Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen olcsón elkészíthető...

Milyen olcsón elkészíthető otthoni arcpakolásokat használsz? 16/L

Figyelt kérdés

Pl uborkát raksz az arcodra agy akármilyen otthon elkészíthető olcsó pakolás amitől szebb lesz a bőr.


Esetemben a bőröm zsíros. Harmadikos korom körül pokol volt sok éven át. Most változó, de már nem kell csuklya és nincs 2. fejem, de így is zavaró, de mert nem ici picike pattanásokról beszélek hanem pár napig vagy 1-2 hétig begyulladtról ami szép piros... Mindegy milyen krémet használok, annyira látványos eredmény nincs.



2017. szept. 10. 00:41
 1/3 anonim válasza:
74%

A leghatásosabb és leggyorsabb (akár másnapra látható eredmény) az a szódabikarbóna és citromlé. (Citromból facsart, eredeti nem az üveges.)


Nem hiszek az ilyen "home-made" dolgokban, de ez tényleg hatásos.


Egyszer már levezettem hosszabban egy másik kérdésnél, hogy miért hatásos, de nem untatnálak vele, ha nem érdekel.

2017. szept. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan értelemben nem teljesen otthoni arcpakolás, hogy csak bemegyek a konyhába és van hozzá minden, de ami nekem nagyon bevált azok az agyagos arcpakolások. Zöld agyagot szoktam netről rendelni, kb 500 Ft 100 gramm. Ezt kell vízzel elkeverni, egy ideig fenn hagyni (attól függően mennyire problémás a bőröd) aztán lemosni, heti 1-2 alkalommal kell csal használni. De a fehér agyagos pakolást is szeretem. Lehet csak így simán agyag+víz, vagy még pluszban pakolhatsz bele amit akarsz pl olivaolaj, méz, citromlé, aloe vera (neten van egy csomó recept hozzá). Nagyon jól le szokta szárítani a gyulladt pattanásokat, szerintem elég olcsó, attól függően mivel kevered még hatásosabb is lehet. 1-2 használat után látványos változást értem el vele. Arra viszont figyelni, hogy utána hidratálni kell, mert elég erős cucc.


Amúgy rossmannban kb 800 Ft-ért van teafaolaj azt kell egy kevés olivaolajjal higítani majd a gyulladt részeket naponta egyszer áttörölni. Ez is elég hamar használ, viszont nagyon szárít, szóval próbáld csak a súlyosabb részeket kezelni vele az arcodon és mindenképp higítsd valamilyen olajjal/krémmel. Utána szintén hidratálni kell.

2017. szept. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
1/3 kocka élesztőt szétmorzsolok, elkeverek pár csepp tejben és kb. 20 percig az arcomon hagyom :)
2017. szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!