Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan állíthatnám meg és...

Hogyan állíthatnám meg és fordíthatnám vissza a kopaszodást? Mi baja lehet a fejbőrömnek? KÉP lent.

Figyelt kérdés

Így néz ki a hajam: [link]


Nem konkrétan "így", hanem ez pontosan az én hajam/fejem.


Kb. 14 éves koromban kezdett hullani a hajam, és ennél a pontnál állt meg. Bőrgyógyász nem foglalkozott még a hajammal (az arcbőrömmel igen, hiszen nagyon súlyos akném volt abban az időben, amire kaptam Sotret-et, anyám szerint attól hullott ki a hajam, amit személy szerint én kétlek, ill. egy másik bőrgyógyász sem erősítette ezt meg).


Dihidrát tesztoszterontól sem lehet, hiszen ugyan előnytelen a hajnak, ha sok van benne a vérkeringésben, de ugyanakkor előnyös a többi szőrnek - szakállnak, stb., ami viszont nem kezdett el nőni a "beavatkozásom" nélkül.


Kérdés:


1. Hogyan fordíthatnám ezt vissza? Dermaroller? Olajok?


2. Valamilyen hajerősító olajat (vagy olajok keverékét) mindenképpen használni akarok, ill. aloe verát is. Mit ajánlotok?


3. Lehetséges, hogy vitamin hiányom van, vagy tiroid problémám?



2017. ápr. 30. 17:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A varga cseppek, vichy dercos termekcsalad, alpecin sampon sem hasznal. Tapasztalat. Csak mielott vegigjarnad ezt a kalvariat. Ja es talalsz sok jo velemenyt, de a tobbseget nő irta, akiknek annyi problemajuk van a hajukkal h tonkretettek festessel, formazassal. Na nekik tenyleg megoldasok az olajok meg kencek, vitaminok. De az igazi kopaszodast semmi sem hozza rendbe. Kar remenykedni. Esetleg utolso lehetosegkent csinaltathatsz egy reszletesebb verkepet, ugy tudom van amit alapbol nem neznek, csak az orvos kulon keresere. De ha azt mondod az elozo tokeletes volt, akkor talan tenyleg nincs belso bajod. Szerintem nem veszes a beultetes ha nagyon zavar, de abszolut nem szukseges mivel a kopaszsag tok ferfias.
2017. máj. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

2-3000 hajszál beültetése 400.000 Ft. :D Egy egészséges ember fején kb. 100.000 hajszál van.


Viszonyításképp, 400.000 forintból már majdnem vehetnék vidéken egy viszonylag nagy földet. Szóval nem, a beültetés nem jöhet szóba, mert még ha lenne is rá pénzem, akkor sem költeném erre.


Persze, jól néz ki a kopaszság, de ez nem vigasztal, mikor gyerekkorom óta hosszú hajat akartam, anyámék pedig soha nem engedték, hogy megnövesszem, és mindig szinte hisztizve követelték, hogy hadd vágják végre le. Mára megnöveszthetném, de nem tudom.


Ráadásul nem csak azért növeszteném meg, mert tetszene, hanem azért, mert a hosszú haj történelmileg férfias. Ha valaki végig néz történelmünkön - egész Európában - a nemeseknek mindig hosszú haja volt, sőt, a haj hosszúsága sokszor függött az illető hatalmi státuszától. Néhány lovagnak volt esetleg vállig érő haja, náluk hatalmasabbaknak - pl. királyoknak - pedig mellkasig.


Kinek volt rövid haja? Nos, a képen látható hosszúságú haj a parasztság körében volt divat (lényegében az "igénytelenség" és "szegénység" szimbóluma, mert nem kopasz (praktikus) és nem is hosszú (cím), hanem megnőtt, mert nem foglalkoznak vele, de sosem túl hosszú, mert azzal sokat kell foglalkozni).

A kopaszság pedig a rabszolgák körében volt divat. Kopaszra nyírták a fejüket, hogy ne legyenek tetvesek, és ezáltal ne legyenek betegek, és ne veszítsenek az árukból.


Ez a legfőbb oka, amiért nem vonz túlságosan a kopaszság. Persze a történelmi kontextust félretéve nem rossz, és jól is áll nekem.


Ugyanakkor, ez a mai "férfi kép" amerikából terjedt el a feminizmussal egyidőben. A borotvált arcú, rövidhajú, metroszexuális szépfiú képe (baywatch, meg az összes klisé amerikai film/sorozat). Ez a kép pedig a homoerotikus késői grékó-román kultúrából származik, ahol meztelen, olajozott testú fiúcskák jártak a gimnáziumba egymással bírkózást tanulni... (ezzel szemben nézd meg pl. Arisztotelész képét, vagy Platónét, vagy Marcus Aureliusét).

Ráadásul ez az egész marhaság körülbelül 60-70 éve került elő újra, és nők kezdeményezték, hogy a férfiak vágják le a szakállukat és hajukat, mert xy és feminizmus-feminizmus.


Nem csak kinézetileg, de ideológiailag is teljes mértékben szemben áll ezzel a történelmi európai férfi: hosszú, vállig vagy mellkasig érő haj, és szintén mellkasig érő szakáll. A skandinávok a legismertebb példája ennek, de mindenhol máshol is jelen volt, beleértve a magyarokat (azt hiszem még hivatalos általános iskolás történelem könyvekben is leírják, hogy a pogány magyarok nagy becsben tartották a hajukat, és megszégyenítés volt, ha valaki levágta nekik).

__________


Szóval, minden tőlem telhetőt megteszek, hogy visszaállítsam a hajam. Egyébként kisebb koromban nagyon dús volt, az öcsémnek (most 15) pedig még mindig az. Nekem akkoriban már nem volt hajam - egy apától származunk, szóval bízom benne.


[link]


[link]


A dermarollert egyébként használják kozmetikusok / bőrgyógyászok hegek és ráncok eltüntetésére, mostanában pedig haj / szőr (vissza) növesztésére, mert rájöttek, hogy ez az egyik mellékhatása. Ha rákerestek a "microneedling hair growth" vagy "treatment", etc.-re, találtok egy csomó képet.


Mindenesetre nem nagyon szeretném elbízni magam, és nem szeretném, ha túlzottan romanticizálnám a hosszú hajat (attól tartok már megtörtént :D), mert esélyesebb, hogy kopasz leszek, mint egy rabszolga. De legalább van szakállam.

2017. máj. 3. 15:14
 13/13 anonim ***** válasza:

A hajat jo esellyel 20-30 evig meg biztos viselned, szoval ossz le egy millat annyi idore, maris nem sok.

Az biztos h hamarabb talalsz olyan not akinek a kopasz tetszik mint akinek a hosszu haj.

2017. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!