Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szépségápolási termékek! Mi...

Szépségápolási termékek! Mi az, ami tényleg kell, és mi felesleges? Ti mennyit költötök havonta?

Figyelt kérdés
Sampon, balzsam, pakolás, hajvégápoló, hővédő, hajlakk, hajápoló spray, fodrász, kézkrém, lábkrém, testápoló, szappan, dezodor, parfüm, arckrém, arclemosó, sminklemosó, tonik, hámlasztó, szérumok, arcpakolás, arcmaszk, szemkrém, fényvédő arcra, naptej nyáron hétköznapra, alapozó, primer, púder, szemhéjtus/ceruza, szemhéjpúder, szemhéjpúder alapozó (:), szempillaspirál, szemöldökceruza/kozmetikus, pirosító, bronzosító, highlighter... körömlakk/körmös, ajakápoló, vattapamacs, vattapálcika... fogkefe, fogkrém, szájvíz, fogselyem, kézfertőtlenítő..?:)
2017. nov. 20. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Huh, havi összeget nem tudnék mondani, max leírom, miket vettem mostanában így ősszel.

Sampon: 1500Ft, ez olyan 2-3 hónapos adag

Micellás víz: 1200Ft 4 hónapra

Arckrém: 1000Ft fél évre

Hajvégápoló olaj: 3000Ft fél évre

Tusfürdő: 450Ft 1 hónapra


Továbbá használok még szemkörnyékápolót, tonikot, sminklemosót, bőrradírt, ritkán testápolót.

Sminkből viszont csak BB-t, korrektort és szempillaspirált. Meg az ajakápoló is idejöhet még.


A hajamra sampon, pakolás, hővédő, olaj.


A legtöbb terméket drogériában szerzem be, ritkábban rendelek (van ami így olcsóbb).


A legutóbbi legjobb szerzeményeim egy natúr hajpakolás volt külföldről (Oroszországból hoztam egy csomót nagyon olcsón), valami tökéletes.

Illetve egy drogériában vásárolt hajpakolás, ezt be is linkelem, hátha valakit érdekel:

[link]


Fodrászhoz készülök elmenni, de csak majd ha otthon leszek, mert évekig jártam egy nagyon kedves, idősebb fodrásznőhöz, most kint vagyok külföldön, nem akarok idegenhez menni.

Am melír+vágás szokott lenni olyan 4000Ft nála. Kozmetikushoz nem járok.


Ami szerintem nem annyira szépségápolás, az a fogápolás. Fogkrém, fogselyem, fogkösztisztító olyan ezres havonta, fogorvos meg egy vagyon (éves viszonylatban).


Amugy hogy kinek mi kell, és mi felesleges, ez elég egyénfüggő.


24N

2017. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit havonta veszek kb:tusfürdő490ft,tampon490ft,betét490ft,vékony betét390ft,hajfesték2000ft,fogkrém 400ft,szájvíz,1200ft,


Ami nem fogy el havonta de kell időnként venni:dezodor 600ft,sampon800ft,gliss kur spray 700ft,balzsam680ft,hajvégápoló szérum 1000-1500ft között,szempillaspirál 1500ft,alapozó 2000ft,fodrász 5000ft,fülpiszkáló200ft,szappan350ft,testápoló800-1000ft,arctonik900ft,a pattanás elleni gyógyszertári készítményem:3400ft,

Ami nem létfontosságú de nèha költök rá:rúzs900-1200között,szemhéjpúder 1000ft,parfüm 3000ft,szemöldökceruza350ft,szemhéjtus870ft,szemceruza:450ft,hajcsat300ft,bijou ékszer 500-2000között,

Legtöbbször eurós boltban vásárolok mert a termékek többsége pl.egy tescoban drágább.Nem vettem ide a nyári naptejet mert az legalább másfél évig elàll ,illetve a zsíros bőröm miatt a gyógyszertárit kívül ,más kenceficéket nem használhatok az arcomra.

2017. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ami feltétlenül tényleg kell (nekem legalábbis):

sampon, fodrász (félévente 3500 körül), szappan (kézmosáshoz), kézkrém, dezodor, arckrém, arclemosó (ez egyben sminklemosó is lehet), naptej, vattapamacs, pálcika, fogkefe, fogkrém

ami kell, bár nem dől össze a világ, ha nincs, de használom és jobb így:

balzsam, parfüm, tonik, arcpakolás, fényvédő, szemkrém, púder, szemceruza, spirál, ajakápoló, fogselyem, korrektor

ami számomra teljesen felesleges, nem is használom: hajpakolás, hajvégápoló, hővédő, hajlakk, spray, lábkrém, testápoló, hámlasztó, szérumok, alapozó, primer, szemöldökceruza, pirosító, bronzosító, highlighter, kézfertőtlenítő


egyébként egy csomó dolgot ki lehet váltani a listán olajokkal (hajvégápoló, arcra kened, arclemosó stb.), kókuszolajjal (testápoló, kéz- és lábkrém, arckrém), szappannal. ennek ellenére nekem rengeteg olajom van (mandula, ligetszépemag, csipkebogyó, teafaolaj, ricinus, kókuszolaj...), és úgy a szépségápolási termékekből is sok van (a sminkeket leszámítva, mert nem annyira sminkelek). viszont az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nagyon érzékeny a bőröm, ekcémás is a kezem, és mindenből natúr, bio dolgokat igyekszem használni.

amennyit költök havonta:

vattapamacs az, amit biztosan veszek 2-3 hetente, a többi cikkből csak akkor, ha elfogynak, ez lehet 1-3 hónap vagy akár egy év is. samponom: 4000 ft, olyan 2 hónapra elég, balzsam 1350 ft 5-6 hónapig is elég, kézkrém: olajokat bio és gyógyszertári krémeket használok, de még így is kitartanak 1-3 hónapig, kézmosó szappan: 1200 ft, kb. havonta-kéthavonta veszem, dezodor: kb. 6-700 ft, pár havonta veszem, parfüm: pár ezer ft, max. 7-8, sokáig kitartanak, arckrém: van 5000, 5500, 2500 és 3700 forintos is, nagyjából 3-6 hónapig kitartanak, arclemosó: 2400 forint, kb. 2 hónapig bírja, sminklemosó micellás víz (Bioderma) akciósan kettő darab kb. 3800-4000 ft, kb. 4-5 hónapig elég egy darab, tonikok: virágvizeket használok, kb. 1500 ft, pár hónapig elég, arcpakolás: rózsaszín és zöld agyag, pár száz forint egy tasak, de fél-1 évig is bírják, szemkrém: 2300 ft, sokáig elég, fényvédők arcra: 4-5 ezer ft (Bioderma), nyaranta újraveszem, naptej is pár ezer forint, szemcerka, korrektor, rúzs, púder, spirál 800-3200 forintig, és sokáig bírják, ajakápoló Olívia, olyan 1200 ft körüli az ára, fél-1 évig bírja, fogkefe: Curaprox, 1500 ft, 3 hónapig bírja, fogrémek, fogselymek pár hónapig bírják,

24/l

2017. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kar ezen vitatkozni, mert ez egyenileg nagyon valtozo. Meg is bolondulnek, ha rendszeresen ennyi mindent magamra kene kenni, pedig allitolag meg en vagyok a "piperkoc". Sampon, balzsam, tusfurdo, fogkefe, fogkrem, fogselyem, szajviz, amikre igazabol rendszeresen koltok, a tobbire olyan ritkan, hogy szerintem kar vele szamolni. Meg egy arckremem van, amit rendszeresen hasznalok, vagy olyan filleres tetel, hogy ugyse szamit semmit. Fogalmam sincs, hogy ez mennyire johet ki havonta, de egy 20-as nem biztos, hogy kifutja.
2017. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!