Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan szőkítsem ki a hajam?...

Hogyan szőkítsem ki a hajam? 13 éves lány vagyok.

Figyelt kérdés
Szeretném, ha világosabb lenne a hajam. Halottam róla, hogy oxigénes vizzel ki lehet szőkìteni de semmit sem tudok róla. Fodrász kell megcsinálja vagy én is megtudom? Örökre benne marad a szőkeség, és ha lenő a hajam akkor az már barna lesz?

2016. máj. 5. 18:19
1 2
 1/17 anonim válasza:

Szia!

Azt hiszem a kérdést rossz kategóriába írtad.

2016. máj. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
A szépség és divat kategóriában van a kérdésed helye!
2016. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom bocsi, mikor kiirtam a kérdést akkor láttam.
2016. máj. 5. 18:35
 4/17 anonim ***** válasza:

Írjunk rá egy programot?

A jövőben biztos lesz majd ilyen H2O2 adagoló automata... de egyelőre magadnak kell megoldani.

2016. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
oxigénes vízzel??? mivan????:DD amúgy SEMMIKÉPP ne szőkítsd magadnak a hajad mert látszik hogy nem értesz hozzá. menj fodrászhoz. igen, a lenövésed az eredeti hajszíned lesz.
2016. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ilyesmit fodrászra kell bízni, a lenövés pedig 1-2 hét után már látszik, ami barna és emiatt nagyon gyakran kell fodrászhoz járnod majd ha nem akarsz igénytelenül kinézni.
2016. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És a szőkìtőpor nem jön le mosással?
2016. máj. 5. 19:32
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem. A szőkítőpor véglegesen kiszívja a pigmentet a hajadból, tehát nem olyan mint a festék, hogy kikopik.
2016. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Aki esetleg nem értené a H2O2-t:

[link]

...mondjuk az ne is használja.

2016. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Először mindenképp fodrász, aztán megkérdheted, hogy magyarázza el, hogyan kell rendesen, hogy mindig csak a lenövésre kerüljön és ne menjen szét az egész hajad. Tapasztalatból mondom, nekem a derékig érő hajam 5 hónap múlva már csak 4-5 centis maradt, mert nem tudtam, hogyan kell egy ilyet, és tincsekben tört le az egész. Pedig én már 19 voltam akkor.


De a szőkítés nem szedhető le, az a hajban levő pigmenteket szedi ki, ami - lévén, hogy a haj mondhatni egy halott rész, és csak a hajhagyma kapcsolódik a szervezethez - nem termelődik vissza. Persze van visszapigmentálás, de azt tényleg csak fodrász tudja, mert az is iszonyat káros.


A lenövés az az eredeti hajszíned lesz, sajnos még nincs olyan festék, amivel ha befested, kihat a szervezetre, és utána már mindig olyan színre növeszti a hajat.


Amúgy nem igaz, hogy a lenövés igénytelen, ha valaki eredetileg világosbarna és azt szőkére festi, pár hónapos lenövés még nem csúnya, mert nem akkora a kontraszt. Nekem sötétbarna, az van világosszőkére festve, de 2-3 hónapnál gyakrabban nem szoktam szőkíteni, pont azért, hogy minél tovább legyen tőle a hajam kímélve. De nekem fura módon még tetszik is az ilyen, attól függően, hogyan van fésülve, elválasztva és formázva. Arról nem is beszélve, aki szándékosan festi így.

2016. máj. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!