Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rengeteg hajam kihullott. Mit...

Rengeteg hajam kihullott. Mit lehet tenni hogy visszakapjam?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy betegségem lett és rengeteg hajam kihullott az utóbbi pàr hónapban. Kb 3-4x ennyi szép dús hajam volt, épp el is kezdett nőni, most viszont nagyon ritka és rövidnek tűnik. Nagyon vissza szeretném kapni. Lehet valamit tenni h besűrűsödjön vagy az egyetlen megoldás hogy évekig várok mig megnő? :(

2018. dec. 16. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ameddig fennáll az alapbetegség, és a tünetei sincsenek kezelve (tiroxin szint, illetve az ezt jelző TSH nem áll helyre), addig csak lyukas hordót töltögetsz.


Nem értek annyira az anatómiához, de szerintem

1) Táplálkozz egészségesen (vitaminok, nyomelemek, fehérje, esszenciális zsírsavak)

2) Ne idegeskedj, kerüld a stresszes helyzeteket

3) Hordj sapkát, hajmosás után legalább egy órán keresztül ne menj szabad levegőre

4) Sportolj valamit, az a stressz ellen is jó.


Ha valamiben tudok segíteni, akkor írhatsz nyugodtan.

2018. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod!

A betegséget nyàr óta kezeljük, házi orvoshoz és bőrgyógyàszhoz is járok, gyógyszert, vitaminokat szedek, hajvizet használok, voltam vérvételen is és javul állítólag csak lassan :( 3 és fél éve edzem edzőteremben heti 3x, plusz persze egészségesen táplálkozom. Nem dohányzok se semmi, ezért se értettem h alakulhatott ki nàlam ez a betegség.. talán az idegeskedés, sokszor volt stresszes időszakom, meg néha most is szoktam, azon kell még változtatnom. De akkor úgy látszik h csodaszer nincs, várnom kell :( köszi még egyszer!

2018. dec. 16. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Alul- vagy túlműködés?

Szedsz gyógyszert?

TSH, T3, T4, aTPO mennyi?

Inzulinod, vércukrod, mellékveséd, ciklusod rendben?

Milyen tápkiegészítóket, vitaminokat szedsz?

Előbb a pajzsmirigyed kell rendbe tenni, mert addig nem lesz változás.

2018. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy először azt kell rendbe tenni, de mondta az orvos hogy ez nem 1-2 hónap alatt fog rendbe jönni. Most voltam pénteken vérvételen, holnap lesz eredmény, úgyhogy most nemtudom mennyik az értékeim, legutoljára volt tpo: 204 (621 volt legelőször), tsh: 4,40 (27,4 volt) t3: 4,81; t4: 8,30

Szedek gyógyszert is igen.

Voltam röntgenen, ultrahangokon is, rendben van minden állítólag.

Vitaminjaim, vérképem is rendben van. Mindenféle vitamint szedek, de tényleg kb az összeset, összeàllítottuk azt is. Mivel edzek szoktam néha proteint inni meg nagyon ritkán csinálok pár hetes kreatin kúrát, tudtommal az nincs kihatással a pajzsmirigyre.

Igazából tudom h mig nem lesz a pajzsmirigyem rendben addig nem sokat lehet tenni, a hajam hullása szinte hogy megállt a vitaminoknak, hajviznek köszönhetően, minimálisan hullik, csak arra voltam kiváncsi h lehet e valamit tenni amivel visszajönne a kihullott hajam vagy ilyen nincs? Muszáj várni?

2018. dec. 16. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Én vashiány miatt szenvedtem drasztikus hajhullással. Nekem a csalános öblítés igen sokat segített: Csalánteát vagy friss csalánlevelet leforrázol vízzel, leszűröd és hajmosás után ráöntöd a hajadra. Nem kell kimosni.
2018. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tehát Hashimotós vagy...

Én is. Szelént szedsz? Mennyi a szintje?

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:


[link]

2018. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!