Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, ha a szinte az...

Mit csináljak, ha a szinte az egész testem tele van pattanásokkal és miteszerekkel?

Figyelt kérdés

Deréktól felfele tele vagyok velük. ): Annyira irigylem azokat a lányokat, akiken sosem volt egy sem, most mentem gimnáziumba, a legtöbb lányon semmi bőrhibát nem látok. Egyébként egész szép bőröm volt, egészen negyedik osztályig. Igen, nekem már 10 évesen voltak pattanásaim, utána megjelentek a vállamon, hátamon, mellkasomon, karromon és UTÁLOM! Annyi krémet kipróbáltam, és semmi. A vakarásoktól sebes lett, a Nap miatt azonban elmúltak, de a vállamon rengeteg kisebb pattanás alakult ki, még a hátam alsó részén is. És ezek nem azok a nagy pattanások, hanem kicsik és gyulladtak, na meg rengeteg mitesszer mindenhol.): Apa azt mondja pár év múlva elmúlik, de én nem akarok addig várni, és csomószor olvastam, hogy sok felnőttnek vannak pattanásaik. Mit tegyek? Alapvetően szép arcom lenne, de ezek a mitesszerek rontanak rajta.):

14/L



2017. szept. 3. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Feküdj savba :D :D :D
2017. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Egészséges étkezés, sok zöldség, gyümölcs, tiszta étkezés!
2017. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már az egészséges táplálkozásra, de ha megmondom a szüleimnek, hogy így szeretnék enni, rögtön anorexiásnak fognak hívni (jobb esetbe ki leszek nevetve).
2017. szept. 3. 15:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyász és dietetikus megmondja a bőr egészsége belülről fakad, lehet a hormonokkal is gond van, érdemes orvoshoz fordulni.
2017. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyász és kozmetikus
2017. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Pedig ezen az egészséges táplálkozás segítene a legtöbbet. Máshogy nem nagyon fog elmúlni. Meg ahogy előttem is írták egy hormonvizsgálat se ártana.

Barátomnak ugyan ez volt a helyzet mert minden este megevett 2-3 zacsi chipset, energiaitalozott, zöldséget alig evett csak zsíros húsokat meg stb. Mire sikerült neki is elmagyarázni, hogy hagyja el ezeket hát ne tudd meg.. Plusz mondjuk az izzadás is nagyon közrejátszik, ha sokat izzad a hátad, arcod, akkor több lesz a pattanás is. Szóval én csak azt tudom neked mondani, hogy egyél sok nyers zöldséget meg kevesebb zsiradékot, cukrot stb. Ezt a szüleidnek is meg kell értenie. Sőt ők is akkor járnának a legjobban, ha mindannyian egészségesen táplálkoznátok.

2017. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb. negyedik osztályban kezdődtek a bőrproblémáim. Mindig mindenki mondta hogy elmúlnak, meg hogy ha ilyen korán kezdődött, akkor később már nem kell miattuk aggódnom. Hát... most vagyok 16 és még mindig állandóak a pattanásaim. Szokott lenni néhány a mellkasomon és a hátamon, de mivel nyáron sokat napoztattam őket, eltűntek. (mondjuk megint kezdenek visszatérni :D).

Bőrgyógyásznál jártam párszor, ott mindig a Duac krémet írták fel nekem és nagyon szeretem, tényleg segít, és hosszú távon, nem úgy mint a dm-es/rossmann-os pattanások elleni krémek, arctisztítók stb. (bár azok is enyhítik, de rövid időre). Kozmetikusnál még nem jártam, de biztos ott is tudnak javasolni valamit.

Tényleg nagyon fontos a helyes táplálkozás. A csoki, a magvak, a gyorséttermi kaják, de nekem leginkább a fűszerek nyomják rá a bélyeget az arcomra. Ha ezeket elhagyod, vagy csökkented/mértékkel fogyasztod őket, meglesz az eredménye.

+ Igyekezz ne sokat érni az arcodhoz koszos kézzel. Most meg többször is naponta.

Én sminkelek, és a gyulladt pattanásokra zöld korrektort használak, ami direkt a pirosodás ellen van. (alverdét használok)

Remélem segítettem. Nem fognak elmúlni, ezzel jár a kamaszkor, de enyhíteni lehet őket. Csak bízni tudunk abban, hogy egyszer (lehetőleg minél hamarabb) mindkettőnknek elmúlnak. :)

2017. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valami nagy baj van a szüleiddel, ha kinevetnek azért, mert egészséges akarsz lenni. Tudják a fogalmát annak a szónak?

Amúgy kamasz is vagy, szóval az is közrejátszik. Én 13-15 évesen nyáron mindig tele voltam pattanásokkal.

Ha az egészséges étkezést nem is tudod megoldani, akkor ajánlom a sok vizet és (ha stressszes vagy) a stressz csökkentését, mert az nagyon nagy kiváltója.

Krémeket fölöslegesen próbálgatod, én is kipróbáltam egy csomót, egyik sem segített, csak a fentiek. Esetleg a teafaolaj tud segítnei valamit, de csodákat ne várj azonnal.

2017. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából bármit is mondanék a szüleimnek (inkább apának) az egészséges életmódról, azt mondaná, ez h.lyeség. Chipset ritkán eszek, csokit még ritkábban. Amúgy a szüleimnek is pattanásos bőre volt, ha ez számít.
2017. szept. 3. 16:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg igaz, vékony vagyok, de a helytelen táplálkozástól csomó zsír van a hasamon, derekamon és a combomon. És ennék gyümölcsöket, zöldségeket, de ritkán van itthon.
2017. szept. 3. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!