Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilálás vagy gyantázás a...

Epilálás vagy gyantázás a fájdalmasabb?

Figyelt kérdés
Eddig mindig csak borotváltam a hónaljam meg a lábam, de a hónaljamon ha teljesen le is van borotválva, akkor is szürke marad... Ezért szeretnék megpróbálkozni epilálással vagy gantázással de félek hogy fájna... Szemöldököm meg bajszom mindig gyantázva van (teljesen kibírható szerintme) és az érdekelne hogy ettől fájdalmasabb-e lábon, hónaljon az epilálás/ gyantázás.

2016. ápr. 5. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez embertől függ,én pl az epilálást egyáltalán nem bírom,viszont a gyanta nem is fáj. :)
2016. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez eléggé egyénfüggő. én borotválom magam mindenhol (nyilván arc kivételével) mert a gyantázáshoz semmi kedvem - elmegyek leszedetem, aztán meg kell várni, hogy visszanőljön és csak utána lehet megint, addig meg nézegessem a borostát...nekem nem...- az epilálás meg nekem k.ra fáj! ki vagyok rendesen tetoválva, de az epilálást mégsem bírom elviselni. szóval próbáld ki. úgyis magadnak fogod tudni kitapasztalni. van akinek nem fáj, van aki meg meghal tőle
2016. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
30%
MINDKETTŐ ISZONYATOS KÍN!
2016. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az epilálást ajánlom mivel a gyantához a szőrt meg kell növeszteni, tehát 1-2 hét szőrtelenség után 1 hétig szőrösen kell járkálni. Szerintem az nem nyerő. Epilálni meg bármikor lehet, annál amúgy az első alkalom rossz, ha még sok a szőröd, de utána csak a kinövő pár szálat szeded ki 3-4 naponta, azt észre sem veszed.
2016. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gyanta egy nagyobb területről egyszerre tépi a szőrszálakat míg az epilátor egyenként húzza ki őket. A gyantázás kevésbé fájdalmas.
2016. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, szerintem először kipróbálom az epilálást és ha bírom akkor marad az, ha nem akkor gyantázás lesz.
2016. ápr. 6. 00:26
 7/10 anonim ***** válasza:
annyira még figyelj epilálásnál, hogy a szőr ne legyen túl hosszú, különben még jobban fog fájni. :)
2016. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én epilálni szoktam, az szerintem jobb

elsőre mondjuk nagyon rossz, de pár alkalom után már elviselhető (és nekem alacsony a fájdalomküszöböm)

a gyantának az az előnye, hogy bár nagyon fáj, de csak rövid ideig, ezért van aki azt jobban szereti

2016. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
gyantázás szerintem jobb igaz hogy fáj de nekem csak havonta kell és kiritkult a lábamon a szőr hátránya hogy meg kell várni még megnő egy kicsit de utána mikor leszeded olyan jó sima sokáig :D
2016. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
14 és 15 évesen kezdtem mindkettővel. Egyik sem fáj számomra, de ez emberfüggő, gondolom. Sosem borotváltam, hónaljon kezdtem egyből a gyantát, túlélhető. Igaz, nekem időről-időre ugyan olyan érzés, tehát nem "javul", de nem használnám rá a fájdalom szót. Nem kellemes inkább. De csak az a rossz, amikor utána kitépkedi, meg dörzsöli törlővel, maga a tépés részére teljesen elviselhető. Epilálást eddig lábon végeztem, nekem nem fájt, sőt, sokkal kevésbé éreztem, mint a gyantát, bár máshol is csináltam. Persze az epilálás több idő, de olcsóbb, mintha minden hónapban kozmetikushoz járnál, és egyszerűbb, mintha magadnak gyantáznál.
2016. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!