Miért ilyen a hajam?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam, nagyon hosszú, sok és göndör hajam volt. Azóta a színe magától megváltozott, utána pedig elkezdtem festeni. Sajnos sokszor volt szőkítve, festve, rengeteget vasaltam, tudom, hogy ezzel nagyon elrontottam, de már nem tudom visszacsinálni, szóval okoskodó kommenteket nem kérek.

Mindig is nagyon sok és száraz volt a hajam, csak 13-14 évesen nem foglalkoztam vele, most viszont már nagyon zavar.

Régebben használtam rá hajolajat, nem emlékszem az mennyire vált be. Most úgy néz ki a rutinom, hogy hajmosás után pakolást teszek rá fél órára, lemosom, hagyom megszáradni (de már azt a módszert is kipróbáltam, hogy hajszárítóval [most szeretnék majd beszerezni egy diffúzorosat] szárítottam, közben megemeltem a hajamat, mint a diffúzorosnál, de nekem ez sem vált be, nem lett göndör a hajam.)

Az a problémám, hogy már nem vasalom, ha nem muszáj, nem szárítom, használok rá pakolást, havi 1x fodrászhoz járok és mégis rettentő száraz, töredezik, és nem is marad már göndör. Mire megint fodrászhoz megyek, ismét rettenetesen néz ki a hajam. Illetve az 1 hónap elteltével a hossza rettentő minimálisan nő, de a dússága elképesztően. Mindig megritkíttatom vele, de mire megint megyek, ismét meg kell és mondja hogy milyen sok hajam van. Ez miért van? Nagyon meg szeretném növeszteni, de nem nő.

Mit tudnék csinálni?


A fodrászom sem használ rá semmi egyebet, az olajon kívül. Ugyan azt a márkájú sampont és pakolást használja, mint én, csak olajokat használ pluszban, és kivasalja (nekem régen sokszor száraz volt a hajam mikor megszáradt hajmosás után, de ha kivasaltam puha lett (mikor pakolást használtam előtte)). Ehhez hozzáfűzve azt szeretném kérdezni, hogy láttam a fodrászomnál egy kis üvegcsében argán olajat, és az volt ráírva, hogy 1300 ft. Hol tudnék szerezni? Őt nem akartam róla megkérdezni.


Tudom, kicsit össze-vissza írtam, de remélem érthető.

18/L



2016. aug. 26. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod, ne szárítsd a hajadat hajszárítóval, maximum ha előtte hővédő sprayt használsz.

Ne samponozd a hajad egészét.

Használj kímélő fésűt, vizesen ha lehet ne fésüld.

Argánolajat drogériákban, bio boltokban találsz.

2016. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy ha nem muszáj, akkor nem szárítom.

Hogy-hogy ne samponozzam az egészet? :D Ennek nem látom értelmét, se hasznát.

Nem fésülöm vizesen.

És köszi.

2016. aug. 26. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Éjjelente kösd fel, puha párnahuzaton aludj, ha hátradőlsz, inkább dobd előre a vállaidra a tincseid:) én esténként kókuszolajat szoktam rátenni fültől lefelé. Reggelente úgy fésülöm, hogy előtte beolajozom.. ha nem rakok olyan intenzív parfümöt, reggelre is mehet a kókuszolaj, mert egész nap illatozik :)
2016. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kókuszolaj tervben van hogy beszerezzek. Esetleg meg tudnád mondani hol, mennyiért és mennyit veszel?

A hajamat nem nagyon tudom hátradobni mert a vállamig ér, szóval mindig előreugrik.

2016. aug. 27. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
hát mindenféle bioüzletben, sőt élelmiszerben is be tudsz szerezni, én szlovákiai vagyok 13 euróért 700 ml-t vettem legutóbb-tescoban vettem, de vannak ennél olcsóbbak is, csak sürgősen kellett és ez volt a leggyorsabb megoldás :)
2016. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!