Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy csinálják, hogy hajmosás...

Hogy csinálják, hogy hajmosás után 5 nappal is még szép a hajuk?

Figyelt kérdés

Azok az emberek, akik ritkán mosnak hajat és még 5 nap vagy egy hét után is szép a hajuk, hogy csinálják ezt?

Egyik volt osztálytársam a derékig érő haját négy nappal a hajmosás után is még kiengedve simán hordta, nagyon szép volt neki és egyáltalán nem zsíros.

Egy másik ismerősömnek pedig még két hét után se volt zsíros a haja.

Mit csinálnak/tok vele?

Hogy alakult ez ki?

Hogy lehet nekem is ilyen hajam?



2017. nov. 26. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem medzsik. Nekem 1 nap után zsíros és nagyon utálom.
2017. nov. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Lehet száraz sampont használnak
2017. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom hajtípustól is függ.

Én 7-8 naponta mosom, a nyári hőségben gyakrabban, kb. 5-6 naponta, senki meg nem mondaná, ha már 1 hetes a hajam, max. én érzem.

Kissé hullámos, erős szálú, hosszú a hajam. Barátnőim körében úgy tapasztaltam, a vékony szálú, egyenes haj hamarabb veszti el a tartását, jobban látszódik rajta ha nem frissen mosott.

2017. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Honnan gondolod hogy nem mossák? Te furdeted oket?
2017. nov. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hetente mosom, a csípőmig érő hullámos, nagyon dús és vastag szálú hajam van, szinte végig tudom kiengedve hordani két hajmosás között. Egyszerűen ilyen egészen kicsi korom óta, egyrészről persze tök jó, hogy nincs vele sok gond, mégis szép, másfelől viszont az ilyen haj hihetetlenül hajlamos a kiszáradásra, muszáj használnom egy csomóféle hajápoló dolgot, pakolások és társai, hogy ne töredezzen/szálkásodjon. Mindenkinek megvan a maga keresztje, úgy tűnik :)


Amúgy azt biztosan tudod, hogy ez az egész hajmosás gyakorisága mizéria egy öngerjesztő folyamat - minél többször mosod meg, a fejbőr annál inkább azt érzi, hogy újra zsírt kell termelni, hiszen a mosással eltávolítod a hajad természetes védőköpenyét, ezt pedig a szervezet nyilván szeretné visszaállítani. Ha viszont ez a köpeny nincs 1-2 naponta kemikáliákkal lemosva, nem fog belőle a fejbőr többet termelni, hiszen minek, ha van :) Tehát leegyszerűsítve, ha kevésbé gyakran szeretnél hajat mosni, NE mosd meg :D Persze, ez az elején, amíg a hajad alkalmazkodik, nem lesz könnyű, de rakd fel kontyba, húz sapit, hajpántot, akármit, hogy legalább egy nappal tovább kibírd, aztán ezt szépen fokozatosan lehet kitolni.


Amúgy az én rutinom eléggé a természetes dolgokra épül, csak a samponom veszem üzletben - ez már évek óta ugyanaz, Dr. Organic bio argánolajos sampon, egész szépek az összetevői, és ugyan nem olcsó, de nekem ez vált be. Hajmosás előtt oliva- vagy kókuszolajat teszek a haj hosszára, aztán törölközővel vagy sapkával "dunsztolom" kb egy órát, utána ezt kimosom, 2-3szor átöblítem samponnal, aztán leöblítem almaecetes vízzel, majd argánolajat és mandulaolajat kenek a törölközőszáraz hajra, jól belemasszírozom. Sosem használok hajszárítót.

2017. nov. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is alapból száraz a hajtípusom, ha sűrűn mosnám, el is porladna szerintem.

Hetente mosom, és a hajmosás napjára szoktam észrevenni, hogy kicsit zsíros a töve, addig tök jól elvagyok. Hajmosás előtt/után így is kókuszolajat és hajolajat kell használnom, hogy ne legyen boszihajam.

Két hajmosás között viszont nem használok semmit, nem szárítom, nem vizezem, nem rakok rá semmi kencét, csak feltűzöm.

2017. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5.

#6 vagyok. Most olvastam végig, amit írtál. :) Szinten nekem is ugyanez a hajápolási technikám.

Nekem kb. derékig ér a hajam.

Hajmosás előtt én is teszek rá kókuszolajat, azzal hagyom állni egy fél órát. Nekem is egyféle sampon vált be, a Fructis - ebből álalában a száraz/sérült hajra való. Utána én is almaecetes vizet használok, és legvégül hajolajat teszek a még vizes hajamra. Én se szárítom.

Azzal is egyetértek, hogy minél többet mossa valaki a haját, annál hamarabb zsírosodik.

2017. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a barátnőm ilyen. Heti egyszer jár fodrászhoz, és egész héten tökéletesen áll a haja, nem zsíros. Ő ilyen típus, a bőre sem zsíros, soha nem volt egy pattanása sem. Én meg két naponta mosom a hajam, de akkor is második napra már érzem a szagát, össze ragad. Ha fodrász csinálja a hajam, akkor sem bír 3 napnál többet. Nekem a bőröm is zsíros. Már egy kocka csokitól 3 pattanásom lesz. Sajnos én meg ilyen típus vagyok. Ha melegem van egyből a fejbőröm izzad. Két nővérem van, ők is ilyenek.
2017. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!