Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Undorító, sprőd hajjal kell...

Undorító, sprőd hajjal kell leélnem az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Feladtam. Az én hajamra nincs megoldás.

Mellig érő, egyenesen mell közepéig érő sötétbarna hajam van. Nem csigagöndör, de göndör.

Régen mindig vasaltam, hogy szép legyen.

Elkezdtem leszokni róla, két éve kezelem a hajam, ha nem több, és nem jön rendbe. Rendszeresen(2-3 havonta) vágatok belőle, annyit, amennyit kell.

Hentente egyszer mosom.

Ezeket próbáltam ki rá:

-olajos-tojásos pakolás

-tejes-mézes pakolás

-banános-tejes pakolás

-argánolaj

-kókuszolaj(szűz és nem szűz)

-LATTE tejes pakolás

-száraz hajra való pakolás(GArnier)

-majonéz

-ecettel való leöntés

SEMMI. SEMMI. Az ég adta világon SEMMI.

Nem változik a hajam, sprőd, szálas. És már tényleg nem akarom vasalni, de nem tudom elfogadni, hogy ilyen undorító, sírnom kell tőle, utálom.

A fodrász, amikor kihúzza egyenesre(NEM VASALJA), egyenesebb, mint ha vasalóval szétvasalnám. És nem göndörödik be a párától, úgy marad hetekig. Ha én csinálom, vasalom, nem marad egyenes, és visszaugrik. Hentente meg nem járhatok fodrászhoz.

AMikor fodrász csinálja, mindenki gyönyörűnek tart. Göndören....fúj. Mindig kapom, hogy szálas. Undorodom magamtól, most próbáltam ki megint valamit. OKÉ, nem egy használat után kell hatnia, de SEMMI nem látszik. Azóta itt sírok.

GYŰLÖLÖM a hajamat. A rövid se állna jól, mert szétállnak a babahajak, száraz, sprőd.

Ezen semmi nem segít. Mit csináljak? Vágjam le kopaszra és hordjak parókát?


2016. febr. 3. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Tartós hajegyenesítés esetleg?

Egyébként ne nyirasd rövidebbre, mert akkor lehet csak rosszabb lesz :/

2016. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vedd meg azt, amit a fodrász használ, tanuld meg úgy szárítani, ahogy ő is csinálja. Ha megkéred, biztos segít.

A göndör haj sajnos alapból szárazabb, sokkal intenzívebb ápolást igényel.

2016. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem tiszta,hogy most akkor vasalod a hajad? Ha igen , nyilván hagyd abba. Majonézt, tejet meg ilyeneket meg ne kenj rá.. Válassz inkább minőségi hajpakolásokat+ olajokat.

Ennyi a titok. +belülről is tápláld sok vízzel és vitaminokkal.

nekem is csúnya volt a hajam a festéstől és a vasalástól. most nem csinálom egyiket se, lenőtt a sprőd rész. szép a hajam.

2016. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két év alatt kb 20-25 centit nő, tehát kb a füledig ér az a rész amit már nem vasaltál. Az a része milyen? Az is sprőd?


A pakolástól sokkal jobb nem lesz, emiatt fölösleges idegeskedned. Ami tönkrement a vasalástól az már olyan is marad. Ha fölül még nem ment tönkre, azt van értelme természetesen ápolni, de nem majonézzel.


Inkább el kellene fogadnod a göndört, és annak megfelelően kezelni. Tehát óvatosan, mosás után fésülni, hagyni hogy magától megszáradjon tincsesre, és utána nem fésülni a következő mosásig, max vizes kézzel elrendezni.

2016. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hajad akkor lesz szép ha nem ártasz többé neki és teljesen lenő a roncsolt rész amit vasalással tönkretettél régen.

A fodrászt pedig megkérheted hogy tanítsa meg hogy kezeld otthon a hajad, és mit tegyél rá. Akkor te is meg tudod majd csinálni azt amit ő.

2016. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!