Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyakran szoktatok...

Milyen gyakran szoktatok fodrászhoz, kozmetikushoz, stb járni? Milyen szalonokat szerettek?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran veszitek igénybe az alábbi szolgáltatásokat, és kb milyen összeget szántok rá?

-fodrász

-kozmetikus, sminkes

-körmös, pedikűr

-masszázs

-egyéb pl. sminktetoválás, gyantázás, stb.


Milyen helyre szerettek járni? Mit tartotok fontosnak? Ár, minőség, gyorsaság, hely közelsége, stb :)

Szívesen mentek olyan szalonba, ahol egy helyen mindent "el lehet intézni" ezek közül, vagy kifejezetten fodrász/körmös stb szalonba jártok? Mi alapján szoktatok választani?


Köszönöm előre is a válaszokat :)



2018. jan. 17. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fodrasz: 2-3 havonta, csak hajvagas, 3500 Ft

Kozmetikus: havonta, 8000 Ft (gyantazas, es kinyomogja a pattanasokat)

Tobbit megoldom otthon:)

Nekem mindegy milyen szalon, csak jol dolgozzon. De ahova jarok az nem ilyen “mindent el lehet intezni” szalon.

Ismerosok alapjan valasztottam, sok jot hallottam roluk es szerintem ar- ertek aranyban remekul dolgoznak:)

2018. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Magamnak csinálok mindent, nincs szükségem arra, hogy bájos csevegés közben elcsessze a hajamat pl. és még vagyonokat ki is dobjak érte.
2018. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%
Fodrászhoz évente, a többit nem igénylem, sosem voltam még ilyen helyeken. A hajamból csak vágatni szoktam, ezért olyan helyre megyek ahol csak bevizezik a végét és gyorsan levágják. A fodrászok által rámtett sampontól meg olajtól mindig zsíros lett a hajam, ezért nekem így jó amert nem nyomnak rá semmit feleslegesen. Ahová régen jártam is mindig szóltam hogy habot meg lakkot ne tegyen rá.
2018. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
70%

Fodrászhoz négy hetente járok, befesti és megmossa a hajam, néha vág belőle. Plusz félévente egy tartós vasalást csinál.

Kozmetikushoz szintén havonta, ilyenkor megcsinálja a szemöldökömet (formázás+festés) és megmasszírozza az arcomat, az 45 perc. Ide járok műszempillát töltetni is (2D, semmi extra), két hetente.

Sminkeshez akkor megyek, hogyha van valamilyen alkalom, összejövetel, buli. Sokáig külön sminkeshez jártam, de másfél éve az egyik MAC üzletben gyönyörűen kisminkelt egy lány, azóta csak hozzá. :)

A körmeimen géllakk van, kéthetente szoktam újra csináltatni. Pedikűröshöz 2-3 havonta megyek, de nyáron kéthetente a lábamon is meg van csinálva a köröm olyanra, mint a kezemen.

Masszíroztatni hetente járok, péntekenként. De havonta-kéthavonta kitalálok valamilyen 'extrát' is, vagy testkezelést.


Kb ennyi, félévente szoktam még egy nagykezelésre menni a kozmetikusomhoz, de szerencsére nincs sok mitteszerem, bőrproblémám.


Összegek:

-fodrász: 20000.-

-manikűr: 7000.-

-kozmetikus: 8000.-

-szempilla töltése: 12000.-

-sima masszázs: 5500.-


Nekem fontos az, hogy az adott hely/szalon közel legyen hozzám, jól is érezzem ott magam és szimpatikus legyen, aki a munkát elvégzi. Most pl a manikűrösöm és a kozmetikusom egy helyen dolgozik, és általában egy nap alatt letudom így a körmözést és a kozmetikát, nekem így egyszerűbb, hogy csak egyik székből a másikba kell ülnöm.

2018. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fodrász: kb félévente járok keratinos hajkiegyenesítésre már évek óta, ez olyan 15 ezer körül van, bár az elején 20 ezer volt, a múltkor kaptam kedvezményt és 11 ezer volt. De ez függ a haj hosszúságától is. Nyáron melíroztattam először, arra már nem emlékszem mennyibe került, olyan 7000 körül, most fogok menni festetni megint, ez is 10 ezer körül lesz. Szóval évente 2-3x járok fodrászhoz.


Kozmetikus: általában havonta, de van, hogy kimarad egy hónap. De olyan is van, hogy 3 hetente. Kozmetikushoz gyantázásra járok, az összeg függ attól, hogy mit szőrtelenítünk. Szemöldök, bajusz, hónalj általában mindig (ez a múltkor 3000 ft volt), nyáron a lábam, azt télen csak borotválom.


Sminkeshez nem járok.


Körmös: évente 3x. Nem járok rendszeresen, mert arra nincs pénzem minden hónapban, de nagyon tetszik, így néha elmegyek, főleg nyáron vagy karácsony tájékán. Máskor otthon festem a körmöm.


Külön járok ezekre a helyekre, nem egy szépségszalonba. Nem szándékosan, így alakult.

2018. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én 19éves fiu vagyok borbélyhez havi 1szer szakálfestés és vágás plusz hajvágás ez kb 20ezer havonta.A többit megoldom itthon.
2018. jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kozmetikus, kéthetente (szemöldök szedés/festés, szempillafestés) 1000 - 1500 FT /alkalom

Arckezelés negyed évente 4000 FT/alkalom

Körmös 3 hetente 4000 FT/alkalom

Fodrász fél évente csak vágás kb 3000-4000 FT/alkalom

2018. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos! :)


Én fodrászhoz kb 4-5 hetente járok tőfestésre, az kb 12-14 ezer Ft szokott lenni, illetve körmöshöz, zselés műkörömre az havi 5-6 ezer Ft. Masszázsra alkalomszerűen járok, az 6-8 ezer Ft szokott lenni. :) Illetve sminktetoválásom van, azt másfél-2 évente frissíttetem 40 ezer Ft-ért. Kozmetikushoz, sminkeshez nem szoktam járni :) Műszempillát szeretném majd a közeljövőben kipróbálni, még keresem hogy hol csináltassam :)


Általában vélemények alapján szoktam választani helyet, illetve helyszín alapján, fővárosban úgyis sok szépségszalon van, és ha nem muszáj nem megyek át a város másik végébe, szóval nálam a megközelíthetőség is fontos szempont volt amikor kiválasztottam a helyeket ahova most járok. És persze a hangulat, megbízhatóság is sokat számít.

Jó lenne találni olyan szalont ahol a fodrász, műkörmös, esetleg masszázs egy helyen elintézhető de egyelőre én nem találtam :)

2018. jan. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!