Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Adnátok egy részletes útmutatá...

Adnátok egy részletes útmutatást, hogyan kell a kopaszra borotvált fejet gondozni, illetve a borotválás menetéről?

Figyelt kérdés
Szeretném leborotválni a fejem, de nem tudom, hogy kezdjek neki. Villanyborotva vagy hagyományos? Ha villany, azt hogyan kell használni a fejen? Ha hagyományos, azt hogyan kell használni a fejen? Milyen zseléket használjak, milyen rendszerességgel, milyen módon borotváljam a fejemről a szőrzetet?

2017. jún. 19. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

"Ha villany, azt hogyan kell használni a fejen? Ha hagyományos, azt hogyan kell használni a fejen? "


Neked már sehogy.. Te már agyhalott vagy. Nyugodtan borotváld csak le a FEJED.

Max. focilabdának jó kicsit rugdosni, hogy TUDJAD HASZNÁLNI a borotvát a fejeden....

2017. jún. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

először is langyos vízzel nedvesítsd be fejbőrödet, majd ezt követően tegyél rá egy kis borotválkozó krémet, vagy habot – vagy ha látni szeretnéd, hogy pontosan hol borotválkozol – akkor átlátszó borotválkozó olajat/gélt. A krémet vagy olajat először a tenyeredbe tedd, majd azt dörzsöld össze kezeidben és úgy vidd fel a fejedre - a habot így sokkal jobban el tudod oszlatni, illetve takarékosabban is bánsz vele, mivel kevesebb anyag felhasználásával is el tudod érni a kívánt hatást.


Tanács: ha általában hagyod, hogy két borotválkozás között a korábban teljesen le nem nyírt hajszálak visszanőjenek, érdemes lenne beruháznod egy hajvágó klipperbe, hogy az extra hajszálakat levágd. A legjobb, ha borotválkozás előtt használod a klippert, így biztosan könnyebbé teszed magadnak a borotválkozást, míg megkíméled magad az esetleges irritációtól, hiszen azokon a területeken, ahol dúsabb vagy hosszabb a haj a borotválkozás során, jobban megsérül a fejbőr.



Fogd meg pengédet, és kezdj el a fültöved alatti résztől borotválkozni úgy, hogy hosszú egyenesen szakaszokban haladsz a fültövedtől egészen a homlokod felső részéig, lehetőség szerint próbálj meg úgy haladni, hogy a korábban leborotvált sáv szélét fedje a következő sáv oldala. Használd azt a kezed a borotválkozáshoz, amelyik számodra a lehető legkényelmesebb – habár a legtöbb férfi a úgy borotválja a fejbőrét, hogy a bal kezét a fej bal oldalához, míg a jobb kezét a fej jobb oldalához használja.


Ha a fentiekkel megvagy, szorítsd hátra füleidet, hogy mögöttük is le tudd borotválni fejbőröd (lefelé irányuló húzásokkal!), majd fejezd be a fejborotválást a nyak megtisztításával, eltávolítva minden maradék szőrt, amit kihagytál az előző lépésekben.


Tanács: ha göndör hajad van – ami hajlamosabb a benövésre – mindig a hajnövés irányába borotválkozz és kerüld a túl sok borotvavonást, mert így könnyebben felsérted a fejbőrt.

2017. jún. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

10 évvel ezelőtt kezdtem borotválni a fejem...

-nullásgéppel letoltam, aztán leöblítettem, borotvatselével bekentem, aztán nekiálltam egy jó minőségű borotvával és szépen leborotváltam...

Nem volt semmi komplikált benne...

Annyi volt benne az újdonság hogy ahogy borotvlom, a másik kezemmel ellenőrzöm kell e Mégegyszer átmenni a területen...

Az ápolás gondolom bőrtipus függő...

2017. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Az első válaszolónak: Te tipikusan az az ember vagy, aki a 47 százalékoddal már letettél arról, hogy hasznos válaszokat adj, így végső elkeseredésedben az életcélod csak annyi, hogy feleslegesen odaböfögj a kérdések alá. Szebb jövőt Neked!

2017. jún. 19. 09:57
 5/7 A kérdező kommentje:
A válasz hasznosságának a visszajelzésére szolgálnak azok a kezek. Te eddig nem bizonyítottad, hogy hasznos válaszokat tudsz adni. Éppen ezért nem kreténség az, ha a haszontalan választ haszontalannak értékelik. Ne csodálkozz, hanem változtass, vagy törődj bele!
2017. jún. 19. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:
"Az első válaszolónak: Te tipikusan az az ember vagy, aki a 47 százalékoddal már letettél arról, hogy hasznos válaszokat adj, így végső elkeseredésedben az életcélod csak annyi, hogy feleslegesen odaböfögj a kérdések alá" :D Mindenhol ezt csinálja ez a hülye, kötekedik.
2017. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
headblade ?
2017. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!