Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása utáni pattanások- mennyi idő alatt jött helyre? Mikor menjek bőrgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 2 évig szedtem fogamzásgátlót, és most egy hónapja hagytam abba. Mindig is problémás volt a bőröm, de legalább a gyógyszer szedése alatt nem voltak pattanások (akkor csak a mitesszerek/tág pórusok zavartak). Most, hogy abbahagytam, sok pattanás jött elő az arcomon, ami így nyáron még zavaróbb, nagyon el vagyok keseredve :( Most ki fogom próbálni a Geek&Gorgeous Cheer up kémiai hámalsztóját, illetve a napokban beszerzek zöld agyagot is bioboltból, hogy pakolást csináljak belőle az arcomra. Ezekről nagyon jókat olvastam, remélem, nekem is jó tapasztalatom lesz róluk. Nektek mik a tapasztalataitok, mivel kezeltétek a fogamzásgátló után előjött pattanásokat, problémás arcbőrt? Szerintetek mikor menjek bőrgyógyászhoz? (Mivel jövő héten akarom elkezdeni ezeket a fent leírt termékeket, aztán ha most elmegyek bőrgyógyászhoz ő is felír egy adag kencét, esetleg gyógyszert, nem hiszem, h jó ötlet egyszerre sok új krémet elkezdeni.)

Amúgy eddig Yves Rocher tonikot, illetve Aloe vera gélt használtam a bőrömre.

És a hajam is jobban zsírosodik, mint előtte! Ez vissza fog állni??

(A menstruációm a tabletta abbahagyása után kb pontosan megjött és normális volt.)



2017. júl. 12. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy nem fog visszaállni, sajnos ezeket a kellemes mellékhatásokat, mint tiszta bőr, kevésbé zsírosodó haj, csak a fogamzásgátló szedése alatt észlelhetjük. :( Szerintem érdemes felkeresni egy jó bőrgyógyászt és megbeszélni vele a problémádat, mert a kémiai hámlasztást úgy tudom, hogy nyáron nem igazán szabad végezni. Egyébként ajánlom a bioderma sébium por refiner krémet, ha a tág pórusok is zavarnak, nekem ez vált be ellenük :) Kicsit borsos ára van, de baromi sokáig elég, egy tubust 1,5 évig is használok.

Ha szabad megkérdeznem, milyen fogamzásgátlót szedtél? Én most kezdtem el szedni a bőröm miatt, mivel én már mindent kipróbáltam, de ugyanúgy előjönnek rajtam pattanások, nagyon zsíros a bőröm és ha egy ideig is, de szeretnék szép bőrt :(

2017. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én ugyan csak egy évig szedtem,de soha többet nem leszek ekkora hülye,hogy a nőgyógyásznak bedőljek.Nekem nagyon komoly bajaim lettek belőle,és most már átálltam a bio natúr cuccokra,sokkal jobb lett,de sajna a porcelánbőrtől én is messze állok.Sokat segíthet az egészséges táplálkozás és a sok folyadékbevitel. Amúgy én úgy tudom,hogy amennyi ideig szedted annyi idő kell a tisztulásnak. Nekem még egy bőrbetegségem is lett tőle,de szerencsére már sokkal jobb,mert találtam rá egy jó kis krémet. Szerintem visszaállhat,de bitang sok idő lesz,én már két éve nem szedem azt a szutykot és még mindig nem jöttem rendbe sajnos teljesen,de azért sokat változott a dolog ez idő alatt. Az aloet én is használtam az nagyon jó volt, a teafaolaj se rossz,mert szépen leviszi a pattikat/sebeket,csak kellemetlenül erős a szaga. Szerintem várj ki legalább fél évet és ha nem javulna a dolog,akkor menj el bőrgyógyászhoz,bár én már őket is hanyagolom,mert mindegyik félrekezelt,így a saját kezembe vettem a dolgot.
2017. júl. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Symiciaval kezdtem utana váltottam Deciorara par hónappal utána. Igazából mindig is problémás, pattis, mitteszeres volt a bőröm, es ez is Az egyik nagy ok volt amiért szerettem volna fogamzásgátlót szedni. (A masik meg nyilván a fo hatása volt). Előtte nem emlékszem, h mennyire zsirosodott a hajam, de amíg szedtem, heti egyszer kellett hajat mosnom, most meg már zsírosabb a hét végére úgy érzem (magamhoz képest.) Nem azt mondom, hogy a fogamzásgátló miatt jöttek vissza a pattik, hanem azért mert eleve voltak és a gyógyszer csak elfedte a tüneteket... Mikor havonta jártam kozmetikushoz, egy éven keresztül, nagyon szépen kitisztult a bőröm. De nyilván vagyonokat kellett otthagynom minden alkalommal. De majd nyár végén elkezdem megint.
2017. júl. 13. 09:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindig oldafigyelek arra,h elég folyadékot igyak (főleg vizet), és viszonylag egészségesen táplálkozom, anyukám nem főz zsírosan, nagyon szeretem a gyümölcsöket zoldsegeket, gyorsétterem fenyevenkent... Azzal meg, hogy hagyjam el a tejtermékeket, glutént ilyesmit, úgy vagyok, h minek?? Úgysem amiatt van. Ha a fogamzásgátló szedése segített rajta, akkor hormonális eredetű probléma.
2017. júl. 13. 13:16
 5/10 anonim válasza:
A kettes vagyok megint,és igen kedves kérdező több,mint valószínű,hogy a felnőttkori pattanások oka hormonális eredetű. Én már nagyon kevés dolgot eszek meg,és tesztelem is most magam,ha kihagyom pl a tejet,cukrot ugyanúgy van. Menstruáció idején a legrosszabb,tehát evidens,hogy nem a kaja okozza.
2017. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem sem igazán befolyásolja az étkezés sok esetben, nálam sincsen túl nagy hatással a bőrömre, hogy mit eszek. A bőröm nagyon zsíros, a hajamat is gyakran kell mosnom, nem viccelek, megmosom este, másnap estére már zsírosodni kezd.

Amióta szedem a fogamzásgátlót, mintha picit nekem is kevésbé zsírosodna a hajam, de ugyanez nem mondható el az arcomról, tele van mitesszerrel, leginkább ez zavar.

Egyébként még ajánlani tudom a csalántea fogyasztását, nekem az sokat segített a pattanások eltüntetésében.

Köszi, hogy megírtad, hogy milyen fogamzásgátlókat szedtél :)

2017. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, mivel a fogamzásgátló szedése alatt is ugyanúgy táplálkoztam, és alig voltak pattik, ez teljesen biztos, hogy hormonális eredetű, szóval nem is kísérletezek azzal, hogy nem eszem kenyeret, tejtermékeket, mert (ebből a szempontból) felesleges lenne. A mitesszerek engem is nagyon zavarnak, ezen sajnos nem segít a gyógyszer... De kozmetikus szépen el tudja tüntetni őket. Köszi, majd kirpóbálom a csalánteát! Én tudom ajánlani nektek a kémiai hámlasztókat, fent leírtam, hogy én milyet használok (Geek&Gorgeous) eddig egyszer használtam, és tetszik nagyon, remélem segít hosszabb távon. Mondjuk nem olcsó. A másik amit kipróbáltam és többször alkalmazni fogok, a zöld agyag pakolás, (Bioboltban lehet kapni zöld agyagot) remélem beválik. Most egyelőre ezeket használom, ősztől esetleg kozmetikus, aztán majd meglátom a bőrgyógyászt.
2017. júl. 16. 17:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Szívesen, bízom benne, hogy segítene rajtad a csalántea. :-) Köszi, hogy írtál ezekről a hámlasztokról, ugyanis majd az ősszel szerettem volna valamilyen hámlasztást kipróbálni.

:-)

2017. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincs mit :) ezt a hamlasztot amit írtam nyáron is nyugodtan kipróbálhatod, ez nem olyan hamlasztast csinál hogy felkened és tényleg lehamlik a bőr, ezt mindennapos használatra tervezték (tehát jóval kisebb koncentrációban vannak benne a savak, a kémiai hamlasztast kúrát nagyobb koncentrációja szavakkal végzik). Csak természetesen napközben de legalább spf30-as napvedot használj, de ez amúgyis fontos. En meg nem használom minden nap, előbb kicsit hozzászoktatom a boromet, egyik nap használom, másik nap nem.
2017. júl. 18. 09:46
 10/10 A kérdező kommentje:
(és tényleg nincs az arcboromon semmi fizikai hamlas) ugyanilyen BHA hamlasztoja van a Paula's choice márkának is, de az pár ezerrel drágább, ezért döntöttem a másik mellett.
2017. júl. 18. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!