Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás után kipattogzik...

Borotválkozás után kipattogzik a bőröm, benőnek a szőrszálak. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 éve borotválkozok. A szőrszálak erősek már, de annyira még nem, hogy vmi normálisan kinéző borostám legyen, esetleg szakállt növesszek. Borotválkozás után főleg az államon és környékén kipattogzik a bőröm, kisebb-nagyobb fehér pöttyök keletkeznek másnapra. Amellett, hogy elég zavaró és csúnya, enyhén fájdalmasak és viszketnek. Az arcomon pedig a szőrbenövés jellemző, jó nagy piros foltok nőnek ilyenkor oda. Borotvazseléből/habból (mikor melyik) sensitivet veszek általában, most a Gilette Mach3 Turbo borotvámhoz sensitive fejeket vettem, de semmi változás, ugyanúgy kipattogzik a bőröm, szőrbenövések keletkeznek. Borotválkozás után hideg vízzel mosok arcot, és nem alkoholos after shave-t használok. (az alkoholos arcszeszek nagyon nem jöttek be). A szőrszálak növésével ellentétes irányba is szoktam borotválkozni, (különben a szőrszálak fele az arcomon marad), próbáltam, hogy ezt elhagyom, de ugyanúgy jelentkeztek a fenti tünetek. Mit javasoltok, mit tegyek másképp?

2017. ápr. 1. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj ritkábban borotválkozni. De kipróbálhatsz másfajta borotvát is.
2017. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Meg kell tanulnod szálirányban borotválkozni, mert a benövést rendszerint a visszafelé húzott borotva okozza.
2017. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teafaolajat nagyon tudom ajánlani, nekem a combomon lettek szőrbenövések gyantázástól, de rengeteg, viszont 1 hét teafaolajos kezelés után szinte teljesen elmúltak, nagyon hatékony szer, sokféle bőrproblémára ajánlják(pattanásokra is, mert fertőtlenít és gyulladáscsökkentő). Viszont szárítja is a bőrt, így utána érdemes testápolót/arckrémet használni :)
2017. ápr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!