Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Állandóan szégyenkezem a...

Állandóan szégyenkezem a lábam miatt. Ti vennétek így fel rövidnadrágot?

Figyelt kérdés

A szokásos fehér bőr fekete szőr probléma. Akármivel szőrtelenítek, borzalmasan pöttyös marad a lábam, ami még kicsit messzebbről is látszik. Ha borotválok, akkor fekete pöttyös, ha gyantázok vagy epilálok, legalább 3 napig vörös kiütéses (pedig használok utána Bepanthent, és bőrradírozok is), mire eltűnik a vörösség, szintén fekete pöttyös lesz. Szerintem undorító, szégyenlek rövidnadrágot hordani. Van aki hasonló helyzetben van? Mit tehetnék, hogy nőjjön az önbizalmam ezzel kapcsolatban?

22/N



2017. máj. 28. 18:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan felveheted a rövidnacit. ha nagyon zavarnak a pöttyök akkor hordj térdig érőt, de semmiképp ne aszalódj 30 fokban hosszúnadrágban :D amúgy én nagyon ritkán szoktam észrevenni ezeket a pöttyöket másokon, ha pedig észre is veszem nem arra gondolok h hú de undorító, hanem h biztos érzékenyebb bőre, semmi baj nincs ezzel :)
2017. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Valószínűleg túldimenzionálod a problémát. A házi szőrtelenítő gépet felejtsd el, majd idővel lézerrel tudsz kb. véglegesen szőrteleníteni, de az is állandó elfoglaltság, csak ritkábban kell vele foglalkozni. Nyugodtan vegyél fel rövidebb nadrágot, szoknyát, de a jó ízlés határain belül.

A napozás, barnulás segít, de vigyázz, hogy ne égj le. Aki azt írta, hogy a napozás ártalmas, majd megnézem 40 évesen, amikor már bottal jár a csontritkulástól... Látom, hogy a mai fiatalok nagyon kerülik a napot, a hülye reklámok megtették a hatásukat. A gyerekkori, fiatalkori leégés valóban ártalmas, de nem egyenes út a bőrrákhoz. Ha viszont nem napozol rendszeresen, a bőrödben nem alakul ki természetes lebarnulási képesség, mindig foltosra fogsz égni. Ha pedig ésszel napozol, nem leszel ráncos sem idős korodra. Ugyanakkor a napfény hiánya okozta betegségeket viszont elkerülöd.

2017. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

12 nettó hülyeséget írtál. a csontritkulás nem a nap hiányától alakul ki, hanem mert csökkenek a csontokban a szerves és szervetlen "összetevők". a napsugárzás káros, mivel az UVA és UVB sugárzás gerjeszti az oxidációs folyamatokat.

[link]

ebben a cikkben tökéletesen látszik mit tesz a nap a bőrrel.

2017. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem sem nagyon lehet ezt észre venni, kivéve ha valaki direkt ezt nézi.

Volt, hogy ismerősöm mutatta, milyen szőrös a lába (hasonló mint a tiéd), és egyáltalán nem az jutott eszembe, hogy fúj, de igénytelen, hogy mer felvenni rövid gatyát, hanem az, hogy ezzel biztos megszenved..

2017. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem egy szélsőséges egyedi eseten alapuló bulvárcikkre kellene alapozni a véleményed. A D vitamin és az UV fény közösen építi a csontokat (ld. wikipédia: angolkór). És akkor még nem beszéltünk a fény pszichére gyakorolt hatásáról, ld. pl. itt: [link]
2017. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
Az én lábam is ilyen, ráadásul még ronda és görbe is, eszem ágában sincs rövidnadrágot vagy szoknyát hordani (már csak azért sem, mert mindig is utáltam őket), éppen eléggé bántó látvány már az arcom is, a többit legalább el tudom takarni. Mivel egyáltalán nem akarok barnulni, marad a hosszú nadrág, úgyis igyekszem minél kevesebb időt a napon tölteni. Egy kis szakszerű nyúzás talán segítene a problémámon, csak találnom kell hozzá egy ügyes preparátort.
2017. máj. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem brutál sok és erős a szőr a lábamon.Én borotválom,de nekem is csupa fekete pötty,borotválás után pár órával meg már szúrós, borostás. Engem annyira nem zavar,simán hordok rövidet.
2017. máj. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is. Azt hiszem igyekszem kizárni a problémát.:D
2017. máj. 29. 08:12
 19/19 anonim ***** válasza:
Hosszú szoknya? Amúgy szokd meg, ilyen vagy... Profi kozmetikustól kértél tanácsot?
2017. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!