Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy kicsit túlzásba viszik ezt a "védjük a bőrünkre" dolgot?

Figyelt kérdés

Hogy nem szabad kimenni a napra arckence nélkül, mert megöregszel. Hogy 11 és 16 között ne napozzunk, mert leégünk. Hogy óránként (de inkább félóránként) kenegessük magunkat naptejjel. Hogy külön használjunk szemkörnyék, homlok- és áll ápolót (+ a normál hidratáló krémünk). Hogy még a szobánkba se legyünk úgy, hogy nincsen behúzva a függöny, mert rákot kapunk. (UVA, UVB)


Csak nekem tűnik fölösleges hisztériának? Nyilván igyekszem óvni a bőrömet, de senki sem gondolhatja komolyan, hogy az időm 95%-át ezzel fogom tölteni. Meg ez az egész arra megy ki, hogy ne látszódjon az öregedés. Pedig szerintem tudni kéne méltósággal megöregedni. Vagy nem is feltétlen öregedni, hanem elfogadni, hogy bizony a nevetőráncaim már ott vannak. Mért szégyellném? Ez csak annak a jele, hogy vidám életem volt/van. Nem? Vagy én látom rosszul a dolgokat?


2010. jún. 17. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Azt látod rosszul,hogy az UV sugárzás veszélye nem elsősorban a bőr öregedése. Hanem az,hogy az elmúlt 15 évben megtízszereződött a bőrrákosesetek száma. Akkor pedig nem fogsz méltósággal öregedni, sőt öregedni sem.
2010. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
valóban kissé eltúlozzák,ezt a minden helyre más krémet dolgot,de amúgy az valóban igaz,hogy manapság erősek az UV sugarak
2010. jún. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De ennyire?

Hogy már naptej nélkül ki se léphetek?

Hogy az ablak előtt se ücsöröghetek?

Ilyen alapn a legbiztonságosabb az lenne, ha bezárkóznánk egy dobozba.

2010. jún. 17. 00:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az UV-sugarakkal van a gond, hanem az emberi hülyeséggel.


én kenceficék nélkül napozom, de arra ügyelek, hogy csak 3 után és rövid időre fekszek ki napozni, majd a napozás mennyiségét fokozatosan növelem (10perccel naponta)Soha nem égek meg, viszont szépen barnulok.


viszont ha kinn kell lennem egész nap (mer szabin vagyok és strandolok, stb,) akkor nyilván ivszek magammal naptejet. Ha nincs színem, akkor 30faktor körülit, ha már jól lebarnultam, egy gyengébb is elég (pl 6 faktorú napolaj)


Őszintén szólva csak ámulok a sok idiótán, aki ha eljön a szabi, már az első nap szarráégeti magát a napon, aztán az elkövetkező napokban rákvörösen strandol (hogy bírják ezek?)ezzel cseszik szét a bőrüket az emberek, nem a napozással. azzal, hogy idióta módjára napoznak.

2010. jún. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nem tartom túlzásnak. egyszer kb. 10 perc alatt úgy leégtem a napon (ujjatlan pólóban), hogy azóta is szeplős a vállam.


az elmúlt években nem is azt érzem, hogy süt, hanem hogy marva éget a nap.


biztos, hogy a környezet negatív irányba változik.

2010. jún. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sokban igazad van, ez a sok minden teljesen felesleges.

Valaki irta, hogy az utolsó 15 évben megnött a börrákos betegek száma - ez az az idöszak, AMIÓTA az emberek többsége védekezik az UV sugárzás ellen. Elötte senkinek sem jutott ilyesmi eszébe, és ennek ellenére (pontosabban ÉPPEN EZÉRT alig volt belöle betegség).


AZ emberiség évezredek alatt hozzászokott, hogy VAN uV sugárzás, és a szervezete megtanult alkalmazkodni és a szükséges mértékben védekezni.


Az, hogy mostanában a vizcsapból is az jön, hogy kend magad ezzel-azzal, CSAK ARRA jó, hogy a rengeteg kozmetikai vacakot el lehessen jó drágán adni.

2010. jún. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kicsit valóban túlzás. Főleg az, hogy a szobában be kell húzni a függönyt, ugyanis az üveg tökéletesen szűri az uv-t.

De az biztos, hogy sokkal jobban kell vigyázni, mint régen. Amíg nem volt lyuk az ózonpajzson, kb akárhányszor szénné éghettél, nem lett következménye. Ma már nem így van, mert rengeteg veszélyes sugár ér.

Mondjuk velem nem járnak jól a kenceficegyárak, van egy helyes szalmakalapom, egy nyaraláson vettem, de már itthon is szoktam használni, valamint egy fehér stólám, amivel a vállam be szoktam takarni (előtte jóól bevizezem :D ). Városban így sosem égek le. Strandra meg csakis hajnalban vagy este megyek, mert nem bírom a hőséget.

Túlzás, amit művelnek, de hát nekik ebből van bevételük. Az okos ember meg megtanulja, hogy a gyógyszertárban kapható hidratáló krém szuper és nincsenek benne szintetikus illatanyagok és színezékek, valamint simán jó homlokra, orra, állra. :)

2010. jún. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Senki nem mondta,hogy 6 fajta kencét kenj fel!De,ha hólyagosra égsz ne rohanj sehová,hogy-hogy nézel ki!Elég 1 arcra és 1 testre.Volt aki írta,hogy 10-en éve ez nem volt,tényleg nem,nem volt 38 fok!A bőrrákot napi szinten diagnosztizálják,nem tudom szeretnéd-e ezt hallani az orvostól!Igazából azt csinálsz amit akarsz,nem az én bőrömet égeted.A ráncok más a mimikai! és más a szerzett!A szerzett az mikor nedvesség jut ki a bőr mélyebb rétegeiből!Amit az életben te nem tudsz pótolni.
2010. jún. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy látom,hogy manapság mindent túlzásba visznek.
2010. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csernobil és az atom kísérletekre nem gondoltok. A nap mindigis sütött amióta a világ létezik, és nem volt rákos betegség. Amióta csiribiri kencék is vannak, ki tudja miből vannak ezek, ma már a csap víz is olyan vegyszaros.Az én tapasztalatom az, hogy soha nem használtam még testápolót sem, sminket is csak nagyon ritkán, és csodák csodája nincs semmi baja a bőrömnek.Nem égek meg, mert a bőrömnek saját védelmi rendszere van, amit a kencékkel csak gyengítek, ezért diagnosztizálnak egyre több bőrrákot. Minél több kencét kensz magadra annál jobban blokkolod a védelmi rendszered, egyszerűen azért, mert a kence dolgozik a bőröd helyett, így az elveszti védekező képességét, így a ráknak szabad útja van nincs mi gátolja. Szerintem gondolkozzatok el ezen. Ez az én szubjektív megítélésem.
2010. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!