Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A piercer azt ajanlotta hogy...

A piercer azt ajanlotta hogy a koldok piercinget sooldattal is kezeljem, de sokan azt mondtak, higy ne, mert nekik nagyon nem valt be, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Anyukam orvos, azt mondta o sem erti miert nem eleg zuhanyzasnal “kimosni” es csak utana bekenni siman betadinnal esetleg tetran kenoccsel vagy hidrogen-peroxiddal, de ha a piercer mondta fogadjam meg. Sokan mondtak hogy a sooldat nekik csak meghosszabbitotta a gyogyulas idejet, itt is olvastam akik ezt irtak. Kerlek segitsetek ebben
2018. júl. 17. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha anyukám orvos lenne, én biztosan rá hallgatnék.
2018. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Octenisept spray!!

Orr, full, mell piercinget kezeltem vele, csodakat tesz :)

2018. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A só szárítja a sebet, ezért lassítja a gyógyulást.

Valamiért él az emberek fejében ez az ostobaság, hogy a sebet szellőztetni, napoztatni meg szárítani kell, pedig pont az ellenkezője igaz.

A sejtek több, mint 60%-a víz, ezért nagyon fontos, hogy hidratált legyen a seb, hogy megfelelően tudjon gyógyulni.


Fertőtlenítsd le, kendd be tetránnal és ragaszd le steril kötszerekkel.

Ha vigyázol rá és nem lesz koszos, akkor cserélni sem kell minden nap, elég 2-3 naponta. (A túl sok fertőtlenítőzés is szárítja a sebet.) Aztán hagyni kell a tested, hogy végezze a dolgát, nagyon jól ki van találva a protokollja ilyen esetre, nem kell bolygatni.

2018. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, amit anyukád mondott, az összes piercingemnél. Ha nincs probléma, elég fertőtleníteni rendszeresen, és magától gyógyul. Ha begyullad, akkor érdemes bekenni valamilyen gyulladáscsökkentővel, de a sóoldat szerintem semmit nem ér. Próbálkoztam vele az elején egy rövid ideig, de kb. annyit ért, mintha szentelt vízzel locsolgatnám. Anyukád jókat javasolt, hallgass rá!
2018. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom mindnekinek a valaszt! :)
2018. júl. 20. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!