Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szivatas-szokites utani...

Szivatas-szokites utani hajhullas?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptemberben a majdnem fenekemig ero hajam le lett szivatva fodrasszal. A hajamat 2 evig feketere festettem, a hajam feleig kb levolt mar nove, de nagyon szerettem volna szoke hajat igy fodraszra biztam magam. Elosszor minden rendben volt, mondta a fodraszom hogy vissza kell meg mennem mert meg kell szivatni ahhoz, hoy elerjuk a kivant szint. Biztam benne es visszamentem. Leszivatta a hajamat, majd platina szoket festett a hajamra(ez volt a legvilagosabb szin a festekei kozt). De ekkor meg nem volt elegge szoke a hajam, majdnem hogy kozepszoke volt. Utana elkezdett hullani a hajam, letortek par centis reszek a hajambol, visszamentem a fodraszhoz, megkerdeztem hogy ez miert van, azt mondta hohy vagyunk belole es elmulik. Igy is lett! Ami pontosan eltartott egy hetig, utana megint ugyan ez volt. Temerdek sok haj jott mikor fesulkodtem. De ekkor mar kicsivel a vallam ala ert a hajam. Mostanra mar annyira szaraz lett a hajam vege hogy elviselhetetlen volt es undorito hogy ennyire hullik.. szoltam anyukamnak hogy vagjon a hajambol, most er a hajam a vallamig! Ami egykor majdnem hogy a fenekemet erintette! 3 napja lett vagva a hajambol es mar most torik, ujra hullanak ki a par centis darabok. Rettegek hogy megfogok kopaszodni rovid idon belul. Rengeteg penzt ott hagytam, vagy 20 ezer forintot.. azt ertem el vele hogy nics mar szinte hajam. Megis mi tevo legyek? Van mar valaki aki jart velem hasonlo cipoben? Mit tegyek? Azon is gondolkoztam hogy visszamegyek a fodraszhoz es megkerem hogy csinaljon valamit a hajammal. Bar.. nagy esellyel mindez azert van mert leegette a szivatas a hajam, de o a fodrasz, neki kellett volna tundia hogy szabad-e a hajamat szokiteni vagy sem, nemde?! Bar az is lehet hogy csak a penzt latta az egeszben. Sokat sirok mert tenyleg hianyolom azt a gyonyoru hajamat es felek hogy rossz vege lesz. Ennel rovidebb hajat nem szeretnek. A hajam jelenleg is szoke, kb 1 centis lenovesem van, eredeti hajszinem barna. Gondolkoztam mar azon hogy befestem barnara, ugy hatha kevesbe torik, de lehet hogy ezzel csak rontok a helyzeten mert megis csak festek... sajnos nem ertek ezekhez a dolgokhoz. Valaki tudna nekem tanacsot adni mert en mar komolyan nem tudom mit tegyek?! Koszonom nagyon elore is a valaszokat!

2017. dec. 21. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ez a te hibád. Te akartál szőke lenni. Én pont ezért szőkítem magamnak, így a saját hibámért nem mást okolok.


Nem tudhatja előre, hogy hogyan reagál a hajad. Orvos sem tudja ránézésre, hogy van-e gyógyszerallergiád, megkérdezi.


Erre mind neked kéne tudni a válaszokat. Én tudom, hogy a saját hajammal mit csinálnék, és mi lenne a jó megoldás, de a te hajad nem tudom, hogy reagálna.

2017. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hm... az orvos sem mondja azt hogy mutse meg magat a beteg ;). Nem erzem magam ezert hibasnak,en tapasztalat nelkul nem tudtam hogy ennek az egesznek ez lesz a kovetkezmenye. Segitsegre van szuksegem, nem pedig kioktatasra:D ha magamnak csinaltam volna a hajam ugy lehet hogy az egesz fejboromet szetegetem, de oke:D...
2017. dec. 21. 21:06
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem normális, nekem volt hogy egy nap 3x lett szívva és nem hullott. Vagy túl sokáig hagyta rajta, vagy túl erős oxit használt, vagy neked van allergiád. Bőrgyógyásszal kéne megnézetni a fejbőröd
2017. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Miért égetted volna szét a fejedet? Utánanéztél volna, hogy mi merre hány, nem?


A műtés analógia hülyeség, mert hajat festeni tudok itthon, műteni nem.


Egyáltalán nem kioktatás, csak illik ismerni a hajadat. Én pl. tudom, hogy az enyémben nem marad meg a göndörség, a szőkítést jól viseli, a te esetedben tudom, hogy maradnék szőke, mert az én szőkített hajam ledob magáról minden színt, így csak egy foltos barna seprű lenne a fejem, míg a szőkét meg tudnám menteni. De mondom, ez én vagyok. A te hajadat nem ismerem. Így pénzt is veszítesz meg hajat is, a legrosszabb kombináció.

2017. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2 heten belul 2x volt szivatva es festve. Szerintem inkabb ez lehet a baj. En is gondoltam arra hogy elmegyek borgyogyaszatra, csak ami lenott hajam, ott az eredeti hajszinemnel erzodik hogy elegge puha, szoval ami no hajam az rendben van halistennek,talan az a megoldas hogy megvarom amig leno az egesz, vagatok belole kicsit havonta, ezzel igy gyorsitva a hajam gyogyulasat ill. Novekedeset.De sajnos az rengeteg ido..
2017. dec. 21. 21:20
 6/13 A kérdező kommentje:
Azert annyira csak nem vagy tisztaban a dolgokkal kedves:).. ha a fodrasz elrontotta a hajam szivatasat, leegette a hajamat magyaran.. akkor szerinted en, mint amator mit tettem volna vele?!:) nem fogok ezen sem vitazni sem pedig szoharcozni. Buszke lehetsz magadra hogy ilyen a hajtipusod. Festeni en is magamnak szoktam a hajamat, de a fekete hajszin leszivatasa az mar teljesen mas teszta..:)
2017. dec. 21. 21:24
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Régóta festett fekete hajból mit akarsz kihozni? Orulj hogy csak ennyi tört le, így jártál, legközelebb lenöveszted az egészet.

Én is otthon csinálom egyébként magamnak és sosincs vele probléma szóval te vagy a béna 😉

2017. dec. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is feketéről szivattam szőkére. Minden másnap szőkítettem, pedig akkor még net se volt - vagyis nem volt ennyire elérhető -, hogy megnézzem, mit csinálok rosszul.


Szinte minden évben kitalálom, hogy sötét leszek, befestem, azonnal megbánom, és szivatok. Most már van net is, meg rengeteg jó termék.


A helyedben kihoznám a legjobbat belőle, levágatnám valami rövid csajos frizurára, eldönteném, milyen színe legyen, és azt ápolnám ezerrel. Bár én nem görcsölök a hajhosszon, szerintem a szép rövid jobb, mint a letörős hosszabb.

2017. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolso elottinek: okos enged, szamar szenved ;) majd rajossz ha egyszer tonkrevagod a hajadat a nagy magabiztossagod kozepette 😘..
2017. dec. 28. 10:18
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki ide tevedne: 3 ev kellett ahhoz, hogy teljesen megszabaduljak a szoke hajszintol. lenovesztettem, mostanra van ugy ahogy egeszseges allapotban, de nem olyan mint a szoke elott, es szerintem sosem lesz mar olyan. Maga a tapintasa puha es selymes, de nagyon gyorsan zsirosodik es torik. Sosem volt ilyen a hajam.

Mielott befestettem a hajam kb a derekamig ert, miutan befestett annyira tonkrement hogy a fele kihullott es kb a vallam fele ert. Most er nem sokkal a vallam ala.

Aki feketebol szoket szeretne nagyon gondolja at!

2021. ápr. 7. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!