Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aknés, pattanásos bőr- nem...

Aknés, pattanásos bőr- nem tini korban. Hogy deríthetném ki az okát? Endokrinológussal van tapasztalata valakinek? ( 26/N vagyok) Lent a tünetek.

Figyelt kérdés

Tüneteim:

- Az arcomon 2 oldalt aknék vannak, sokszor 1-2 nagyobb göbökkel..


-Tini korbna volt a hátam is pattanásos, fél éve az is olyan megint.. :( Nagyon csúnya..


- A 3. fura dolog, hogy a hajam is sok éve száraz, törik, gyenge és vékony. (eleve vékony, de pl anyámnak is iylen, neki meg tud nőni, mindig hosszú haja volt, nekem meg SOHA nem volt hosszú hajam... letörik, eltörik, és száraz a fejemtől pár centrie mindig már.- EZ SEM ÁPOLÁS kérdése, mert nincs senki, aki már jobban utánanézett volna a hajápolás témának...)

--------------------------------------------------

Amivel próbálkoztam:


- Kértem már a nőgyógyászatól is egy hormonvizsgálatot múltkor. Ott bár volt kicsi eltérés a pajzsmirigy alulműködés felé, de azt mondta, nem kell ezzel még foglalkozni, mert ez még normálisnak mondható...

(Hozzáteszem lesz*rta magasról, meg sme akart vizsgálni sem, pedig kellett volna, én könyörögtem ki szinte ás ok miatt akkor..)


- Voltam utána bőrgyógyásznál is, aki lehúzott egy tízessel, és egymás után írta fel a drágábbnál drágább krémeket. Meg arctisztítót(??)- használok én is, köszi..


Szóval persze nem használt, ugyanúgy vagyok, de nem is mentem vissza, mert csak pénzkidobás az egész, hogy írogatja krémeket.

Nincs csodakence, és nem segít az én arcomon egy krém sem....


Valakinek volt hasonló helyzete? Hogyan tudnám kideríteni mi az oka??


A fentiek pajzsmirigy/mellék pajzsmirigy problémára is utalnak, de a vérvétel alapján nem ez valószínűleg mégsem..



2017. máj. 6. 11:32
 1/5 retrojedi válasza:

Bőrgyógyászaton mi volt a diagnózis (pl. atópiás dermatitisz, endogén ekcéma)?

Vérképben IgE szintet néztek? Meghaladja a normál 100-as szintet, ha igen mennyivel?

2017. máj. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a kommentet:


Bőrgyógyászaton mi volt a diagnózis (pl. atópiás dermatitisz, endogén ekcéma)? - nem volt ilyesmi, ekcémám tuti nincs.

Csalódtam, mert bár magán dokinál voltam, de csak írta fel egymás utána drágábbnál drágább vackokat.. CSak a pénzem bánta. Szóval nem mentem vissza, mert nem láttam értelmét, csak krémet írt fel, de semmi vizsgálat úgymond nem történt vagy bármi...


"Vérképben IgE szintet néztek? Meghaladja a normál 100-as szintet, ha igen mennyivel?"

A vérképet mér előtte csináltattam, nincs ilyen szám a leleten. :(

Mellék-pajzsmirigyet pl nem néztek, arra rákérdeztem.


Egyedül a TSH szám rét el kicsit amúgy:

6, 250 mIU/L, a referencia tartományba pedig 0,400-4,000 van jelölve. (T3, T4 viszont normál tartományban volt már)


Sajnos a vállam/hátam is brutális, pedig az évekig "szép"volt... Nem tudom, mitől jött elő ott is fél-1 éve kb megint...

2017. máj. 24. 18:25
 3/5 retrojedi válasza:
Általában a 'magán doki'-vonal csak akkor működik, ha valamilyen sablonos, könnyebb(en kezelhető) betegséged van. Amennyiben komolyabb problémára gyanakszol, akkor szépen be kell ülni az állami szakrendelésekre (vállalva a több órás várakozást), nekik ugyanis jóval szélesebb eszközpark áll rendelkezésre, illetve tovább tudnak küldeni oda, ahol a szükséges vizsgálatok elvégezhetők. Arról nem is beszélve, hogy az igazán komoly szaktudású orvosok rendszerint valamilyen fix (előkelő) pozícióval rendelkeznek az egészségügyben, tehát az állami ellátórendszer am block lesajnálását nem érzem indokoltnak.
2017. máj. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mindegy, hogy milyen magánt választ az ember. Nekem pont az a tapasztalatom az államival, hogy csak a jól bevált standard dolgokkal foglalkoznak, ha nem találnak úgy semmit, akkor elküldenek a picsäba, hogy ne pazarold az idejüket, meg amúgy is, hiába rád van írva, hogy nem vagy egészséges.
2017. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pontosan...


Államinál többször voltam, egyrészt volt/van ez a bőrproblémám, de volt ennél durvább is már egyszer.


Nem bántás, de az állami bőrgyógyászok nagy nullák voltak kivétel nélkül,de sajnos ezt barátnőimtől is visszahallottam már..

Egyáltalán nem küldtek tovább, akkor sem, amikor indokolt lett volna..


magánok általánosan nem sz.arnak le ennyire nagy ívben, így gondoltam kipróbálom akkor a magán praxisos bőrgyógyászt.


Hát ez ugyanaz volt pepitában, csak kencét írt fel a pattanásokra ( köszi, nekem is van bőőven itthon, mondom neki, nem ezért jöttem, hanem mert 26 évesen ez maga szerint normális?? Én az okára vagyok kíváncsi...)


Mindegy, nagy nehezen elküldött .mire kikönyörögtem hogy mondjon már valamit, nem kencéért jöttem- nőgyógyászhoz..


Szánalmas néhány magát orvosnak tartó ember.. ÉS állami szinten a ledurvább a helyzet, az emberek nem hiába fizetnek nagy összeget ki magánra, mert a félelmük nem alaptalan.


Tudnék mesélni sajnos hallott történeteket, amikor ennél sokkal komolyabb dologról van szó, de csak a bicska nyílna a zsebemben..

2017. júl. 29. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!