Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rendszeresen sportoló lányok!...

Rendszeresen sportoló lányok! Ti hogyan óvjátok a hajatokat?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elkezdtem sportolni (kézilabda). Nagyon szeretem, de sajnos a hajamat eléggé megviseli.

Már alapból az, hogy minden edzés után hajat kell mosni (ez heti 3 alkalom), plusz hétvégente általában meccsünk van, tehát 4x mosok hajat egy héten az eddigi 2 helyett.

Plusz edzéseken mindig szoros kontyba kell kötnöm, hogy biztosan ne jöjjön szét. A sima copf és a kiengedett haj borzasztóan zavar, meg kócolódik is nagyon. Emiatt a hajgumi is elkezdte megtörni.

Sajnos hiába használok szilikonmentes termékeket, meg argánolaj-kókuszolaj keveréket hajpakolásként, meg szedek sörélesztő tablettát, a hajam egyre rosszabb állapotba kerül, pár hónap alatt teljesen eltöredezett a vége, száraz és sprőd lett, nehezen fésülhető. Eddig derékig ért, de a fodrász legutóbb is levágott belőle kb 10 centit, ami már menthetetlen volt. De sajnos tovább töredezik, megint csúnya a vége.

Adjatok valami tanácsot, mit csináljak?? Nem szeretném abbahagyni a kézilabdát, de a hajamat levágatni meg végképp nem.

Aki rendszeresen sportol, mit tesz a haja egészségéért?



2017. nov. 7. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges minden edzes utan hajat mosni. Egy ideig en is mostam de aztan rajottem hogy edzes elotti napon ha megmosom akkor jo lesz edzés utan is. Vagy hasznalj szaraz sampont.

Amugy nekem is 3 edzesem van (hetfo csutortok pentek) en ugy csinalom hogy megmosom vasarnap este aztan kovetkezoleg szerdan vagy csutortokon.

Najo ha nagyon megizzadsz akkor megertelek akkor moss csak 3szor. Egyel biztos tudod csokkenteni es az is segiteni fog. Hasznalj mindenkepp balzsamot, hajvegerositot.

Ne fogd szoros kontyba. Kicsit lazabbra hogy ne fajjon. Inkabb fogd ossze egy edzes alatt 2-3szor (ha szetjon) ne egyszer nagyon szorosan

2017. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok sportoló, de edzem (konditerem), heti 2-3x. Nem minden edzés után mosok hajat. Ha nagyon zsírosodik, akkor másnap pici szárazsampon, ill. ha reggelig nem megy el teljesen az izzadságszag, akkor hajparfüm.

Engem pl. nem zavar edzés közben a copf. Sőt most amúgy olyan hajam is van, ami félhosszú, azt félig felkötöm, az alja túl rövid hozzá :D.


Amúgy nem nagyon teszek über-über extra dolgokat. Nem használok szilikonmentes termékeket, mégsincs nagy gond a hajammal. Minden 2. mosás után rakok rá Hask argánolajos hajolajat, kb.


Amit még tudok ajánlani, legalábbis hallottam, hogy bevált, az az Invisibobble hajgumi, az elvileg kevésbé roncsolja a hajat. Ja és kócolódó hajra használj Tangle Teezer hajkefét, azzal sokkal könnyebb fésülni és kíméletesebb is. Plusz egy tipp: ne szárítsd túl közelről a hajad, mert sokszor az okozza a kócolódást és a sprődséget.

2017. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, amit az előzőek. Rendszeresen sportolok én is, nagyon leizzadok minden edzés alkalmával, de ne mosd meg minden edzés után. Úgyis össze kell fognod, nem? Akkor ha érzed is, hogy picit zsíros, nem gáz, mert látszani nem látszik. :D

Szerintem visszatérhetsz a heti 2 hajmosásra, ha nagyon látszik,hogy zsíros, használj hintőport. :)

Én egyébként edzés után mikor tiszta izzadt/vizes, megszárítom szárítóval, teszek rá balzsamot és kb. olyan, mintha frissen mostam volna. :D Ezt is kipróbálhatod.


25N

2017. nov. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!