Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikor/mitől lesz jobb? Pattaná...

Mikor/mitől lesz jobb? Pattanás utáni foltok?

Figyelt kérdés

Sok pattanásom volt és még azért mindig van de sokkal kevesebb főleg a krémek miatt amiket használok, de szinte mindegigyiknek (akár nagy gyulladt volt akár nem)megmaradt a nyoma. Azt szeretném kérdezni(leginkább azoktól akik átélték ezt vagy hasznos véleményt tudnak írni) hogy ezek nektek mitől múltak el minél hamarabb vagy egyátalán mikor múltak el? (Azt tudom hogy ez a típusú folt elmúlik csak mikor?) használok kémia hámlasztót(BHA), ordinary termékeket, és Duac gélt.

Kérlek aki tud az tényleg segítsen mert nagyon rosszul érzem emiatt magam a bőrömben(szó szerint) és semennyi önbizalmam sincs ami másra is kihat. Nagyon szeretném ha mihamarabb "meggyógyulnék" és sokat segítene pár tapasztalat/hozzászólás/segítség. Köszönöm előre is!! A képeket az arcomról privátba küldöm, légyszi írjatok kort és nemet, mert ezeket a képeket nem szeretném csak úgy bárkinek elküldeni:(( 14/l



2018. ápr. 15. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban lehet kapni szúnyogcsipésre való rázóeveréket. Nekem ez nagyon bevált. Már akkor is bekenem vele ha érzem, hogy pattanás fog kijönni rajtam..estére bekenem és reggel már semmi nyoma
2018. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A napvédelmet hangsúlyoznám, nagyon fontos, aknés és pattanások utáni foltokkal teli bőrön még kifejezettebben. Gyógyszertárban lehet kapni rengeteg napvédőt kifejezetten arcra, ami nem zsírosít, nem tömíto el a pórusokat, érdemes már tavasztól elkeznei használni, nyáron pedig a napvédő mellett kerülni a napot a 10-15 óra között, valamint kalapot hordani. A piros foltok idővel el fognak múlni, csak idő kell nekik. Ha esetleg van Bioptron lámpátok otthon, vagy tudsz kölcsönkérni ismerőstől, esetleg segíthet valamennyit rendszeres használat mellett. Én használom a Puckpharma dermastir scar repair filler termékét, elég drága, de többek között a piros foltok eltüntetésében is segít. Ezenkívül rengeteg DIY pakolást is készíthetsz, keress rá youtubeon, pl krumplit lereszeled, és a levével lekened az adott területet, stb, egyet nem ajánlok ami az ilyen receptekben benne szokott lenni, a citromlé: NE kend az arcodra, mert fényérzékenyít!!! Valamint kozmetikus is tud segíteni gyümölcssavas kémiai hámlasztással, de azt tavasszal/nyáron nem lehet végezni az UV sugárzás miatt. De ne aggódj, fel a fejjel, kis idő kell csak, és el fognak múlni!! Addig is, napvédelem, hidratálás a kulcsszó :) Illetve tudsz sminkelni is, egy kis korrektor vagy kevés alapozó el tudja tüntetni, és ezeket a napvédőre is rá lehet vinni.
2018. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat, de persze jöhetnek még!!:D #1 köszi a tippet, elkezdtem használni:) #2 köszönöm a bő és nagyon hasznos/értelmes választ! Olvastam/olvasom a szepsegreceptek blogot szóval a nagyjával tisztában vagyok, de jó volt így egybe olvasni a lényeget. Most sok mindent rendeltem a bőrömre, szóval nem nyaggathatom a szüleim hogy vegyenek még egy drága fényvédő de ami itthon van napkrem szerűséget már elkezdtem használni. Persze sajnos van hogy elfelejtem de talán még az én fiatal bőrőmnek nem árt annyira a nap vagy nem rosszabítja annyira a meglévő foltokat. Lámpát használtam egy ideig de aztán abbahagytam de most akkor ujra fogom kezdenj:) és köszi nézni fogok pakolásokat!
2018. ápr. 16. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!