Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ennyire érzékeny a...

Miért ennyire érzékeny a bőröm? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok. 15 éve szenvedek pattanásoktól. Rengeteg mindent kipróbáltam már. Kezdetben bőrgyógyászok, kozmetikusok, kencék, itthoni praktikák, majd mikor bejött a köztudatba a méregtelenítés, lúgosítás, ezeken a kúrákon és étrendkiegészítőkön átestem, elhagytam az egészségtelen ételeket, italokat, 8 éve nem iszok alkoholt, soha nem cigiztem, soha nem kávéztam, 19 évesen egy 7 hónapos roaccutan kúrán is átestem. Semmi változás. Illetve igen, mert a tizenéves gyulladt pattanások már a múlté, ettől eltekintve borzalmas a bőröm állaga és az apró piros pattanások ugyanúgy jönnek. Jelenleg már teljes depresszióba esve kókuszolajjal és almaecettel kenem az arcom.


Az arcom vöröses és gyulladt. A szám környéke 8 éve FOLYAMATOSAN égő gyulladt rész van. Bőrgyógyászok csak kenőcsöket írogattak fel gombára, ekcémára, de mondani nem tudtak konkrétat. Nem is segített semmi.


Borotválkozás 15 éves korom óta rémálom. Nyakam állandóan kipattog. Teljesen mindegy milyen technikával és milyen jellegű borotvát használok. Legyen szó elektromos, DE, eldobható borotváról. Drága pre vagy aftershaveről. Hosszú évek óta keresem a neten a megoldást a problémára, mindig valaki ajánl egy 100%-os megoldást, de francokat se használ. Most is egy jónák számító elektromos borotvát vettem, ami kifejezetten érzékeny bőrre használatos, eltelt két nap a borotválkozásom óta, és ég, irritál a nyakam.


El kell fogadnom, hogy ilyen vagyok, és ez jobb nem lesz, vagy van valami oka hogy ilyen a bőröm az arcomon? Lehetne azt mondani, hogy valamire allergiás vagyok, vagy ennyire érzékeny bőrrel születtem, de 13 éves koromig bababőröm volt, hibátlan. Rettenetesen el vagyok már keseredve. Ráment a fél életem, hogy állandóan csak a bőröm állaga végett aggódok.



2017. szept. 29. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Manna termékeket:)
2017. szept. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kettö,dolog jutott eszembe: allergia. Attol, h x éves korodig nem volt baj, később is kialakulhat egy immunválasz pl valamilyen kajára. Egyik ismerösöm pl a sajtokra, elhagyta és a szája körüli piros kiütések elmultak. Másik: állando fertötlenités. Börödet, a borotvákat, pl nagyon jo erre a teafaolaj. De egy allergiatesztet mindenképp csináltass.
2017. szept. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos van aki érzékenyebb. Én tudom milyen érzés mikor mindenki hülyének néz csak mert a te tested máshogy reagál mint a többségé.

Én az illatmentes és mindenmentes termékeket ajánlom. Például a Dm-ben láttam ilyen sampont és tusfürdőt.

Naturkozmetikumok között dr. Organic-ból láttam most a Müllerben több ilyen arcra való lemosót és kencét. Illetve a Manna szappannak is vannak mindenféle jó szappanjai. Vagy a Lush-ban is mindig túlbuzog a segítség, nyugodtan nézz be oda és kérdezz a lányoktól.

Szerintem ne add fel a próbálkozást, nem tehetsz arról hogy senki nem tudja a megoldást, de a te saját érdeked hogy meglegyen. Ne engedd eluralkodni a depressziót, legyél szomorú emiatt de állj fel és keresd a megoldást tovább.

Például nekem van egy más jellegű problémám és 3-ból 2 doki műtétet mondott addig pedig szenvedjek, erre a 3. egy mozdulattal megszüntette a fájdalmat és nincs szükség a műtétre. Menj esetleg másik magán bőrgyógyászhoz. Sok sikert.

2017. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!