Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Őszinte választ: lehet anorexi...

Foryixing kérdése:

Őszinte választ: lehet anorexiás vagyok/leszek? :/ Félek magamtól. (több lent, de hosszú)

Figyelt kérdés

17 éves leszek lassan, 165 magas és jelenleg 56 kiló. 1 évvel ezelőtt Januárban 70 kiló voltam, ami még szintén egészséges súlynak számított, de én kövérnek éreztem magam.. Onnantól kezdve a tavasz és nyár alatt sikerült egészséges és paleo életmóddal, valamint rengeteg mozgással (napi több, mint 4 óra!) lefogyni 62-re szeptemberre. Az egyetlen probléma az volt, hogy még messze voltam a számomra ideális alaktól, viszont a súlyom stagnált. Októberben elegem lett, és úgy döntöttem diétázni kezdek. Hiába kerestem fel különböző fogyási tippeket, alapjába véve azonosakat végeztem naponta, így nem sokat segítettek.. ekkor ismerkedtem meg az anorexia fogalmával Tumblrön.

Először azt hittem hülyeség, hiszen ki akarna ilyen csontvékony lenni meg hogy bírják ki, hogy nem esznek semmit egész nap? Ahhoz túlságosan szeretek enni, nem tudnám megtenni.


Aha. Dehogynem.


Novemberben elkezdődött a koplalásom.


Természetesen kalóriaszámlálással kezdtem, hiszen csak így tudtam ellenőrizni magam. 1300-as limittel kezdtem, amit szépen tartottam, sőt, voltak napok amikor meg sem közelítettem. Ez tartott körülbelül 1 hétig.

A következő héten gondoltam legyen kevesebb a kalóriabevitelem, hiszen akkor gyorsabban fogynék. 1000-re csökkentettem, de sosem haladtam azt meg.. inkább arra kezdtem törekedni, hogy a napi 3 étkezésem (ami az iskola miatt reggelit, tízórait és egy késő délutáni ebédet takart csupán) alatt a legkevesebb kalóriát vigyem be.


Így kezdtem el olyan napi 800-500 között mozogni.


Azonban ez sem volt elég.


Ismét csökkentettem, ezúttal 800-as limitre.


Karácsony van, ugyan az az év. 56-ra lementem, de körülbelül 1 hónap alatt. Ma már ott tartok, hogy ha 300 fölé megyek, undorodom magamtól. És most, hogy az ünnepek közelednek, félek a családommal enni. Ugyanis falási rohamok törnek rám, amik végén olyan napi 1200 kalória között mozgok, de hadd ne mondjam hogy érzem magam tőle..


Valamint a mozgás is az életem része maradt.. minden nap arra törekszem, hogy a napi bevitt kalóriám minimum felét vagy az egészet (vagy többet) mozgással ledolgozzak. Így mikor ilyen 'falási roham' tör rám, az 1200-ból minimum 800-at vagy többet aznap kardió tornával és táncolással, sétával és futással elégetek.


Fizikai jeleit is érzékelem a dolognak..


A körömágyaim kék és lila színben pompáznak; folyamatosan fázom és a kezeim is hidegek mint a jégcsap: még egy forró kád fürdőben is fázom..; a szemeim karikásak; a bőröm sárgás színű (pedig alapból fehér vagyok mint a porcelán); gyenge vagyok és folyamatosan fáradt. Kedvem sincs semmihez.


Tudom, hogy ez nem egészséges, de nem vagyok még 'soványnak' titulálva.. A családom már kezdi mondogatni, hogy már nem kellene fogynom és így is alig eszek valamit és ez nem egészséges, de nem hiszek nekik.. minden egyes alkalommal, ahogy a tükörbe nézek, hányni tudnék magamtól.

Apropó hányás. Próbálkoztam már hánytatással, de nem jött fel semmi így feladtam.. De tudom, ha sikerült volna valószínűleg csinálnám.


Az egésznek a lényege, hogy még mindig nem vagyok elégedett magammal, és félek, hogy ez az egész 'anorexia' átveszi az életem felett az irányítást. Az ideális súly számomra 45 lenne, de nem tudom mikorra fogom elérni.. attól is félek, ha el is érem nem lesz elég és vékonyabb akarok majd lenni és kórházba fogok kerülni vagy meghalni..


Mit tegyek? Már félek magamtól..



2018. dec. 23. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Felismerted a problémát, ez már egy jó jel.

A helyedben a továbbiakban szakemberhez fordulnék, ha nem vagy biztos abban, hogy segítség nélkül fel tudsz hagyni ezzel.

Az 56kg egyébként már vékony így látatlanban is, nem lenne értelme tovább fogyni. Nem mindenki tud nagyon alacsony súlyt tartani, meg nem is kell. Főleg, hogy azt írod, sportolsz is.

2018. dec. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvos es mondd el neki mindezt. A csaladodbol is valakinek vagy a legjobb baratnodnek. Segitsegre van szukseged.
2018. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Menj pszichológushoz, minél hamarabb. A súlyod még egészséges, de nem kell már sokat fogynod, hogy alultáplált legyél, ezzel a súllyal még bőven jól nézel ki.
2018. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Az a probléma hogy elhiszed hogy egy számtól boldog leszel és ezt kergeted. Ezen kellene változtatni.

Nem fogsz megelégedni magaddal ha eléred a 46 kg-ot és tudod miért? Mert nem a várt eredményt kapod amit elképzeltél. Ezt kell először tisztáznod, hogy nem az adott számtól leszel boldog!

Szerintem keress egy embert, aki meghallgat és ha kell erőt ad. Nem feltétlen kell családtagnak lenni, vagy ismerősnek, a lényeg hogy BIZTOS pont legyen akihez tudsz fordulni.

Ezután a kalória számlálásra mennék rá hogy ne csak azt nézd mennyi kalória van egy termékben, hanem hogy mi az. Mert pl ott van a milka csoki és a mogyoró. Energiában ha jól tudom kb ugyan ott van, mégsem fogsz elhízni a mogyorótól.

Ezek után pedig a mozgást kellene visszafognod. Ne addig eddz hogy tönkremenj hanem annyit amennyi jól esik. Napi 4 óra az nagyon sok, 1-2 bőven elég lenne.


A jelenségeid pedig nem más okozza mint a rossz vérkeringés és a kevés szénhidrát és a vitamin hiány. Gondolom vízből sem fogyasztasz napi 2-3 litert. A szénhidrát megvonás pedig pont ugyan ezeket eredményezi mint: kedvetlenség, erőtlenség (sőt "fáradt" agressziót mint hogy felidegesít egy hülye kérdés).

2018. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors választ. Az utolsó válaszban felmerült vízfogyasztást pedig inkább túlzásba viszem ha lehet így mondani.. vízből minimum iszok 2-3 litert egy nap, plussz körülbelül 1-2 liter zöld tea és minimum 2 kávé feketén.. szokott is szapora szívverésem lenni, és néha nyomást is érzek a mellkasomban, mintha megfojtana a szívem? Nem tudom, valami ilyesmi, de mindig nagyon megijedek mert ilyen halálérzésem van vagy hasonló.

Az orvosomnál is voltam, aki csak megjegyezte a fogyásom és nem tett különösen a javulásom érdekében, mert még nem vagyok az 'egészségtelenül sovány' kategóriában.. (meg igazából egy bunkó vénember de ez mellékes. nem szívlel nagyon).

A szüleim nem nagyon foglalkoznak velem sajnos, mert korábban egy durva depressziós időszakom volt (13-tól 16 éves koromig durván), és eltaszítottam őket magatól. (Elváltak 12 éves koromban és hatalmas lelki traumát okozott.)

Természetesen javult a kapcsolatom mindkettőjükkel, és anyukám folyamatosan támogatott is mindenben, de azért érzem, hogy már nem úgy tekintenek rám mint előtte. Ezért is félek erről beszélni velük, mert ilyen problémákkal már nem vesznek olyan komolyan mint régebben.

A baráti köröm pedig problémás lenne, mert ők sem vesznek komolyan meg alapból a problémát se. :/

2018. dec. 23. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:

2-3 litert nem árt ha iszol, de emellé 1-2 liter tea már viszont tényleg sok.

A szapora szívverés pedig magas vérnyomás amit szerintem a koffein vált ki, esetleg a + stressz.

Háziorvosnál eléggé szarokat lehet kifogni sajnos, és ez ellen nem tudsz tenni.

Szerintem érdemes lenne erőt venni magadon, és legalább anyuddal beszélni hátha támogat vagy megpróbálna segíteni. (a barátoknál pedig sajnálom a dolgot)


Ha mást nem is tudok felajánlani, de ha ez segít bármit is itt az oldalon írhatsz és meghallgatlak, szigorúan anonim formában.

2018. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kívánok minden jót a továbbiakban, remélem eléred a célod:) Minden jót és kellemes ünnepeket:)
2018. dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Sajnos kislányom esetében szinte szóról szóra ugyanez a helyzet.Csak sajnos ő mèg ezt nem látja be.Viszont mi már jàrunk pszichológushoz.Szerintem.te is minèl előbb keress fel egyet,de ehhez kell anyikád segútsège is.Beszèlj vele.
2018. dec. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nekem is hasonló sajnos.Csak én megtanultam hányni is. Keress valakit aki közel áll hozzád vagy pszichológust. Próbáld ki a Béres cseppet. Ja meg a kamilla teát. Gyógyulj meg minél hamarabb💪Ha szeretnél beszélgetni írj nyugodtan. Vigyázz magadra😀
2018. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Szia! Én is ugyanígy kezdtem lassan 6 éve. Azóta nem tudok kiszállni ebbōl az egészbōl. Kérlek minnél hamarabb állj meg, amíg nem késō! Kérj segítséget! De ez inkább rajtunk múlik. Tudom, nem egyszerū! Én még mindig nem érzem úgy, hogy meg tudnék gyógyulni. Mivel a súlyom egészséges, nem foglalkoznak velem. “Nem lehetsz anorexiás, mert nem vagy sovány” Mikor vékony voltam, akkor “Túl vékony vagy, nem szép”. Úgy érzem sose lehetek elég jó és kezdek beleōrülni. Lol, és most rosszul érzem magam, mert Tumblr-ön ismerkedtél meg az anorexia fogalmával, én thinspo blogot vezetek :( Kívánom neked, hogy ki tudj szállni ebbōl, remélem sikerūlni fog.
2018. dec. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!