Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány naponta egészséges hajat...

Hány naponta egészséges hajat mosni? (több lent)

Figyelt kérdés
Az én hajam sajnos nagyon gyorsan zsírosodik. 2 naponta szoktam megmosni, de mindenki azt mondja, hogy hetente 2x kéne. Tudnátok ajánlani valami terméket ami segítene hogy ne ilyen gyorsan zsírosodjon a hajam? Vagy bármilyen házi praktikát?
2017. febr. 6. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
2 hetente? Oh.. én majdnem mindennap szoktam. (Csak azért írtam ide, hogy láthassam majd a valaszokat. Bocsi)
2017. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Mindenkinek más. Nyilván akinek jobban zsírosodik, annak gyakrabban. Nem lesz semmi bajod a 2 naponta való mosástól. Inkább a hőkezelés árt neki, nem a mosás. Ne vasald. Hajszárítót ne nyomd bele, megfelelő távolságban tartsad.

Az egy régi tévhit, hogy annál zsírosabb, minél gyakrabban mosod.

2017. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 éves korom óta azon vagyok, hogy minél jobban kitoljam a hajmosások között eltelt időt. Hetente 1x kell hajat mosnom, de még a 7.napon is ki tudok menni az utcára, nem csöpög belőle a zsír. Szerintem az a titka, hogy minél kevesebb terméket használjunk rá. Sampon, balzsam nyilvánvaló, de amikor hajpakolást/kifésülősprayt/stb használtam rá, sokkal gyorsabban zsírosodott.

Egyébként nem tesz rosszat a hajadnak a gyakori (2naponta) hajmosás. Nekem egyszerűen felesleges nyűg, 8 évig fenékig érő hajam volt, nem álltam neki minden második nap... De azóta is utálok hajat mosni, bőven elég hetente 1x.

2017. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Kb. 5 naponta - hetente 1x.

Nekem az a tapasztalatom, hogy attól zsírosodik a haj,ha túl gyakran mosod - persze ez is mindenkinél máshogy működik, de ha 2-3 naponta, netán minden nap megmosod, feltétlenül olyan sampont használj, ami mindennapos használatra való.

2017. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is akkor zsírosodott, amikor 2 naponta mostam, és éreztem hogy gyengébb a hajam. Most 1 héten 2-szer mosok és egész jó:)
2017. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Névtelen hercegnő válasza:
76%

Szia! Szerintem a legjobb, ha egy héten 2x mosod meg, például (ahogy én szoktam) mosd meg vasárnap este, legközelebb pedig szerda este. Így amikor kezded a hetet, szép, frissen mosott a hajad, ami kedden és szerdán is jó még szerintem, aztán csütörtökön és pénteken megint friss lesz. Ha túl sokszor mosod az sem tesz jót, mert egy idő után szárítani fogja a hajad a sok mosás. Házi praktika? Apríts össze villával egy banánt, aztán keverd össze majonézzel. Nem vicc, nagyon szép fényes lesz, és nem lesz zsíros, a szaga nem túl kellemes, de ez a kimosás után nem lesz érezhető. Vagy ajánlom még a száraz samponokat, esetleg egy zsebkendőt, amit rétegekre választasz, és felszívód vele a zsírt, ahogy áttörlöd a hajtöveket.

Remélem segíthettem! :)


15/L/Névtelen hercegnő

2017. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából naponta nem ajánlott, a 2 naponta indokolt esetben már elmegy, vagy szárazsamponnal ki tudod tolni mégegy napot és az már egész jó.

Sajnos egyénfüggő, van akinek másnap már zsíros, én meg pl ha egy hét után megmosom csak a frufrum, dobok rá szárazsampont, megfésülöm, kivasalom még egy hetes séróval is ki merek menni az utcára.

2017. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a balzsamot ne rakd a jatövedre, attól jobban zsírosodik plusz használj kímélő sampont ha ygakran mosod, ilyen extra erős head&shoulders korpaírtó sampon minden 2. nap nem tesz jót.
2017. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
#1 ki beszélt itt 2 hétről?xd
2021. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én magamon tapasztalom, hogy, ha olyan időszakom van hogy hagyhatok időt 2 hajmosás között, akkor napokig kibírja a hajam mosás nélkül. De, amikor valami miatt 2 naponta mosni kell, akkor 1. nap rendben van a hajam, a 2. napra már elég csúnya, látszik, hogy mosni kell.


Én mostanában megmosom hétfőn és pénteken, így rendben is van a hajam, szeretem a hétvégét tiszta hajjal kezdeni, de mivel sokat túrázok, ezáltal sokaz izzadok, a hétfőt mindig hajmosással kezdem.l, de néha variálom, ha pl vasárnap operaházba megyek.


De azt veszem észre, hogy, ha megmosom hétfőn, aztán csütörtökön elmegyek valahova, ahova muszáj mosott hajjal érkeznem, ezért szerdán is megmosom, akkor péntekre már csúnya a hajam.

2022. febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!