Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a hajammal hogy...

Mit csináljak a hajammal hogy ne tűnjön ennyire töredezettnek?

Figyelt kérdés
Alapból hullámos hajam van.Nem tetszik,mert olyan mintha kócos lenne. Ha kivasalom az se jó mert kevés párától is visszaugrik.Mit csináljak vele?

2017. nov. 19. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
olajat nem hasznalsz?
2017. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hasznalok,meg hovedot is
2017. nov. 19. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem: a töredezettségen csak az olló segít.
2017. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gliss kur hajvégápolója bejött egyébként, de csak ideig-óráig jó bármilyen készítmény, ami látszólag javít - kb annyit csinálnak, hogy a töredezett végeket feltöltik -, és vágás nélkül a haj folyamatosan tovább fog törni. Néhány havonta érdemes trimmelni a végét, ami persze először nagy érvágás, mert miért vágnál belőle, ha növeszted, de pár év alatt a hajad meghálálja. Ugyanez vonatkozik a normális szárításra. Nekem is hullámos alapvetően a hajam, de egy jó szárítás (közepes hőfokon megfelelő fésüléssel) csodákra képes. Az itt a kérdés, hogy hosszú és sérült hajat akarsz, vagy szánsz időt és türelmet a hosszú, egészséges hajra. (#3 voltam)
2017. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és töredezett hajnál vasalót jó lenne elfelejteni.
2017. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, leírom, én mit csinálok (nekem is 6u2i hullámos, vastag szálú, száraz típusú hajam van, olyan, amire azt mondják, dróthaj):

Hajmosás előtt legalább fél órával a hajamat vastagon bekenem kókuszolajjal. Nem a főzésre használhatóval, hanem amit a drogériákban kapni, üvegtégelyes "szűz" kókusz illatú kókuszolajjal (hidegebb időben zsír állaga van, de így is jó).

Utána hajmosás: sampont hígítom, úgy viszem fel a hajra, mert a tömény sampon is szárít. És a samponozás alatt nem azt értem, hogy a fej tetejére felkócoljuk az összes hajat, és ott még jobban összekócoljuk hajmosás címszó alatt, hanem csak belemaszírozom a fejbőrbe, meg végigsimítom a hajamon a sampont, inkább csak végigtapizom.

Utána balzsam, amit leöblítek, hogy ne nehezítse el a hajam.

És utána a legfontosabb: az utolsó öblítő vízbe almaecetet teszek (erre a műveletre rendszeresítettem egy üveget, amiben összekeverem a vizet az ecettel). Természetesen az almaecetből is jobb a dm-ben kapható szűretlen, mint a főzéshez való almaecet. Nem kell megijedni, nem lesz tőle ecet szagú a haj, nem kell olyan töményen használni, én kb. 1:10 arányban szoktam hígítani.

Hamosás után még a vizes hajra teszek hajolajat. És: nem szárítom hajszárítóval! Én is vasalom, az elég hő neki, és különben sincs másfél órám, hogy a vastag hajamat megszárítsam teljesen, addig tán még a hajszárító is leégne. :) Szóval nem szárítom, inkább úgy időzítem a hajmosást, hogy legyen ideje magától megszáradni (pl. késő délután mosom meg, amikor már nem megyek sehová, és másnap reggelig megszárad magától).

Mikor megszáradt, utána vasalom. Nagyon fontos, hogy ne legyen elnagyolva a vasalás, szánd rá az időt, és szinte ujjnyi tincsenként vasald ki, a tövektől. Követlenül a hajvasaló előtt a tincsekre vigyél fel hajolajat, és úgy vasald.

Utána még szöszös hajra való kencét szoktam használni (Gliss Kur-os).

Így egyáltalán nem hullámosodik vissza a hajam, tényleg sima marad.

Annyi, hogy éjszakára még fel szoktam tekerni a hajamat a fejem tetejére, mert attól is szöszösödhet a haj, hogy a párnán ide-oda dörzsölődik éjszaka.

Ha már nagyon el van töredezve a vége, azon valóban csak az olló segít, de amúgy is érdemes 3 havonta 1-1 centit lecsípni a végéből.

2017. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :) annyira nem töredezett szerintem csak kócosnak látszik,de azért mert ilyen a hajam.megfogadom h vágatok belőle 3 hetente,mert azért lehetne egészségesebb is.

Utolsó hogy tekered fel a hajad a fejed tetejére alváshoz?én bárhogy csinálom nekem csak egy gubanc lesz reggelre belőle

2017. nov. 20. 17:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Előre hajolok, és összefogom a hajam, mintha a fejem tetejére akarnák lófarkat csinálni, de nem gumizom össze. Az egyik kezemmel tartom a hajam tövét, a másikkal meg elkezdem körbe tekerni, tulajdonképpen kontyot csinálok, csak egészen fentre, a fejem búbjára. "Harapós" csattal rögzítem, a homlokom felőli oldalról, így biztos nem fekszek rá hanyatt fekvéskor.

Jobban bevált, mint az estére befonás, mert ettől nem lesznek a hajamba még a fonástól sem hullámok.

2017. nov. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi utolso❤
2017. nov. 23. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!