Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Befelé nőtt pattanással mit...

Befelé nőtt pattanással mit lehet kezdeni, és kb. mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés

Illetve arcon jelentkezhet? Fáj, piros egy picit, de nincs közepe. Ez ugye az lehet?

Köszönöm a válaszokat.


2010. jún. 23. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se nyomkodd! Főzz kamillateát és napjában többször borogasd vele! Idővel enyhül a gyulladás,jobb esetben magától elmúlik vagy megérik a pattanás és kinyomhatod. De előtte és utána is alaposan fertőtlenítsd le! Amúgy gyógyszertárakban is lehet kapni pattanásra kencét,én Akneroxid-ot használok,elég erős. Egyébként házilagosan pattikra jó a fogkrém,a fokhagyma,a méz és a kamilla is. Ezek mind gyulladáscsökkentő hatásúak.
2010. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A körömvirág krém, vagy az árnika kenőcs nem jó rá? Most épp az utóbbival kentem be, ezen is az áll, hogy gyulladáscsökkentő... A kamillázást is kipróbálom, köszönöm.
2010. jún. 23. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
A körömvirág krém is gyulladáscsökkentő,gondolom a másik is az,ha rá van írva. :) Ne aggódj,pár napon belül enyhülni fog.
2010. jún. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom,hogy pici tűvel nyisd meg és távolítsd el.Ha csak borogatod göb maradhat a helyén és akkor folyamatosan egy púpot érzel a bőrödben.
2010. jún. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de ha nekem van ilyen pattanásom elkezdem borogatni,majd ha olyannak látom alaposan kigőzölöm hogy jól fölpuholjon a bőr és könnyebb legyen kinyomni. Ja és fertőtlenítem,így rendbe jön pár nap alatt. (A tűs módszert akkor ajánlom ha tényleg nincs más mód,de előtte fontos,hogy azt is fertőtlenítsd le,ellenkező esetben nagyobb kárt csinálsz.)
2010. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére már nagyon sokat javult, csak egy picit van gyulladásban, remélem hogy ez is elmúlik.:) Köszönöm a sok tanácsot!
2010. jún. 24. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!