Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szépség és divat » Bőr- és hajápolás

A kérdés

Nem fésülködök mert hullik a hajam jó ötlet?

Utóbbi hónapokban nagyon hullik a hajam, így nem feésülködök hanem inkább kócosan felkötöm. Szedek rá revalidot. Mi mást tehetnék?
21L

Keress kérdéseket hasonló témákban: hajhullás, hajmosás

07-13 23:38  Privát üzenet  Tetszik 

A válasz
A haj nem a fésülködéstől hullik, és nem is gyorsítja, vagy semmi ilyesmi. Azok a hajszálak, amik benne maradnak a fésűben, már rég kihullottak, nem fésülködéssel csak igénytelennek fogsz tűnni, nem csökkenti a hajhullást.
Valószínűleg a stressz, fáradtság, vízhiány vagy valamilyen vitaminhiány okozza. Amire mindenképp figyelj, hogy ne romoljon a helyzet, hogy igyál megfelelő mennyiségű vizet, és szedj valamilyen multivitamint (pl a Das Gesunde vitaminok szerintem is nagyon jók ár-érték arányban, Revalid drága és több szempontból nem a legjobb). Próbáld meg csökkenteni a stresszt, egyél változatosan, és használj kímélő sampont, balzsamot, és ápold olajokkal a hajad, pl. argán, jojoba, szőlőmag és avokádó olajak a legjobbak, drogériában megtalálod őket.
És persze próbáld meg minél kevesebb fizikai sérülésnek kitenni, tehát próbáld meg kevesebbet vasalni, szárítani, hidd el, meghálálja. Illetve alvás közben is érdemes befonni és úgy feltűzni, hogy ezzel is védd :)
Ilyen esetekben érdemesebb alapjaiban megfogni a dolgot, a nemfésülködés csak halottnak a csók, sőt még káros is lehet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 07-14 00:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hasznos tanácsok kezdőnek női borotválkozással kapcsolatban?
Hullik a hajam kb 1 hónapja. Azelőtt azt se tudtam mi aza a hajhullás. Valami ötlet rá?
Hullik a hajam, valami ötlet?
Keresek egy filmet aminek a címét nem tudom. A story valami olyasmi volt hogy a világűrből a földre hullik egy meteorit darab ami betegséget okoz az emberek között. Ha valki..
Nagyon sötétbarna az eredeti hajam melíroztattam 12oxiddal+ szőkítőporral. Most pantene hajszin van rajta barna. Rettentően hullik, nagyon száraz iszonyúan törik! Vmi ötlet?
2 hós a babám, szopizik. Eddig örültem, hogy nem kezdett el hullani a hajam, reméltem nem is fog. De a napokban észrevettem, hogy ez sajna megváltozott, most borzasztóan hullik,..

Kérdések a Szépség és divat rovatbólKérdések a Bőr- és hajápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu