Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Két hét múlva megyek fodrászho...

Két hét múlva megyek fodrászhoz. A hajam kissé hullámos vállig érő, de a kezelhetetlen fajtából. Szeretnék valamit újítani, de fogalmam nincs hogy mit vagy hogy egyáltalán mi állna jól?

Figyelt kérdés

Tudnátok linkelni frizurákat amit vágathatok?

Rővidebbre nem akarom.

14l


2016. febr. 1. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs kezelhetetlen haj, csak nem értesz hozzá... a fodrászt kérd meg hogy tanítsa meg hogy állítsd be magadnak otthon ahhoz hogy mindig szép legyen, ne összevissza álljon.

Vállig érőből én ilyeneket vágatnék:

[link]

[link]

[link]

De neked kell tudni mi áll jól neked, na meg mi tetszik.

2016. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

természetes hullámos a hajad, sprőd, lassan nő, hajszárítás után mint egy pamacs, olyan a fejed, minden második szál égnek áll, úgy kanyarodnak a tincsek, ahogy ők akarják, amúgy se csillog, és fésülködés után fél órával úgy nézel ki, mintha most keltél volna fel? :)


ha igen, megnyugtatlak, a magyar nők felének pont ugyanilyen haja van :)


az én tippjeim: sose vágasd le rövidre - ez a legfontosabb. ha ugyanis levágod, röviden is borzalmas, és neki állsz növeszteni, úgy nézel majd ki, mint ronald mcdonald :) nem beszélve az örök érvényű szabályról : a nők elégedettsége hajuk hosszával egyenesen arányos :)


szóval ha ráérsz gyakran hajcihőzni, akkor hagyd, hogy mosás után (heti 1x elég, meg kell szokni, a haj igazodik hozzá, és nem fog egy idő után előbb zsírosodni mint 6 nap) magától hagyd megszáradni (törölközővel a fejeden, vagy csak az utolsó 1 percre szárítsd, hogy ne legyél esetleg korpás a fejbőr meghülésétől) és utána hajvasalózd egyenesre (ilyen igénybevétel mellett, hogy nem használsz hajszárítót és heti egyszer vasalod - egyáltalán nem ártasz a hajadnak)

vagy segíts rá a hullámokra - pl. hajgöndörítő folyadékkal (esetleg hajgöndörítő habbal, bár ez utóbbi eléggé árt a spirálos hajszerkezetű hajszálaknak). nekem a hajgöndörítés irigylésre méltó hajat csinált a félhosszú alig lépcsőzetesen vágott természetes hullámos hajamból, sokan sejteni vélték, hogy göndörítem, pedig a természetes formára segítettem csak rá (loreal hajgöndörítő folyadékot és diffuzoros haj-szárított és a kezeimet - gyürködő mozdulatok hajszárítás közben - használtam)


egy tanácsom van: ne engedj a csábításnak, a hullámos hajból nem lesz jó "bubi" vagy nem lesz jó apródfrizura, a hullámos hajból lehet hajvasalóval egyenes (de akkor vigyázni kell rá, és kimélni a hőhatástól) vagy finoman hullámos, göndörített (de akkor meg házilag kell kihozni, semmi kemikália!)

ne fesd, és ne engedd, hogy a fodrász kihegyezze (a hajszálak végét elvékonyítsa azzal az indokkal, hogy nem törik, mert a göndör hajnak ez csak ront a kinézetén)


a legjobb fordász egy hullámos haj láttán nem erőlteti a vasalást, hanem azt mondja: természetes göndör a hajad? na majd én csinálok neked szép loknisat. és nem a hajvasalót veszi elő, hanem megmutatja, hogy csinálj irigylésre méltó frizurát magadnak. :)


tapasztalat :)

2016. febr. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!