Ha lassabban nő a hajad, vagy alapból rövidebb az élettartama, akkor az pech.

4-5 centiket vágatsz, rossz esetben fél év alatt nő annyit a haj, szerencsésebbeknek is kell 2-3 hónap. Ha állandóan levágod, amit nőtt, akkor persze hogy nem lesz látványosan hosszabb.

Belsőleg érdemes táplálni, a pakolások csak a külső károsodások ellen jók elsősorban, ha nem törik a hajad, ettől ne várj nagy áttörést. Csinálj egy vitaminkúrát és frissítő vágásnak legközelebb érd be 1-2 centivel - persze ha törik és amiatt kell többet, akkor annyit. Akkor viszont használj valami jobb féle hajvégápoló olajat, krémmánián kereshetsz az igényeidnek megfelelőt.

2016. jan. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nyáron frufrum volt.Mostanra a mellemig ér.Az a rész rendesen nő annak ellenére,hogy 2-3 havonta szintén abból is ugyan annyit vágnak.Akkor a többi miért marad le?

Nem értem ezt...

Lehetséges,hogy az lenne a gond,hogy átlag kiengedve hordom és emiatt "lekophat" a vége?

2016. jan. 23. 14:25
 5/11 A kérdező kommentje:
Különben elírtam:) maximum 2 centit szoktak vágni.
2016. jan. 23. 14:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Túl sűrűn vágatod. Én eddig 3 havonta mentem frissítő hajvágásra. Már mehetnék most is de majd inkább márciusban, mert nem nőtt valami sokat a hajam. Ja és csak és kizárólag 1 cm-t vágatok a végéből, de az is lehet hogy beszerzek egy fodrászollót és magamnak vágom le.
2016. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A frufrud a melledig nőtt le nyár óta? Hát erősen kétlem...
2016. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem levágatsz annyit amennyi nő. Ez a gond a legtöbb fodrásszal, sose veszik figyelembe mit akar az ember. Normális hajnövekedés, kb 1-1,5 cm havonta. Elmész fodrászhoz, egy átlag frissítő vágással levág 3 - 6 centiket is. Én már emiatt magamnak vágom a hajam, kb 2 havonta kell fél centit vágni, ennyi a szükséges. Nagyon hamar megnő a hajam bármeddig.
2016. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Nem fogok sűrűn vágatni mostantól.

Különben abban a hittben voltam,hogy a frissítő vágástól valamiért gyorsabban kezd nőni a haj.


#7-es...volt majdnem 8 hónapja.És igen,addig ér jelenleg.

2016. jan. 23. 19:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze a hajnövekedéshez a hajvágáshoz. Főleg hogy nem a vége nő hanem a töve.
2016. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!