Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olaj. Nektek milyen...

Ricinus olaj. Nektek milyen jó és rossz tapasztalatok volt vele? És hogy kell használni?

Figyelt kérdés

Azért akarom használni mert nekem már egy ideje semmit nem nőtt a hajam,száraz,és az alja nem egyforma hosszú. Olvastam hogy fényesebb selymesebb dúsabb és gyorsabban fog nőni a haj és nem zsírosodik anyira. De azt is láttam hogy valakinek hullik tőle a haja és a pakolással sok a macera nehezen jön le a hajról..


Most akkor kipróbáljam vagy se? És ha még se válna be akkor egész életembe hullani fog a hajam vagy ronda lesz? Elég ha egy héten csak egyszer kenem be? Sokat vagy keveset kenjek rá? Mikor észlelhetem a változást egy hónap múlva vagy egy hét múlva is akár? Nektek volt vele jó és valami rossz tapasztalat??



2016. szept. 18. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Hidd el, hogy nem egy olajtól fog megnőni a hajad. Mivel csak a hajhosszra kenheted, fejbőrre nem, ezért táplálhatja. Esetleg kevésbé törik majd el, és hosszabb marad. A fejbőrödre NE kend, mert eltömíti és kihullik tőle a maradék is.

Inkább kerüld a hőt, ápold jó hajvégápoló készítményekkel. Azzal többre mész. :)

2016. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%

Én ilyet nem hallottam hogy a tövére nem lehet kenni, nem tudom ezt honnan hallottad.. Én régebben használtam, és úgy kentem fel mint a hajfestéket,a tövére és a végére egyaránt. Valóban többet nőtt tőle a hajam mint szokott (havi 1 cm helyett 2-3 cm), úgyhogy érdemes kipróbálnod.

Egyébként 4-5 órára érdemes rajta hagyni, akkor rászárad és sokkal könnyebb lemosni. Heti 1-2x.

Érdemes olívaolajjal, tojással keverni és picit felmelegíteni mielőtt felviszed a hajadra.

2016. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De egyébként mindenkinél más nem? Valakinél hullik valakinél nem... Valakinek használ valakinek nem..


Köszönöm az eddigi válaszokat!!! :))

2016. szept. 18. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem annál hullik, akinek amúgy is hullana. A ricinus nagyon sűrű olaj, és ha "megdermed" a fejeden, akkor erősebben kell dörzsölni, és ha alapból gyenge a hajad, akkor kiszedi azt, ami napközben amúgy is kihullana.


Én úgy csinálom, hogy egy kis tálkában összekeverem olívaolajjal, beteszem a mikróba, így könnyebb felvinni. Amikor meg lemosom, előbb melegvízzel leöblítem, és jól megemelgetem a hajam, és mintha sampon nélkül megmosnám. Aztán megmosom samponnal, és simán kijön.


Az Amla hajolaj? Na, azt 3x kell megmosni, és akkor is marad másnapra a fejeden. A ricinussal semmi gond. Én eddig sok olajjal összekevertem - amla, kókusz, olíva, argán - mást nem mernék hozzáadni.

2016. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szemöldök növesztésre vettem eredetileg, arra nagyon bevált, 2 hét alatt gyönyörűen visszanőtt a túlszedett szemöldököm amivel már hónapok óta szenvedtem. Aztán hajra is kipróbáltam bár nekem már most is hosszú de kiváncsi voltam. Én csak fejbőrre kentem, teljes hosszra szerintem felesleges. Este bekentem, éjszakára fenthagytam aztán reggel megmostam a hajam. Eddig 3x csináltam (2 hét alatt) és majdnem 1,5 centit nőtt azóta. Barnára festem az amúgy szőke hajamat úgyhogy a lenövésen jól látszik. És nem hullik tőle a hajam egyáltalán. Szerintem próbáld ki, veszíteni valód nincs, de tényleg csak a fejbőrre kend mert ez a tojásos szarság semmit nem ér és rémálom kimosni a hajadból.
2016. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!! :)


Mennyit kell rákenni? És alaposan? Mindenhol vagy a fejbörön vagy a hajvégeknél? Egy héten egyszer fogom használni mert akkor csak egyszer kell hajat is mosnom egy hónap után már lehet látni a változást?

2016. szept. 18. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!