Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon gyulladt pattanásos az...

Klaudy448 kérdése:

Nagyon gyulladt pattanásos az arcom, mit tudnatok ájánlani? 16L

Figyelt kérdés
2eve kezdodott el, eloszor csak a homlokamon majd az egesz arcomon jottek de csak kis pattanások. És az avonbol rendeltem rá krémeket, arctisztitot meg ilyeneket, de nem hasznaltak semmit, csak egyre tobb jott, bármit vettem rá az uzletbol nem segített csak egyre csunyabbak jottek. Es egy haromnegyed eve elmentunk bőrorvoshoz, kiírta a Duac gél krbol 2t, ettől nem voltak olyan csumya pattanasaim, de a hegek ahogy kinyomdostam a pattamaisat neha nemutak el csak bepirosodtak es görcs féle maradt ott a bőröm alatt. Ahogy elfogyott a krem megint kiírta de már nem nagyon használ es megint kezd nagyon csunya lenni az arcom, de csak gyulladt vörös pattanások jonnek meg azok a fehérek es nagyon fajnak, mit ajánlanátok?
2016. aug. 21. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Az agyonreklámozott termékek semmit nem érnek, amit a bőrgyógyász felír, az is max egy kis ideig hatásos. Először is ne nyomkodd! Másodszor próbálj természetes módszereket. Pl a nagyon gyulladtra tegyél paradicsomot egészen addig míg a paradicsom ki nem szárad a kötés alatt. Vagy borogathatod kamillával, illetve fertőtlenítsd. Én erre 100% teafaolajos vizet szoktam használni, illetve szódabikarbónás bőrradírral tisztítom az arcom, hogy megelőzzem az újabbak kialakulását.

Nézz szét neten házi praktikák után

2016. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én reggel és este is használom a Fabulon mélytisztító arclemosó gélt, ami zsíros pattanásos bőrre van, és gyulladáscsökkentő hatású. Ezt felkenés után le kell öblíteni. És aztán a Fabulon Tini tonikkal (gyulladáscsökkentő, pórusösszehúzó hatású) is át kell törölni, de azt nem kell lemosni. Nekem nagyon zsíros bőröm van, és rengeteg pattanásom is volt, de mióta használom ezeket szereket, szinte egy sincs. 15L
2016. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első jót írt, de ha belül van a hiba akkor ott kell helyretenni a dolgokat. Egészséges életmód szükséges ha szép bőrt akarsz. Az étkezés fontos, meg persze egészséges test, ne legyenek rossz fogaid meg semmi hasonló mert az is okoz pattanásokat.
2016. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek rossz fogaim, es egeszseges is vagyok, nem eszek mű kajákat, de sok gyumolcsot es zoldseget igen. Es sportolni is szoktam.
2016. aug. 21. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a bőrgyógyász írt fel egy Dalacin nevű oldatot, amit csak fel kell kenni. Valamint én reggel és este a Clean&Clear termékeit szoktam használni, hogy eltávolítsam az arcomról a szennyeződéseket (arclemosó és arcmaszk). Mióta ezt a rutint követem, szinte nincsenek is pattanásaim. A pattanásokat még a mitesszerek eltávolításával is megakadályozhatod, arra vannak tapaszok külön. 14/L
2016. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem az Avon planet spa (iszappakolása) nagyoj bevált. Nekem is ilyen a bőröm és ez rengeteget segített.

2016. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is azt írta fel a bőrgyógyász olyan másfél éve. Elhasználtam de halottnak a csók. A helyzet semmit nem javult. Az Avon katalógusból anyukámmal szerintem mindent megrendeltünk már, de még mindig ott voltunk ahol a part szakad. A nagymamám már évek óta terrorizál engem a "használj zöld Fa szappant, mert az jó" monológokkal. Attól még ki is száradt az amúgy nagyon zsíros bőröm. Foszlott, vörös volt és sikítani tudtam volna a tükörképemtől. Véletlenül találtam rá a manna.hu-ra ahonnan vagy bejön vagy nem alapon rendeltem egy kámforos arcmosó szappant. Egy hónapja használom és alig hiszem el, hogy tényleg én nézek vissza a tükörből. A piros foltok kilencven százalékban eltűntek, a hegek is halványodtak, mitesszereim már csak az orromon vannak és a pattanások is visszavonultak a halántékomra. Ott meg már eltakarom a hajammal akár ;) Kíváncsi leszek, az osztálytársaimat mennyire sikerül meglepnem, hogy így rendbe jöttem egy nyár alatt. Szerintem egy próbát megér. Állítólag nem mindenkinek segít ugyanaz a szappan de nekem messzemenően jobban működött, mint azt remélni mertem volna. Tudom mennyire pocsék a sok kirakatba való bőrrel rendelkező barátnő között és őszintén remélem, hogy ha esetleg ráveszed magad, akkor neked is segíteni fog. :)
2016. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!