Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ismertek valami jó téli...

Ismertek valami jó téli kéz-és arckrémet ekcémás bőrre?

Figyelt kérdés
A gyógyszertári keverteket nem bírom a kőolajszármazékok miatt. Csak rontanak a bőrömön sajnos.

2018. nov. 19. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Nekem télen az orrom bal oldalán egy elég nagy ekcémás folt szokott lenni :/ Viszont nálam az jelentette a végleges megoldást, hogy elhagytam a tejtermékeket, mert laktóz és tejfeherje allergiás vagyok, mint kiderült. Ritkán egyébként fogyasztok sajtot és joghurtot, ezektől nincs bajom, de ha heti szinten ennék, tudom hogy problémás lenne. Termékek amik nekem ideiglenesen picit hatottak, az a la roche posay effaclar habzó lemosoja, illetve sudocrem. De csak akkor tűnt el teljesen a folt, amikor leraktam a tejet :))
2018. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Én nem vagyok tejallergiás, de nekem is rosszabb a bőröm a tejtermékektől, ezért nem eszek, kivéve néha az erjesztette változatokat (joghurt, kefir).


A Sudokrém nekem nem vált be, és sajnos tartalmaz paraffint is, de a la roche-nak utána fogok nézni.

2018. nov. 19. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:
A növényi étrend pedig remek egyaránt testnek-léleknek, sőt a bolygónknak is! :) Mindenképp valami natúr termékkel érdemes próbálkozni, ami amolyan "minden mentes", tehát magyarán szólva csak a tényleges hatóanyagot teszik bele, semmi fölösleges, káros, pluszban irritatív anyagot. Nekem is télen rosszabbodik ez az ekcéma/csalánkiütés szerű förmedvény. Sok-sok hidratálás kívülről-belülről. Kamilla jó, csak szárít, svédcsepp lassan hat, az aloe verától néha lángra lobbanok, az ezüstkolloid kicsit drága, de nálam ő a tuti befutó, még a hegeket is gyönyörűen gyógyítja. (Kívülről.)
2018. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! A növényi étrendet próbáltam, sajnos nem éreztem tőle túl jól magam és vészesen lefogytam. Ami nekem bevált, az a kevés szénhidrát sok zsír kombináció, sok kollagén tartalmú étellel (jó a kötőszöveteknek).

natúr kozmetikumból az Alverdét próbáltam, nem rossz, de télre kevés. Az ezüstkolloidnak utánanézek.

2018. dec. 16. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!