Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Másnak is kivan a töke a...

Másnak is kivan a töke a szilikonmentes samponokkal?!

Figyelt kérdés

Garniert használtam két hónapig, a hetekben lett elviselhetetlen a frizurám, aztán vettem észre hogy szilikonmentes a sampon. A hajam kidobja a tupírt, a hajlakkot fújhatom rá semmit nem ér, azt is ledobja, folyamatosan száll, most körülbelül két ujjam közé tudom csípni az összes hajamat, mert olyan vékony lett. Jelenleg a babahaj az enyémhez képest erős!


Mi ez a ballibsi hülyeség hogy szilikon meg szulfátmentes minden és normális sampont nem találok??



2017. dec. 29. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden? Egy csomó sampon szilikonos, ne viccelj már. Olvasd el rendesen máskor, mi van ráírva.

Amúgy a szilikon- meg szulfátmentes sampon mióta ballibsi?

2017. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én hajam nem szereti a szilikonosat.

Mindenkinek meg kell találnia a neki megfelelőt.

2017. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ballibsi dolog. Teny, hogy ezek karositjak a hajat. A tenyek nem a politikai beallitottsagtol fuggnek.
2017. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy károsítják. És én ballibsi vagyok.
2017. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1,

"ballibsi hülyeség?"

Ember, tudod te egyáltalán, hogy mit jelent a liberális, konzervatív,baloldali, jobboldali, centrális politika?

Ez kb az a szint, amikor nem tudod, hogy valami miért történik,mert hülye vagy utánna nézni,de azéárt rávágod, hogy Soros György vagy háttérhatalom stb

Csak szólok, hogy az EU-ban minden ilyen jellegű szabályozás szakértőkkel és kutatók bevonásával történik, ráadásul jobb és baloldali képviselők közösen szavaznak a javaslatról,úgy, hogy minden EU-s ország képviseli magát...Minden más meg a gyártócég dolga..


2,

Tudsz olvasni?

Remek, akkor szépen odasétálsz a polchoz és megnézed a samponok összetevőit.

Kismillió sampon van,amiben szilikon van, ne a gyártó meg a "ballibsik" legyenek már ahibásak azért, mert nem vagy képes ennyit megtenni.

Az meg főleg ne legyen már probléma, hogy vannak olyan emberek, akik a natúrkozmetikumokat, szilikon, parabén stb metes dolgokat szeretik/használjá.

Ha neked nem tetszik, akkor kerüld ki ezeket a részlegeket....


A másik meg az, hogy a szilikon úgy működik, hogy bevonja a hajat, és nem enged bejutni semmilyen nedvességet, hatóanyagot stb, tehát nem a szilikon mentes samponnal van a gond, hanem a sok szilikonos sampon cseszte szét a hajad, csak amíg folyamatosan hsználtad, addig a műanyag vacak összeraghasztotta a hajszálakat és így elfedte a hibát...

2017. dec. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg ha ennyire ballibsizel, akkor remélem minimum házasságban élsz, a konzervatív családmodellt támogatod, tehát a férfi a családfő, a nő dolga pedig szigorúan a támogatása, és remélhetőleg minimum 3 gyerekben gondolkodsz, akik mind keresztény nevelést fognak kapni, hiszen vallási poligámia csak a baloldalon van...

Arról nem beszélve,hogy jobboldaliként te elveted a gondoskodó államot és szigorúan az öngondoskodást támogatod, tehát ne sírj,hogy nem jó az egészségügy,szar az állami oktatás stb, hiszen ezek mind a baloldali politikához tartoznak, jobboldaliként, te amellett vagy,hogy minden legyen fizetős és mindenki oldja meg a dolgot, úgy, ahogy akarja...

2017. dec. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
utolsó, te jól felhúztad magad :D amúgy azért mindenhol, mert dm-ben és rossmanban is voltam, az összes ohne Silikon!
2017. dec. 30. 08:54
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Ne kamuzz már, szerintem a piacon lévő samponok fele, egyharmada szilikonos. Nézz körbe. Egyébként ha ez előtt szilikont használtál, pont azért ilyen rossz most a hajad: a szilikon egy védőréteget képez a hajszáladon, ami most kezd eltűnni, és így láthatod a hajad valódi, vacak állapotát és minőségét.

De rám ne hallgass, én egy hardcore ballibsi vagyok, mert csak natúrkozmetikumokat használok :D

2017. dec. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amodimethicone- Trimethylsilylamodimethicone

Dimethicone

Cetearyl Methicone

Cyclopentasiloxane

Diisostearoyl Trimethylolpropane Siloxy Silicate

Phenyl Trimethicone

Polysilicone-18 Cetyl Phosphate

Silicone Resin Spheres

Simethicone

Trimethylsiloxysilicate

Ha ezek közül valamelyik ott van az összetevők között (Ingredients) akkor szilikonos sampon. Na most a DM ben Rossmann ban a legtöbb sampon ilyen. Kb akármelyik Gliss kur, Syoss, Head and Shoulders, Schauma, Loreal Elseve stb. stb. stb. tartalmazza ezeket. Ha nem találsz bemész a Tescoba, Sparba akárhova ott is van.


És ahogy előttem már mondták pont hogy a szilikona felelős. Úgy működik hogy eddig azzal mostál hajat, a szilikon pedig egy réteget képezett a hajadon. Azalatt a hajad nem volt egészséges, de a szilikontól ez nem látszott. Amikor szilikonos terméket raksz a hajadra akkor egyből puhának, simának TŰNIK tőle. Most hogy nem használtad a szilikont, eltűnt a szilikonréteg a hajadról és meglátszódik hogy milyen valójában, a szilikonréteg alatt.


A ballibsinek semmi de semmi köze ehhez de ebbe most inkább nem mennék bele.

2017. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó! pont google-ztam, hogy milyen formákban található meg a szilikon, de csak a dimethicone-ig jutottam, azt fel is ismertem itthon egy-két samponban...csak ne szállna ennyire! egyébként próbáltam újra szilikontartalmú sampont de most ugyanúgy száll, a töve pedig nagyon zsíros :D
2017. dec. 31. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!