Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vágtam a hajamból nem is...

Vágtam a hajamból nem is keveset (töredezett részeket), de látom hogy megint nagyon töredezett. Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

Csak hagyjam ,hogy nőjön és ápoljam valami balzsammal, olajjal, samponnal? Vagy még kell vágni belőle?

Őszintén megmondom, nem nagyon akarok más vágni belőle, mert azért egy jó 3-4 centit vágtam már belőle, és vállig érő a hajam, de növeszteni szeretném. Tudtok tippeket adni, hogy mit csináljak ,hogy ne törjön ennyire a hajam...

Olyan szinten törik a hajam vége, hogy olyan mintha ilyen drótgombócból állna.. vagy hogy fogalmazzak , de nagyon száraz, és kócosnak tűnik, hiába fésülöm.. Szóval nagyon zavaró.. azt mondom látványra annyira nem zavaró, nem olyan ronda, csak ,amikor megtapintom a hajam akkor érzem ,hogy nagyon rossz.. nem egészséges..

Vagy menjek el fodrászhoz és bízzam rá hogy vágjon belőle?

Szoktam használni ricinus olajat, heti 2-3 alkalommal, meg csalánsampont.

várom a tanácsokat.. Előre is köszönöm!


2017. szept. 19. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hajvégápoló.
2017. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fructis Oil Repair, sárga tégelyes. Nekem szépen helyrehozta. Nedves hajra vidd fel és ne mosd le!
2017. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

amit pedig kerülni kell: hajvasaló,-göndörítő, hajszárító, olcsó hajfesték gyakori használata nem beszélve a szőkítésről az a lehető legrosszabb.

Én is hasonlót tapasztaltam amikor szőke voltam,de amit óta nem az óta semmi baj nincs vele.

2017. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, tisztában vagyok vele, hogy nem csak hogy a szőkítés miatt lett olyan rossz, hanem egyrészt azért, mert gyakran festettem a hajamat, egy nyár alatt legalább 4szer befestettem, általában ammónia menteset használtam, extrém színt is, rózsaszínt is használtam, és ebből nincs ammónia mentes. szóval főleg a szőkítés és ez a rózsaszín vágta tönkre...

Most visszafestettem világosbarnára, mert alapvetően sötétbarna a hajam, és így , amikor nő le, ombrés lesz a hajam, és később már nem is akarom festeni, csak növeszteni...

hajvasalót csak akkor használok ha nagyon elfeküdtem a hajamat és úgy nézek ki, mint egy oroszlán, hajszárítót nagyon ritkán használok, csak amikor hideg van kint és sietek valahová.... Néha befonom a hajamat, de nem hiszem ,hogy az annyira roncsolná, mint pl a hajvasalás, vagy a hajfestés..

2017. szept. 20. 10:13
 5/9 anonim válasza:
Hát akkor nem csoda ha tönkre ment. Gondolom ez idő alatt nem is nagyon nőtt. évente bele fér a 4 festés, de egy nyáron belül már túl sok neki (pláne ha szőke).
2017. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
befonás? az egyáltalán nem. hő hatás ár neki inkább.
2017. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
elméletileg a gyakori hajfonástól is töredezhet.. de olyan gyakran nem szoktam fonni..
2017. szept. 21. 10:04
 8/9 anonim válasza:
töredezni töredezhet attól is, de amit leírtál több ennél, súlyosan károsodott.
2017. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, de most elkezdtem két fajta olajat használni... valami avonosat, amit anya szokott venni, nem tudom mi a neve, de száraz hajra jó.. meg most több ideig hagytam a hajamon a ricinus olajat, kicsit gyakrabban használom... aztán talán így jobb lesz a kinézete, tapintása... 2 havonta elmegyek fodrászhoz.. meg 2-3 hónapnál gyakrabban nem festem a hajam.. és akkor talán rendbe jön és gyorsabban is nő.. remélem..
2017. szept. 22. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!