Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem akar meggyűlni egy pattaná...

Nem akar meggyűlni egy pattanás. Mit lehetne rátenni, hogy megérjen és távozzon belőle a genny?

Figyelt kérdés

2016. júl. 11. 20:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én volt h egyszer neogranormont tettem rá és másnap megért
2016. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi - az nincs itthon, de jó tudni! Köszi még1x!
2016. júl. 11. 21:28
 3/19 anonim ***** válasza:
Menj el kozmetikushoz ő biztos tudni fog segíteni
2016. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1 db pattanással nem megyek kozmetikushoz. A kérdésemre várok választ. "Mit lehetne rátenni?"
2016. júl. 12. 07:02
 5/19 anonim ***** válasza:
Ez mély pattanás lesz,nyugodtan menj egyel is,mert ez után csak heget csinálsz a bőrödön.
2016. júl. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem sokszor voltam kozmetikusnál, de amikor voltam, nem tudott többet tenni, mint amit én is megtehettem volna.


Elképzelhető, hogy ez az eset más.


Egy kozmetikus foglalkozik 1 db pattanással? Vagy az egész arccal akarna valamit csinálni, ha elmennék?


Nem szeretném, ha bármivel is hozzáérne az arcbőröm más részéhez, kizárólag azzal a pattanás vár megoldásra.


Tehát 1 pattanás kezelését vállalja szerintetek egy kozmetikus?

2016. júl. 12. 09:50
 7/19 A kérdező kommentje:

Itt találtam valamit:


[link]


A videó alapján ezzel a kozmetikus sem tudna mit kezdeni.


A videóban egy levélírónak az a problémája, hogy sok olyan mély pattanása van az arcán és a tarkóján. Nekem viszont csak 1 van, nem is szoktam pattanásos lenni - emiatt nem szednék gyógyszert...


Bőrgyógyászhoz lehet, hogy elmegyek.

2016. júl. 12. 14:01
 8/19 anonim ***** válasza:
szia! kicsit tűvel szúrj bele a közepébe, és kezdj el körözni a tűvel. onnan tudod, hogy jó helyen szúrtad meg, hogy nem fáj majd nagyon és nem vérzik. ezután nyomd meg a pattanást, minimális genny lehet majd távozik is. ha ezt megtetted nagy eséllyel másnapra ki fog jönni és ki tudod nyomni.
2016. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál, de úgy néz ki, hogy nem átlagos pattanásról van szó. :/ Faggyúciszta - ezt pedig nem lehet kinyomni. :-(
2016. júl. 12. 14:43
 10/19 A kérdező kommentje:

"A faggyúciszta olyan faggyúmirigyből alakul ki, amely önmagától nem tud kiürülni.

Emiatt megnő a mérete, és be is gyulladhat. Kinyomni nem lehet. A nagyobb, a bőr alatti zsírszövet mélyén lévő faggyúcisztákat sebész távolítja el, a faggyút termelő tokkal együtt. A kettő cm-nél kisebbek és felszínen lévők esetén a bőrgyógyász is megoldhatja ezt a feladatot helyi érzéstelenítéssel, varrat helyett a steril sebszél egyesítést választva.

Utóbbi esztétikailag látványosan szép, hamar eltűnő sebhelyet eredményez. Kivéve a hát bőrét, és ahol a bőr nagyobb nyújtásnak van kitéve. Ott a sebhelyek szélesebb heget eredményeznek, még plasztikai megoldás esetében is."


[link]


:-(

2016. júl. 12. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!