Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány naponta érdemes borotválk...

Hány naponta érdemes borotválkozni, hogy ne irritáljam az arcom (az orrom alatti részen)?

Figyelt kérdés

Én minden 3. napon borotválkozom. Tehát hétfőn, majd szerdán, majd pénteken.

Alkalmanként 2x egymás után, szőr növésének irányával és azzal szemben.

De eléggé gyakran meg is vágom magam, sztem azért mert a szőr még nincs olyan hosszú és nagy, és ezért a bőrömet sértem fel.


Viszont elég gyorsan borostásodom az orrom alatt, és nem is áll jól.


Vmi megoldás?


2010. jún. 13. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
egy jó borotva szerintem megoldást nyújhat , hogy ne vágd el magad, az ilyen eldobhatókkal negyon könnyen meg lehet vágni magad.háát az arc szőrzet az már csak nő egyfolytába, nem tudok olyan dolgot ami gátolná. mi értelme van h 2x egymás után megborotválkozol? sztem felesleges.
2010. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az irritáció valószínűleg azért van mert:

a, túl gyakran borotválkozol, bőröd nem tolerálja

b, a növekedéssel ellentétesen vágott szőr irritál amikor újra nő


Ez lehet szerintem a két legfőbb ok, az hogy milyen gyorsan borostásodsz nem tudsz vele mit csinálni, jobb ha megszokod.

2010. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szőrnövéssel szemben borotválkozni??? Hát akkor ne is csodálkozz rajta...
2010. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy ször növésével megegyező irányban kell először, majd második nekifutásra már lehet vele szemben....
2010. jún. 14. 00:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól tudod!A legjobb az 5 pengés borotva,utánna arcbalzsam.Minnél élesebb a penge annál jobb és kevesebb az irritáció is.
2010. jún. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!