Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit szólnál hozzá ha a 16...

Mit szólnál hozzá ha a 16 éves lányod lila hajat szeretne? Megengednéd neki?

Figyelt kérdés

Indokokat!

Ha igen, miért?

Ha nem miért?

Neked volt már színes hajad? Mit szóltak hozzá otthon/suliba/munkahelyen?



2018. márc. 24. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
7%

Nem engedném meg.

Indok: hülyén néz ki.

2018. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Éppen 16 évesen volt lila hajam. Anyukámnak tetszett, sokan az utcán is megdicsérték. Az iskolában senkit nem érdekelt, egyetlen fiú szólt be - mint később kiderült, ő még a "ha tetszik egy lány, meghúzom a haját" szinten volt.


Nem lett tőle semmi bajom, most 25 éves vagyok, és teljesen normális hajszínem van. Ha lenne gyerekem, megengedném neki, 16 évesen még lazább keretek között mozog (pl. nem kell megfelelnie a munkáltatóknak).

Az extrém hajszínt nem tartom ördögtől való dolognak, főleg azért, mert az ilyen színeket általában hajszínezővel lehet elérni. Ha mégsem tetszik neki, kinövi, bármi, akkor könnyen lehet módosítani rajta, nem tetoválásról beszélünk.

2018. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%

Szintúgy nem engedném meg, mert pár mosás után bevörösödne és én nem akarok ezért több tízezret kiszórni. Ha festetni akarja a haját, festesse de csak miután van saját keresete is.

Én festettem egy ideig a hajamat, eleinte nagyon szerettem, de idővel roncsolni kezdte a festék a hajamat. Ennek ellenére a környezetemben mindenkinek tetszett, nagyon jól állt a lángvörös nekem.

2018. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%
Inkább most élje ki ezeket hóbortjait, mint 40 évesen. Annyit azért elmagyaráznék neki, hogy kb. 2 hétig fog jól kinézni, utána kezd lenőni, szóval ha nem akar folyamatos ázott veréb fejet, a következő frizura tüsi lesz.
2018. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

1. NEkem nagyon nem tetszik.


2. Ettöl függetlenül emgengedném.


Indok: minél jobban tiltom, annál inkabb szeretné és csak veszekedés lenne belöle. Ha megengedem, akkor rövidesen rájön, hogy hülyén néz ki, ha meg nem, akkor is az ö feje!

2018. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
6%
Nem olyan körökben mozogna, hogy ilyen eszébe jutna. A barátai röhögnék ki, mert prolis hiába kamaszos lázadás.
2018. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#6 sose tudhatod mibe fog (majd) keveredni :D
2018. márc. 24. 12:14
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Én megengedném, de csak hajszínezővel.

Ha nem tetszik neki az legalább hamar kikopik. :)

2018. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Persze, miért ne? Megjegyzem, én padlizsán színre gondolok, olyat már én is használtam. Vad lilát inkább sprével alkalmazzon, az egy estére szól :) De végülis az ő dolga, szóval én engedném a bugyirózsaszínt is, ha neki az kell (16 éves, el tudja dönteni, mit akar), pedig ha utálok színt, az az. Minden rózsaszínt utálok, főleg ezt, de a szabadság oktalan korlátozását még sokkal jobban.

Na jó, ezt csak nyári szünetben, mert nem hinném, hogy annyira toleránsak az iskolák (plusz megpróbálnám lebeszélni a rózsaszínről, mert frászt kapok minden alkalommal,ha meglátom. rózsaszín haj az én házamban... de a kislány önkifejezése akkor is fontosabb).

A vad lilákra ugyanez vonatkozik, ha nyári szünetben akarja, oké, iskolában lehet, hogy gond lenne.


Igen, volt színes hajam, ahogy már írtam. Egyszer egy szép padlizsánszín, de általában vörös (lehetőleg a legvörösebb, ami a boltban van). A saját hajszínem sötétbarna.

A hajfestés ezer forint volt alkalmanként. Hajszínező nálam esélytelen, mert SEMMI nem marad belőle.


A hajfestéket is ledobja a hajam, de nem teljesen, így a tűzvörösből egy nagyon enyhe bordó lesz, s ez az igazi célom. 1-2 hónappal festés után kapom a bókokat, addigra elég jól összeolvad a saját hajszínemmel (sosem volt gondom a lenövéssel, mert nem látszik), de ahogy rásüt a fény, kissé bordós. Nagyon cool.


Nos, akinek ez máshogy van, annál adódhatnak különféle esztétikai problémák. A párom feketére festette a világosabb barna haját, na az förtelmes lenövést eredményezett. De ez a lány dolga, felnőtteknél ugyanúgy lehet probléma a lenövés...

2018. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Mennyire intoleránsak egyesek... A lila haj szerintem még visszafogott (már ha sötétlila és nem élénkebb). A páromnak égő narancsvörös, hidrogénszőke, fekete és zöld volt huszas éveiben. És? Ennél sokkal vadabb dolgai is voltak a harmincas éveiben, igaz, nem hétköznapra, ráadásul férfi :D

Viszont nem zavarja, ha leprolizzák, én sem értem, mi azzal a baj, ha valaki proli. Az, mert gyári munkás, hiába kiemelkedő intelligenciájú és informatikai végzettsége van, ha nem is magas. De a lila hajhoz el lehet jutni harmincas diplomás programozóként is, értelmiségi családból származva, tapasztalat. Nem is értem az összefüggést. A lila amúgyis a bölcsészek színe, bár sose jöttem rá, miért (s hogy mit jelent átvitt értelemben), én nem vagyok bölcsész :D

2018. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!