Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Férfiak számára van valami...

Férfiak számára van valami arcbőr-ápolási technika?

Figyelt kérdés
Nem igen vagyok otthon e témában, de kezd idegesíteni, hogy például minden borotválkozás után kipattogzik a bőröm, teljesen mindegy milyen ultra bőrkímélő borotvát vagy habot használok, és mindegy, milyen óvatos vagyok, akkor is ez van. Az alkoholos after shave sem igen segít. Ezen kívül pattanások is megjelennek néha, meg így tél után meglehetősen hullaszínem van, szoláriumba nem járok, és ezek a börirritációk fehér bőrön méginkább kitűnnek. Van e erre valami kenőcs, vagy valami ilyesmi? Sminkelni azért nem szeretnék :D

2016. márc. 15. 20:54
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:
A férfiaknak max annyiban más a bőrük, hogy jellemzően tágabb pórusaik vannak, illetve a borotválkozástól kippatogzanak, illetve szőrtüsző gyulladás jelentkezhet náluk, de ettől függetlenül ugyanúgy lehet kezelni, mint egy női arcbőrt, erről a témában elég sok kérdést feltettek már. Kipattogzásra valamilyen gyulladáscsökkentő hatóanyaggal rendelkező krémet, szérumot ajánlok, de akár egy sima körömvirágkrém is jó lehet, ha nem akarsz nagyon belemerülni.
2016. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Régebben én is kipattogtam borotválkozás után. Ennek az volt az oka, hogy "izomból" nagyon simára lehúztam a szőrt az aromon, mint a baba feneke olyanra. Na ezt nem szabad, szerintem. Ma már szőrszárral egy irányba húzom le. Igaz így nem lesz annyira tükörsima, de nem is pattogok ki. Egyébként ha valami hidratáló kéremmel bekened, akkor talán könnyebben átböki a bőrfelszínt a szőrszál, és nem fogsz annyira kipattogni. Gyógynövényes gyulladás csökkentő krémek nekem bejöttek. De a legjobb hatás ha nem úgy borotválkozol, hogy még a bőröd is jön vele.
2016. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!