Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha nem akarok többet szőkíteni...

Ha nem akarok többet szőkíteni, hagyjam lenőni vagy fessem be?

Figyelt kérdés

Évek óta szőkítem a hajamat, de nagyon roncs már, és meg is untam. Csak az a baj, hogy nagy az eltérés a két szín között, ha egy évig nem festem, valahogy így fog kinézni: [link]


Ez szerintetek mennyire esztétikus? Visszapigmentálni nem akarom, mert eleve vékony szálú és egy 8-10 árnyalatnyi sötétítés után lemenne az egész. Ha mondjuk egy sötétszőke festéket rákennék a szőkített részre, normálisabb lenne? Vagy ha a lenövést 2-3 havonta kicsit világosítanám, hogy legyen rajta átmenet? (Nyilván fodrászhoz mennék vele, nem csinálnám meg egyedül, de kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye az ilyen hajról.)


2016. máj. 21. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

ez pl egy gusztustalan kivitelezése az ombrénak. sokkal szebben is meg lehet csinálni.


annyit tudok tanácsolni, hogy fokozatosan sötétítsd vissza a hajad, mert a szőkített részben alig van már pigment és ha kicsit is sötétebbet választasz akkor szinte fekete lesz a végeredmény. az elején mindenképpen kopna a szín, de egy idő után már nem kell majd festeni.


Azt nem írtad milyen hajápolási módszered van, de a rocs állapotból ítélve nem sok. érdemes lenne beszerezni valamilyen olajat(kókusz,olíva,argán stb) azok nagyon jót tesznek a hajnak. illetve egy drasztikusabb vágás is kellhet, ha az alja annyira tönkrement, hogy semmi nem fogja be.

2016. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyira nem ment még szét, mert az utóbbi időben csak a lenövés volt szőkítve és nem szoktam vasalni sem, de az alja már nem a legszebb. De mivel csak lapockáig ér, nem akarom most még megnyírni. Csalánsampont használok (heti 3-szor mosom), utána szoktam még argános meg hajerősítő balzsamot vagy pakolást rátenni, meg hetente egyszer ráfújok egy olajos hajvégápolót.
2016. máj. 22. 00:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig a legjobb lenne visszapigmentálni, annak pont az a lényege hogy nem kopik utána le a festék és nem kell többé festened majd.
2016. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!