Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, ha akné után...

Mit csináljak, ha akné után heges, foltos maradt az arcom?

Figyelt kérdés
Csak ilyen felületi foltok ezek szerintem, gödrök nem maradtak, ha végigsimiítom az arcom teljesen sima, de ilyen pirosas-barnás foltok maradtak az akne helyén. Mit tudnék velük csinálni, hogy halványodjanak, vagy eltűnjenek teljesen?

2017. jún. 20. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
AHA hámlasztó
2017. jún. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt a Paula's choicest néztem, valakinek van tapasztalata vele? Teljesen tanácstalan vagyok, hogy melyiket, hány %osat kellene használni a bőrömre. (Persze azt elolvastam, hogy nyáron nem ajánlott, akkor majd csak ősszel kezdek bele)
2017. jún. 20. 16:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hámlasztók olyanok mint a bőrradírok, csak spécibbek. Rendelj néhány mintát először, 10%-os AHA-ból, én is azzal kezdtem, fél tasak elég az arcodra bőven. Arcmosás után felkened (folyadék állagú, kicsit nehéz vele bánni), lehet csípni is fog. Ha néhány perc múlva nem szűnik meg a csípő érzés le kell mosni. Próbálhatod vattakoronggal is felvinni, én kézzel csináltam mindig. Jó ha hagyod hatni, 20-30 percet szoktam, és utána hidratálok (ez fontos!). Keress olyan hidratálót, ami nem okoz aknét és lehetőleg ne olyat vegyél, ami parfümözött/alkoholozott stb. hanem valami natúrt. Én alverde gyógyvizes krémet használok. Ezt én mondjuk mindig este csináltam és így feküdtem le aludni.

Ne hámlassz naponta! Főleg ne az elején és utána sem kellene. Heti eggyel kezdd és figyeld mennyire bírja a bőröd. Utána próbálhatod sűrűbben. Erről megoszlanak a vélemények, szerintem elég egyéni. Én is heti eggyel kezdtem aztán 2-3-4 naponta használtam a bőröm állapotának megfelelően. És ami nagyon fontos: fényvédő. Ősszel ha elkezded szerezz be valami jó minőségű nem zsírosító fényvédőt (az enyém eucerines). Ezek sajnos drágák tudnak lenni, de nélküle ne menj utcára, reggeli sminkalapként mindig tegyél fel. Én 30 spf-t használok, annyi minimum kell. Plusz info: ami még hegekre király, az az akneroxid kenőcs. Emellé is kell fényvédő.

2017. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. jún. 21. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!