Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fiú vagyok, a bőrömmel mit...

Fiú vagyok, a bőrömmel mit kezdjek? Korrektor?

Figyelt kérdés

Egész kamaszkoromban pattanásos srác voltam, a dmben, rosszmanban található termékeken végigmentem az évek alatt, kb semmi nem segített, semmilyen arclemosó, bőrradír stb.

Az idő múlásával (22 vagyok) a nagyobb pattanások hála istennek eltűntek, de a bőröm most sem szép. Pirosas foltok vannak az arcomon, 1-2 pattanás után enyhe heg maradt. Fogalmam sincs hogy mit csináljak, hogy egészségesen nézzen ki az arcbőröm.

Az étkezésemmel szerintem nincs gond, nem nagyon eszek zsíros, cukros dolgokat (pl, csoki, chips stb.) viszont rengeteg fehrjében gazdag ételt eszem, a kondizás miatt.

A bőröm eléggé világos, szóval a porosas foltok meglátszanak rajta. A szolit próbáltam és az kicsit segített is, de valahogy a fehér arcbőrömről a szolis barnaság 1-2 nap alatt teljesen kikopik. Használtam szoli előtti barnítót, de az sem hat sokáig. Már egy jó ideje nem járok szoliba sem, mert pénzkidobásnak tartom, hosszan tartó hatása annak sem volt.

Néztem youtubeon videókat és a csajok korrektorral egyenlítik ki a bőrüket, hogy mindenhol egyforma legyen. Fiúként gáz ilyen cuccokat használni? Olyan termék létezik ami egyáltalán nem látszik meg a bőrön, de egyenletessé teszi? Nem akarom, hogy "sminkes" fejem legyen, de a bőrömmel egyszerűen nem tudok mit kezdeni, se a szoli, se különböző termékek, se gyógyszer nem tette igazán széppé az arcbőrömet.

22/f



2016. júl. 17. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használj sminket :) 2016 van,egyenlőség.Ne hallgass a negatív emberek véleményeire! Te döntöd el hogy szeretnél kinézni.
2016. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Probald elfogadni az arcborod. Mas is kuzd ilyen problemakkal. Egyszer biztosan ez is elfog.halvanyulni/mulni mint a nagyobb pattanasaid

Szerintem nem olyan nagy baj ha kicsit heges az arcod. Ez nem fog akadalyozni semmiben

2016. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noblesse Oblige ***** válasza:

A páromnak rohamszerűen szokott lenni pattanás a hátán.

Én akkor uborkával, nyers krumplival, vagy paradicsommal lefedem. Estére bekenem cink-oxidos babapopsi krémmel. Másnap már sokkal szebb a bőre. 2-3 napon már nincs folt sem.

2016. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

5 éve küzdök pattanásokkal, mára már megtanutam kezelni a, bőröm, most kifejezetten szép.

Reggel-este lemosom szappannal(SEBAMED szappan).Reggel miután lemostam szappannal, közvetlen után használok hablemosót(szintén SEBAMED, csak hablemosó, 5 percig rajta majd lemosom). Egy bizonyos idő után, szoktam váltani a hablemosó(a neve EFFACLAR)és ezek nagyon jó termékek, én akármit nem használok. Nagyon sok természetes pakolást is használok. Amit nagyon szeret a bőröm, egy tojássárgája, két kis kanál citrom lé. :) Meg még nagyon sok mindent. 22/F

2016. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok nekem is nagyon ronda volt az arcom. Nekem bőrgyógyász írta fel a Zineryt-et igaz receptes de nekem be vált
2016. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem a patikusom kevert ki egy jó alkoholos lemosót, reggelente használom. Este is lemosom ha épp szükségét érzem és estére cinkes krémet kenek fel vékonyan a bőrömre. Nekem bevált. Értelmes gyógyszerészt/patikust is érdemes lenne megkérdezned.
2016. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász, ha még nem próbáltad volna... Nem olvastam végig, bocsi...
2017. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!