Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen olajat használjak a...

Milyen olajat használjak a hajamra?

Figyelt kérdés
Száraz a hajam, ezért hajolajat használok rá minden hajmosás után. Szeretnék valamilyen természetes ("vegyszermentes") megoldást helyette, ami nem túl macerás. Valamilyen fésüléskönnyítőre gondolok, amit hajmosás után felkenhetek. Bonyolítja a helyzetemet, hogy túlérzékeny vagyok sok termékre és azonnal csípni, vörösödni és viszketni kezdek mindentől, amiben csonthéjas van (pl. mandula). Az algától, kókusztól, sheavajtól szintén viszketek és kiütések jönnek ki rajtam.

2017. márc. 9. 01:23
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát..én ajánlanám a ricinus vagy jojoba olajat olíva olajjal keverve..habár ez is elég macerás és hajmosás előtt kell:

(kb) 1 evk. ricinus 1 evk. jojoba és 1/2 evk. olíva olajat felmelegítesz és fejbőrbe masszírozod aztán maradék a végekre és ahova még jut aztán zacsival és törcsivel be tekerve minimum 2 órát hagyod és legalább kétszer alaposan hajat mosol én ajánlanám a Farmasi argán olajos sampont mellé ha még nem próbáltad az nekem szinte csodát tett azóta az ismerőseim is csak azt hasznlják :) 17L

2017. márc. 9. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tyű, hány naponta mosod a hajad? Én 2-3 naponta szoktam, a lapockámig ér, de még növesztem :) Olvastam a ricinus olajról, hogy hajnövesztésre is jó, de tényleg elég macerás a használata. A sampon amit írsz, viszont nagyon jó összetevőkből áll, biztosan ki fogom próbálni! Köszi a tippet :D
2017. márc. 9. 08:39
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Lényegesen könnyebb kimosni, mint a sima ricinusolajat, és hatásos is :)

2017. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok örülök hogy segíthettem valamit egyébkent én is 3 naponta mosom de hetente hasznaltam regebben a pakolást :)
2017. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer használtam eddig az argán olajat, de nekem ez eddig nagyon tetszik :)
2017. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ricinus!!:)
2017. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) Lehet, hogy kipróbálom a ricinusolajat, ezt csak pakolásként érdemes alkalmazni? Ha kimosom a hajamból samponnal, utána puha marad a hajam? Az aromaxosnak is nagyon jók az összetevői, am. én is krémmánián szoktam nézegetni a kozmetikumokat, nagyon jó kis oldal :D Ha elfogy az előző samponom, akkor beszerzek a farmasiból.
2017. márc. 10. 14:47
 8/8 anonim ***** válasza:
én több féleképpen próbáltam a ricinust de csak nyersen önmagában vált be ha pl hozzáákevertem valamit, vagy melegítettem akkor nem, általában felteszem vasárnap délután és este kimosom alaposan 2-3 adab sapmonnal és bő balzsamot ahzsnálok, utána csillog a hajam és isteni selymes és ami bónusz h megnőtt végre.:)
2017. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!