Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás és fogamzásgátló?

Pattanás és fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Alapjáraton is kissé problémás az arcbőröm, és 3 hete szedek fogamzásgátlót (nem emiatt, de közben örültem, hogy kevesebb lesz), viszont azóta nem hogy kevesebb, hanem picit több pattanásom van (mint mensi előtt, gyulladtabbak). Vagy lehetséges, hogy ettől függetlenül van és csak beképzelem? Aki szedett fogamzásgátlót, mennyi idő után lett szebb a bőre? Köszi a válaszokat:)
2017. okt. 19. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak az antiandrogén fogamzásgátlóktól várható ilyen hatás, de attól is csak akkor, ha férfihormon túltengés áll a pattanásaid hátterében.
2017. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem magamtól vagyok ilyen okos, ezt egy cikkből másoltam ki

(A kombinált fogamzásgátló tabletták általánosságban csökkentik a faggyútermelődést, így jótékonyan hatnak a pattanásos bőrre, vannak olyan tabletták, melyek pedig antiandrogén, azaz a férfihormon hatását gátló effektust fejtenek ki.)

Többféle fogamzásgátló is hatékony a pattanásos bőr kezelésében, nemcsak a kifejezett antiandrogén tartalmú, bőrgyógyászati indikációban adható tabletták.

2017. okt. 19. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!