Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nálatok ez már az igénytelensé...

Nálatok ez már az igénytelenség kategória? Élvezet vagy áldozat a részetekről a testetek karbantartása?

Figyelt kérdés

A minap szembe jött velem néhány magánvélemény a kék közösségi oldalon, miszerint, aki nem reszeli a sarkát az igénytelen. Miért nem fér bele az ember idejébe, hogy azt öt perc alatt ledörzsizze a zuhanyozás ideje alatt stb.

Őszintén meghökkentem, mert még sosem éreztem szükségét, hogy leszedjem azt a kis megvastagodott bőrréteget, ami a lábfejemen van. Úgy egyáltalán: lehet, hogy nem hiába nő az oda első védelmi vonalként. Nem értem, miért kéne mindennek babapopsi finomságúnak lennie, ami egy nőn van...

Ugyanígy vagyok az alkar és comb szőrtelenítéssel. Szőke pihés mindkettő meglehetősen gazdagon, de eszembe nem jutna azzal bíbelődni, hogy lecsupaszítsam ezeket is. Szerintem ennyi bőven belefér, számomra a fan-láb-hónaljszőr szentháromság borotválása az optimális és komfortos.

A körmeim nem piszkosak, a hosszúságuk szabályozott, és kb. ennyi, amennyit foglalkozok velük. Nem reszelem őket, és nem tologatom vissza a körömágyat sem.

Tényleg olyan elengedhetetlenül fontosak ezek, és aki nem törődik ilyesmivel, az csakis ápolatlan yeti lehet?

Ti mindezekből mennyit hajtotok végre magatokon? De komolyan kérdem: valóban alap dolognak számítanának a fent leírtak?

(Egyébként soha egy férfi/fiú nem hozta szóba ezeknek a hiányát.)

Az is különös, hogy a legtöbb médiumcsatornán az jön át, hogy élvezet az embernek az efféle higiénés procedúrák lefolytatása...vajon a valóságban is így van? Fütyörészés közben, elkábulva, relaxálva a rózsaillatú lábspray felhőben habszivacsozzátok a sarkatokat, vagy az ilyesmi nektek is csak egyfajta kötelező kör, amit le kell fussatok bizonyos időszakonként...?



2018. aug. 18. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szőke pihésen könnyű. Ha hosszú sötét szőröd lenne, te is éreznél egy "kényszert".
2018. aug. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Jó, hát attól függ miről beszélünk.

Bőrkeményedés és bőrkeményedés között is van különbség.

2018. aug. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért van az a bőrkeményedés, ami már fáj, bereped, és ronda mint állat. Én ezt inkább igyekszem elkerülni úgy, hogy nyáron hetente reszelem, kenem.

A bőrt én csak azért tolom vissza a körmeimen, mert kb mindig kifestem, és úgy jobban néz ki.

A karomat én is békén hagyom, mert elég szőke, de a combomon nagyon hosszúra megnő a szőr, úgyhogy nyáron borotválom.

Nem ítélek el senkit, amiért nem csinálja ezeket, saját teste, azt kezd vele, amit akar. Én rosszul érzem magam, ha nem tenném.

2018. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is olyan vagyok mint te, szőke és nem reszelem a sarkam. Egyrészt mert tényleg "védelmi vonal", másrészt pedig akkor lesz a lábon olyan nagyon durva bőrkeményedés, ha kényelmetlen és kemény cipőt hordasz. Akkor meg, ha le is reszeled, fájni fog a lábad, mert a szaru helyett az érzékeny bőrt dörzsöli a rossz cipő.

A cipőket cseréljétek le, hölgyeim, ne a sarkatokat!

2018. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a sarkamat kb hetente- kéthetente lereszelem. Nem a társadalmi elvárások miatt, hanem, mert pl nem tudok elaludni, ha az ágynemű a száraz sarkamhiz/ talpamhoz ér és emiatt muszáj :D - ez valami kis kattanás lehet nálam.


Hófehér bőr+ sötét haj kombinacióm miatt a combomról pl leszedem a szőrt, de a karom bevallom, abszolút nem zavar. Pihés, de legalább nem bök ;)


A körmöm nekem is pici, a körömágyat viszont visszatologatom, mert nagyon száraz a bőröm és "felszakad" egy idő után, illetve, időnként kifestem a körmeimet, az úgy nem szép, ha a bőr oda lóg :)


Amit viszont gyűlölök de kb 12 éves korom óta muszáj, az a szemöldök szedés: nagyon gyér, de naagy területet foglal el+ össze is ér- csak a csipesz az opció, a gyantától, ha kozmetikus is csinálja, mindig kék- zöld és sebes leszek. Szóval, az heti 2*2 óra.

2018. aug. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!