Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ipl szőrtelenítés vélemények?...

Ipl szőrtelenítés vélemények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 16:28
1 2
 1/15 Dávid86 ***** válasza:
0%
Kérlek ne dobd ki a pénzed. 20 kezelés hónaljra, 0 eredmény. Ami végleges, tehát hatásos az az elektrolízis.
2019. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nekem otthoni ipl készülékem van és használt
2019. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Dávid86 ***** válasza:
0%
Lehet csak azt hiszed hogy használt. Mennyi ideje használod? 5 éve? Mert ha csak 1-2, akkor még nem lehet végleges eredményről beszélni.
2019. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tudtommal végleges eredmény nem létezik. Fenntartó kezeléseket végezni kell. 4 éve használom, 3 hónap után ritkulni kezdett a szőr, ma meg pedig már csak ritkán veszem elő.
2019. jan. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Dávid86, az IPL NEM VÉGLEGES, hanem TRATÓS szőrtelenítés.

NINCS végleges szőrtelenítési módszer jelenleg.


Kérdező!

Én még 5 éve vettem a gépem, anno az elején haszáltam 2 hetente kb 2-4 hónapig, azóta pedig néha havonta előveszem, de sokszor 3-4 havonta használom csak.

Rengeteget ritkult a szőr, még ha nem is borotválom le a lábam, azzal a pár szárral is sima és selymes a bőröm, mintha ott sem lennének. Nekem nagyon megérte!

2019. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Akiknek hasznalt a gep.. Milyen marka es melyik tipus??
2019. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem silk'n unisex van és használt
2019. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Huh, ez most hosszú lesz :D

Na szóval :Nagyon régóta gondolkodom egy ilyen gép beszerzésén ,és igazából még mindig nem tudtam eldönteni belevágjak vagy sem xD

Pár kérdésem lenne amire nagyon megköszönném,ha választ kapnék olyanoktól akiknek már van tapasztalatuk ebben . Azt olvastam ,hogy kezelés előtt-utána 3 hétig nem szabad nap érje . Na most ha kezdeti 2-3 hetente kezelést nézzük ,akkor nekem egész nyáron pl hosszú nadrágban kéne járnom ? :/ Vagy ha már csak havi 1 lesz akkor is előtte utána az már 6 hét .... Ez nem világos nekem .plusz azt írja hogy meg kell várni míg teljesen kifakulok,vissza áll az eredeti színem mert csak akkor lesz hatásos a kezelés. Nekem nagyon fehér a bőröm és alig vártam hogy egy kis színem legyen ,2 hét napozás után értem el hogy ne világítsak teljesen ,és még így sem mondanám azt hogy sokat barnultam. Így viszont felesleges elkezdeni ?

A másik kérdésem az az ,hogy ugye azt írja hogy kezelés előtt le kell borotválni a kezelt területet . Ezt minden egyes alkalommal még kell tenni ? Mert nekem olyan hogy ha a legkisebb pihét leborotválom akkor olyan sötét erős szőr nő a helyére mint egy csávónak ,így a büdös életben nem fog gyengülni ha mindig borotválom előtte :/ nem beszélve arról hogy pl a combomon elég világos ,gyenge a szőr és ha most elkezdem borotválgatni mindig előtte és nem lesz hatásos akkor cseszhetem utána a sötét bundával ott is ..

Szóval teljesen tanácstalan vagyok :/ xD

2019. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7. válaszoló vagyok.


Nekem is hasonló aggodalmaim voltak, úgyhogy teljesen megértelek.


1. Szőrtelenítés nyáron: az én készülékemet lehet nyáron is használni, és ha jól tudom, a Silk'n-nek az összes tartós szőrtelenítőjére ez jellemző. Igaz, kisebb fokozaton, de legalább nem esek ki a kezelés menetéből.


A Silk'n használatijában ez áll: "A napfénynek való kitettségről akkor beszélünk, ha a védelem nélküli bőrt 15 percig közvetlen, vagy 1 óráig szórt napfény éri." Szóval ha kicsit éri nap, az még nem is baj...


2. Kifakulás: ezek a tartós szőrtelenítő megoldások akkor a leghatékonyabbak, ha a szőr sötét és a bőr világos, mivel a fény a sötét pigmenteket érzékeli, és azok vezetik le a szőrtüszőhöz. Ha a bőröd sötét, akkor a villanófény nem találná meg az utat a szőrtüszőhöz, ezért kell kifakulni, ahogy te írtad. :) Mivel akkor találja meg a legpontosabban. Viszont ha a szőröd sötétebb a bőrödél, attól még a kezelés lehet hatékony, csak lehet, hogy nem annyira, mintha hófehér lenne a bőröd.

Az egyik barátnőm amúgy szőke és neki Silk'n Infinity van, aminél ezt a problémát is megoldották valahogy, a bőr póruainak kitágításával vagy mi, ezt annyira nem tudom, mivel nekem nem volt szükségem rá, mert szerencsére sötét a szőröm.


3. Borotválás: Ismét csak a saját készülékem nevében tudok bezsélni. :) ott azt írják, hogy akkor a leghatékonyabb, ha a szőr 1-2 mm-esre megnő. Ennek is utánajártam, és elmagyarázták nekem, hoyg a villanófény akkor "találja meg" a szőrt, ha egy kicsit kinő a bőrből. És ha túlzottan hosszú, akkor nem ér el a szőrtüszőig, hanem még előtte, a szőrben fejti ki a hatását, az nem elég. Szóval igen, midnen alkalommal le kell borotválni néhány nappal a kezelés előtt.

Ha gyenge a szőröd, amúgy sem hatna a kezelés, pihéken nem is használhatók ezek a készülékek. Ha leborotválod, lehet, hogy erősíted, de utána tejesen ki is írtod, szóval megéri :)

2019. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Köszi a választ :) és ahhoz ami neked van lehet csere izzót venni ? Mert oké hogy több évig elég lehet meg mit tudom én de ha esetleg többen használjuk vagy mondjuk évek múlva kiég akkor nem feltétlen szeretnék megint egy vadi újat venni ha nem muszáj :D nézegettem készülékeket de amihez lenne csere izzó olyan készüléket nem találtam amihez meg írja hogy lehet venni izzót ahhoz pedig sehol sem találtam xD 1 kivétel volt ,a Deess.
2019. júl. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!