Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi kollagént-hyaluronsavat...

Mennyi kollagént-hyaluronsavat kell bevinni naponta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mennyi kollagént és hyaluronsavat kell bevinni naponta, hogy arcom bőrének változása eredményes, szemmel látható legyen?

Illetve melyik terméket ajánlanátok ár/érték szerint?

Most néztem az Interberbnek a termékét.


2017. ápr. 9. 16:36
 1/5 Sunshinedoll ***** válasza:
0%

Hogy érted, hogy bevinni? Ezek normál esetben termelődnek a bőrben. Ha valaki fiatalos bőrt akar, elsősorban fényvédőt meg hidratálót használjon, aztán pedig lehet használni hyalurnsavas meg kollagén-stimuláló kozmetikumokat.


Az orálisan szedhető kollagén tablettáknak az égvilágon semmi értelme. A kollagén egy fehérje fehérje, a gyomor emésztőenzimei meg savas pH-ja kinyírja, az utána már a jóistenke segítségével se fog visszaalakulni kollagénné (mármint éppen lehet, a kollagén lebomlik aminosavakká, de az összes fehérje ugyanígy fog lebomlani, ennyi erővel egy nagy fehérjetartalmú vacsorát is benyelhetünk, ugyanott vagyunk, a sejt nem bírja eldönteni, hogy melyik aminosavat miből kapta, hogy akkor azzá is építse vissza, ilyen nem létezik).

A hyaluronsav meg óriási molekula, szerintem kb képtelenség, hogy az rendesen felszívódjon a gyomorban, nem hiába használnak ízületi problémáknál is injekciót, nem pedig orális étrend kiegészítőt, sokkal nagyobb a hatékonysága az injekcióknak.

Ha pedig variálunk a hyaluronsav méretével, akkor a hatékonyságát is agyonvágjuk.

Szóval ez a szájon át szedhető kollagén meg HA egy hatalmas parasztvakítás, ha erre gondolál. Kollagén a kozmetikumokban meg szintén haszontalan, mert nem fog felszívódni a bőrbe, viszont vannak nagyon jó kollagén termelést serkentő hatóanyagok.

Viszont vannak hyaluronsavas kozmetikumok, és a hyaluronsav természetes kollagénserkentő, szóval vegyél inkább egy jó HA-s szérumot, többre mész vele.

De elsősorban érdemes lenne fényvédőt használni, hogy az UV sugárzás ne vágja agyon a természetes mennyiségű kollagént a bőrben.

2017. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kozmetikusom mondta, hogy lehet használni -sőt kell is- hyaluronsavas kollagénes temékeket, de önmagában ez nem lesz 100%os megoldás, egészítsem ki tápkiegészítővel. Viszont azt is mondta, hogy elég nagy dózisban kéne szedni, hogy látványos eredményt el lehessen érni vele, Magyarországon nem árulnak ilyen nagy dózisban, azt mondta, hogy neten keresztül lehet rendelni külföldi (Német) webshopból. De nem tudom, mennyi az a "nagy dózis".
2017. ápr. 9. 19:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Szérumom van, viszont 3 hónap elteltével semmi változást sem látok a bőrömön, pedig egészségesen táplálkozom, foglalkozok a bőrömmel, edzek is... de semmi :(
2017. ápr. 9. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, máshol meg a külsőleg használható kozmetikumokat szidják, hogy az a parasztvakítás...

Szerintem tegyél egy próbát a belsőleg használhatóval, őszintén szólva nem vesztesz semmit, ha már kívülről megpróbáltad és az nem jött be.

Én ezt tudom javasolni: [link]


De ha olcsóbb megoldást szeretnél, étkezési zselatin. Nem tudom mennyire szereted a gumicukrot, kb 2 dl sűrű folyadékhoz kell egy zacskó zselatin (pl. szörp, én cukormenteset használok) Ezt össze kell rottyantani, amíg elkeveredik, de nem szabad forralni! Pár perc alatt megvan. Utána formákba töltöd, 20 perc fagyóban, aztán 1-2 nap szobahőmérsékleten vagy hűtőben, és kész a zselatinos gumicukor. Ez egy olcsóbb megoldás mindenképpen, de csak ha nem vagy vega, mert ugye tudjuk, a zselatin miből készül... bár engem nem zavar kicsit sem.

2017. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

A napokban pont ezt néztem ki, amit belinkeltél, csak tartottam attól, hogy külföldről rendeljek táplálékkiegészítőt.

Jelenleg az Iterherb márka kollagén tabiját szedem, de ugye az a kollagén mennyiség amennyi egy tablettában van lóf××z, főleg a Gold Nutritionhoz képest.

Erről a zselatin fogyasztásról én is olvastam, de arról is írnak mindenfélét, de ha már te is felvetetted kipróbálom! :) Ártani az sem árthat :D

És te egy nap mennyit fogyasztasz ezekből a gumicukrokból? :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

2017. jún. 3. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!