Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon sok pattanás van az...

Nagyon sok pattanás van az arcomon és nem javul, érdemes elmennem bőrgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

2 éve járok kozmetikushoz. Az első kozmetikusom nagyon elrontotta a bőröm, nem tisztította rendesen és csak csúnyább lett. 1 éve váltottam. A mostani kozmetikusomhoz nagyon szépen rendbe tudta hozni, de nyár óta történt valami, egyre több van és nagyon zavar. Javasolt egy gyógyszert, nem igazán értek hozzá, de nem antibiotikum, és nem is hormon dolog. Bocsánat, hogy nem tudom rendesen kifejezni magam, de tényleg nem tudok sokat ezekről a dolgokról.. :/ Az a helyzet, hogy utána néztem (isotretinoin), de nem olvastam túl jókat róla. Esetleg van, aki hasonló helyzetben volt? Érdemes elmennem bőrgyógyászhoz? Nem igazán szeretem a gyógyszereket. Szoktak felírni krémeket is, vagy hasonlót?

És bármilyen hasznos tippet elfogadok. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

16/L


2016. nov. 5. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Az urea vagy más néven karbamid jótékony hatással van a bőrre. Ezt meg lehet venni drága krémek formájában, de ingyen is hozzá lehet jutni.
2016. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
A borgyogyaszok nagy resze csak kuruzsló. Én inkabb endokrinologiara mennek a helyedben. Lehet valami hormonproblema van a háttérben.
2016. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
72%
Az isotretinoin egy nagyon erős gyógyszer, A-vitamin származék, és elég komoly mellékhatásai vannak. Menj el egy jó(!!!) bőrgyógyászhoz, és majd ő eldönti, mire van szükséged.
2016. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
72%
Mivel 16 éves a kérdező, simán lehet, hogy hormonális eredetű az aknéja, de ilyenkor ez viszonylag normális, és az endokrinológus max mondja, hogy írasson fel magának fogamzásgátlót. Az endokrinológus inkább felnőttkori aknéban hasznosabb.
2016. nov. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!