Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajvágás után göndörödik a...

Nemerdekesanevemm kérdése:

Hajvágás után göndörödik a hajam, miért?

Figyelt kérdés

Körülbelül mellig érő hajam van 1 éve.Alapból enyhén hullámos, és fokozatosra van vágatva azóta.

Nyáron (július eleje) voltam fodrásznál utoljára. A mell föléig érő hajam annyira begöndörödött másnapra, hogy a hajam a vállam fölé ért. És ez így volt augusztus feléig.

(Vékony szálú, viszont rengeteg hajszálam van)

Nyár vége fele egész végig felkötött hajjal voltam mindenhol, mert nem bírtam elviselni azt,hogy a hajam a fülemig felugrik. és ha kifésülöm, még akkor is mintha szőlő fürtök lógnának le a fejem tetejéről.

Azóta nem voltam fodrásznál, mert annyira idegesített a hajam, hogy ilyen lesz, hogy nem voltam képes elmenni.

Vettem hajvasalót, a sok vasalástól minimálisan elrontottam a haja végét. Naponta mostam hajat, és néztem googlen ötletet,hogy mitől nő meg a hajam gyorsan, vagy esetleg mitől egyenesedik ki.

Szerintem már mással is előfordult ilyen dolog, és szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan tudnám megelőzni a hajam brutálisan begöndörödését.

Szeretném olcsón megúszni, és hatásos megoldást találni, legalább is olyat, ami enyhíti a göndörségét a hajamnak.



2018. márc. 15. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem (javítsatok ki ha nem így van) megerősödött a hajad, vagy csak eddig a hossza lehúzta, és a vágás után ezért ugrott fel. Eddig nem volt göndör a hajad? Egyébként lehet kapni a Rossmanban is hajmosás után kell alkalmazni nedves hajra, hajegyenesítő spray. Nem lesz tőle szögegyenes a hajad, de nagyban hozzájárulna ahhoz hogy ne kunkorodjon fel szerintem. Got2b a márka egyébként, nekem bevált.:)
2018. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig is göndör volt, vagyis inkább hullámosnak mondanám.
2018. márc. 16. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy minél hosszabb a hajam, annál kevésbé göndörödik. Más szóval szinte biztos, hogy azért kezdett el jobban göndörödni, mert eddig a súlya lehúzta, s amint rövidebb lett, már nem húzta le, így begöndörödött. Ezt a fokozatos vágás is elősegítheti, hiszen egyes részeken így még rövidebb a hajad, így ezek még jobban begöndörödhettek.


Ha szeretnéd, hogy gyorsabban nőjön vissza, ajánlom a ricinus olajat, esetleg revalid kapszulát (a gyógyszertárban olcsóbbak). És ez esetben jobb, ha nem vasalod tovább, mert a töredezés gátolja a növést.


Esetleg érdemes azzal próbálkozni, amit a korábbi válaszoló írt. Ha az nem válna be, talán próbálkozhatsz hajrögzítő habbal is. Ha vizesen belerakod a hajadba, majd egyenesre szárítod be, lehet kevésbé fog begöndörödni utána.

2018. márc. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!