Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sampont kéne használnom...

Milyen sampont kéne használnom a borzalmas hajamra?

Figyelt kérdés

Félhosszú hajam van, csoda hogy ennyire megtudtam növeszteni. A vége iszonyatosan törik, 2 hetente kéne vágatnom, hogy szép maradjon. Emellett nagyon nehezen kifésülhető és tapintásra valami borzalmasan száraz. Utálok fésülködni emiatt. Másik meg, hogy egy kis idövel a fésülködés után már "tincsekbe" áll, mintha összeragadna a hajam több helyen, utálom. Valami sampon vagy bármilyen hajápoló szer ami csodát tehet vele?


18/L


2018. okt. 12. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egészséges életmód és a megfelelő mennyiségű vitaminok bevitele alap az egészséges hajhoz. Ezt rendbe kell rakni, utána jöhetnek a külső hajápolók.


Önmagában semmilyen sampon nem fog csodát tenni. A balzsam/pakolás és a hajvégápoló az, ami ápolja/védi a hajad, nem a sampon. Talán érdemes lenne mégis vágni rendesen a hajadból, hiába növesztgeted, ha visszatörik, akkor ugyanúgy csúnya lesz és rövid. Nekem egészséges a hajam, leírom mit használok, hátha neked is bejön.


Sampon: Garnier ricinus olajos sampon, kb 3 naponta mosok hajat.


Hajpakolás: Garnier Macadamia Hair Food


Szárításhoz: Syoss Keratin Heat hővédő spray


Hajvégápoló: Alfaparf Semi Di Lino Diamante Cristalli Liquidi


Heti 1 alkalommal szoktam olajos pakolást tenni a hajamra: ricinus és argán olaj keverékét a fejbőrbe masszírozom, eloszlatom a teljes hajhosszon is, rajta hagyom ameddig csak tudom (legjobb egy éjszakát), utána a szokásos módon hajat mosok.


A hajvasalást/göndörítést,festést,szoros hajgumizást jobb kerülni, ezektől is törhet a haj.


Én mindig vágatok a hajamból, ha kicsit el van törve a vége. Erre kb 3 havonta van szükség. Még úgy is, hogy szőkítve van a hajam. Ilyenkor lemegy 1-2 cm és kész.

2018. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, hogy rendesen visszalett vágva,a mellig érő hajam lelett csapva az államig, most meg képtelen a vállaimnál 3-4 centit továbbnőni. Visszatörik, undorítóan letörnek a hajam végei. A vége elvékonyodik, de már lassan nem tudom hova levágatni, mert hajam sem marad.
2018. okt. 12. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen kívül több tanácsom nincs sajnos. Ha még nem próbáltad, akkor csináltass egy melegollós hajvágást, az elvileg lezárja a hajvégeket, később törik el. Mikor hajat vágatok én csak így szoktam. Esetleg még egy jó fésűre érdemes beruházni, én vaddisznósörte hajkefét használok. Ez azért jó, mert nem húzza a hajat, nem töri el és rendszeres használattal fényesebb is lesz tőle. A másik fontos dolog, hogy minden nap ne moss hajat. Ha gyorsan zsírosodik használj inkább szárazsampont a hajmosások közt. Hirtelen még ezek jutottak eszembe. Hátha neked is segít.
2018. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Ezek sajnos nekem sem új dolgok, hetente 1x mosok hajat, még azt sem tudnám mondani, hogy a mosás roncsolja. :(
2018. okt. 12. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Garnier Botanic Therapy ricinusolajos termékcsaládot vagy pedig a Pantene Pro V Intensive Repair termékcsaládját ajánlanám.
2018. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek!
2018. okt. 16. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!