Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros és mitesszeres arcbőr?

Zsíros és mitesszeres arcbőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Régóta küzdök a zsíros, mitesszeres, időnként pattanásos arcbőröm ellen. Próbáltam az Avon Clear Skin mitesszeres bőrre való termékeit, de nem váltak be. Szinte semmi látványos eredménye nem volt, és kevésbé sem lett zsíros az arcom.

Olyan emberek tanácsát kérném, akik szintén ezzel a problémával szenvednek:

1. Milyen termékeket használsz, és milyen gyakorisággal?

2. Milyen a reggeli/esti arcápolási rutinod?

A Himalaya Neem Maskját is próbáltam már, de a mitesszerek továbbra is megmaradtak. Nemrég, egyik barátnőm ajánlására a gyógyszertárban vettem egy Kawar névre hallgató szappant, ami eléggé szárít (mily' meglepő).

Alapozót nem használok, hisz azzal csak még jobban rontanék a helyzeten. Régebben próbáltam, a Miss Sporty So Clear alapozóját, de rettenetesen nézett ki rajtam. Az árnyalattal nem volt probléma, viszont beült az apróbb "ráncaimba", ellenben a fedéssel nem volt gondom.

Mit tehetnék? A legjobb megoldás a kozmetikus lenne?

Előre is köszi :)

16/L



2016. szept. 30. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

1. tini korban normális a pattanásos és mitesszer bőr a sok hormon miatt

2. rendes mennyiségű folyadékot iszol? Kb napi 2 litered meg van?

3. mellőz a kajának és italnak nem minősíthető sz..rokat, pl. chipszek, édességek, cukros üdítők

4. hétvégén ha van időd, főzz kamillateát, vattapamaccsal borogasd vele az arcod, DE VIGYÁZZ, szárítani fogja az arcodat, úgyhogy ne egész nap borogasd

5. nálam a Garnier Pure 3 in 1 vált be

2016. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, suliba is 1,5 ásványvizet viszek mindennap, és itthon is iszok bőven, tehát a folyadékbevitellel nincs gondom. :)

Chipseket és édességeket nem eszek/iszok, maximum hétvégente.

De a kamilla teás dolgot kipróbálom, köszönöm szépen :D

2016. szept. 30. 20:10
 3/4 A kérdező kommentje:
1,5 literes*
2016. szept. 30. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!:)Eloszor is, fogyassz kevesebb tejterméket es kerüld a zsíros ételeket, olajos magvakat, csokit, etc. Másodszor, napi 3liter viz minimum! Sok gyümölcs es zöldség! Sütőtök, répa es a többi A vitaminnal teli zoldseg/gyümölcs, cékla is jo. Alma-cékla-sárgarépa turmix egy csoda, esküszöm. Mikor letettem a sminkrol, ezzel indítottam a sok viz mellett!

Leirom az en arcápolási rutinom, nekem ez igy nagyon bevált!

Reggel: ében (fekete) manna szappan, atmosom vele az arcom langyos vízzel -Dm-Ben lehet kapni, 1500ft korul van. Nem sminkelek, tehát ennyi reggel. Neha meg arckrem, azt az estinel írom majd.

Este: fekete szappan szinten langyos vizzel, óvatosan szárazra törlöm az arcom. Minden masnap hasznalok arcpakolast(ha van itthon:D) ket fajta vált be: Lush BB seaweed, illetve Lush mask of magnaminty. 2-3ezer korul van egy tegely. Ezutan jöhet az arckrem: La roche posay effaclar H -gyógyszertárban kapható, 4500korul van a 40ml-es kiszerelés, ha jol emlekszem! Majd bekenem a pattanasosodasra hajlamos területeket es pattanasokat, ha vannak Tetran kenoccsel, ezt szinten a gyógyszertárban tudod beszerezni, de sajnos nem emlekszem az árára. Majd, ha van pattanásom, akkor arra a naturland pasta zinci oxydati salicylata krémet(arat sajnos nem tudok) vagy ritkán a Lush grase lightning (2ezer korul van) pattanás eltávolítójat kenem.

Soha nem nyomom ki a pattanast. Nem fogyasztok egyaltalan tejterméket, csokit(ritkán 70%os etcsoki), chipset sem es olajos dolgokat is ritkán, napi 3-4l vizet iszom es nagyon szep a borom. Mondjuk sosem volt nagyon problémás, de mikor sminkeltem, mindig volt 7-8pattanasom legalabb. Mostmár csak ritkán van 1-2. Es időnként látogass meg egy jo kozmetikust!

Remelem tudtam segiteni💕

2016. nov. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!